TRT personel alımı

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve kays tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : kays
 1. kays

  kays Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  567
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
  GİRİŞ SINAVI İLANI
  Kurumumuzun Merkez ve Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 28-29 Haziran 2008 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış (halen personel kanunlarına tabi olarak çalışıp da söz konusu sınava katılanlar dahil) olanlardan, uygulamalı ve/veya mülakat sınavı yapılmak suretiyle (39) adet yardımcı prodüktör, (23) adet stajyer spiker, (18) adet stajyer muhabir, (17) adet stajyer montajcı, (37) adet kamera asistanı, (16) adet sesçi, (13) adet ışıkçı, (7) adet resim seçici, (25) adet mühendis unvanlı kadroya personel alımı yapılacaktır.

  BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ:
  Başvuru Süresi: 22/09/2008 tarihinde saat 09.00'da başlar, 06/10/2008 tarihinde saat 18.00'da sona erer.
  Genel ve özel şartları taşıyan adaylar, başvurularını TRT'nin internet adresi www.trt.net.tr üzerinden gerçekleştirecektir. Şahsen veya diğer yollarla yapılan başvurular ile birden fazla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru süresinin sonunda, adayların KPSS puanı en yüksekten başlanarak sıralanacak olup, her bir kadro unvanı için tespit edilen ihtiyacın dört katı (spiker unvanlı kadro unvanı için yirmi katı) aday uygulamalı ve/veya mülakat sınavına çağrılacaktır. Sıralamada en sonda yer alan adayın puanı ile aynı puana sahip diğer adaylar olması halinde, bu puana sahip adayların tümü çağrılacaktır.

  ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR:
  1. Türk Vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  4. Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  5. Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,
  6. Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,
  7. Yurdun her yerinde görev yapmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek,
  8. 06 Ekim 2008 tarihi itibariyle 35 yaşından büyük olmamak (06 Ekim 1973 tarihi ile daha sonraki bir tarihte doğmuş olmak).

  ÖZEL ŞARTLAR:
  TRT'nin internet adresindeki EK-1 Tablo'da belirtilen unvanlar için karşısında yazılı KPSS puanı ve tahsil şartı aranacaktır. Yabancı dil tercih sebebidir.
   
  Son düzenleme: 20 Eylül 2008
 2. 20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : kays
 3. kays

  kays Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  567
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaşlar ilgilenenler varsa bilginiz olsun, daha uzun bir metin vardı ben önekmli kısımları yazdım ayrıntıyı trt nin sitesinden öğrenebilirsiniz

  bir de benim bir sorum olucak trt deki maaşlar hakkında bilginiz var mı? ve ben muhabirlik düşünüyorum da muhabir olan varsa bana yardımcı olabilir mi, seçim yapma konusunda?