tromboz paneli testi!!!

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve jarnana_21 tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Mart 2010
    Konu Sahibi : jarnana_21
  1. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bu test sadece kanda pıhtılasma olup olmadıgını belirlermi? sadece kanda pıhtılasmayı ogrenmek için hangi testler gereklidir? bir hastanın onceden düsük yapıp yapmadıgını doktor muayenede anlayabilirmi?bunu düşük yaptığımdan şüphelendiğim ve nasıl öğrenmem mümkün diye soruyorum kusura bakmayın şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 5 Mart 2010
  2. 6 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Hanımefendi adet gecikmesi olup gebelik testi yapıldıktan sonra gebe olduğunuzun tanısı konur. Her adet gecikmesi gebelik oluştuğu için olmamaktadır. Öncelikle neden düşük şüpheniz olduğunu anlamam lazım. Adetiniz gecikip gebelik testiniz pozitif çıktı ve sonrasında doktora gidemeden adet mi gördünüz? Daha detaylı bilgi verirseniz sorununuza daha iyi vbir çözüm bulabilirim...

4. 7 Mart 2010
  5. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bora bey her adet gecikmesinin gebelik olmadığını biliyorum adetim geciktiğinde doktoruma gidip usg b hcg den sonra neden geciktiğini öğrenip ona göre tedavimi oluyorum zaman zaman.hayatımda bir kez sadece hiç olmayan belirtiler yaşamıştım göğüslerde aşırı hassasiyet şişlik ve 3 gün boyunca pembe akıntım olmuştu 1hafta sonrada normal adetimi görmüştüm ama farklıydı o yüzden şüphelendim ve öğrenmek istemiştim ama benim asıl sorum kan pıhtılaşması testiyle ilgili bilgilendirrseniz sevinirim!

6. 8 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Pıhtılaşma testleri tekrarlayan düşükleri olan (3 kez düşük yapmış olan) hastalarda istenen testlerdir. düşük olarak kabul edilebilmesi için gebelik tanısının beta hcg ile konulmuş olması gereklidir. Korunmasız ilişkide bulunan kadınların %30-65 inde her ay normal adet ile tutunamamış bir gebelik atılabilmektedir. Bu gebelik olarak kabul edilmemektedir. Antifosfolipid antikor sendromu ile iglili testler bunlar arasındaki en önemli testlerdir. Diğer testlerin ise araştırılma endikasyonu farklıdır (gebelikte pıhtılaşma bozukluğuna bağlı bacaklarda tıkanma ve veya akciğere pıhtı atması, geç ikinci trimester veya son üç ayda gebelik kayıpları olması gibi). Tekrarlayan düşüklerde benim önerim antifosfolipid antikor bakılması ve NK aktivitesinin ölçülmesidir. Sağlıklı günler dilerim..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.