True Blood

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve dids tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

Bu sene yeni başlayacak diziler içinde en çok ilgi çeken True Blood oldu. Özellikle Moonlight'ın iptal haberinden sonra True Blood vampir severlere (gerçekten böyle bir şey var) ilaç gibi gelecek.

Dizi Charlaine Harris tarafından yazılmış The Southern Vampire Mysteries kitaplarına dayanıyor. İlki 2001'de çıkan serinin 8 kitabı mevcut ve ilk sezon sadece birinci kitabı kapsayacakmış. Konusu da şöyle; japonların bulduğu sentetik kan (tru blood) sayesinde vampirler gizli saklı yaşamaktan vazgeçip, insanların arasına karışmaya karar veriyorlar. vampirler insan kanından vazgeçerken, insanlar arasında da yeni bir trend yayılıyor, vampir kanı içmek.

Ana kahramanımız olan sookie stackhouse, Louisiana'nın minik kasabası Bon Temps'de garsonluk yapan bir kız. Kızımızın akıl okumak gibi bir yeteneği mevcut. (bu yeteneği nasıl ve neden kazandığını ilk sezonda öğrenemeyecekmişiz.) Sookie bir gün küçük kasabalarına yerleşme kararı alan vampir bill compton ile tanışıyor. Aklını okuyamadığı için ona ilgi duymaya başlıyor ve akabinde de olaylar gelişiyor.

Sookie rolünü oskar ödüllü Anna Paquin, Ultra-kuul Bill'i ise Stephen Moyer oynuyor. Sookie'nin abisi vampir karşıtı Jason'ı Ryan Kwenten, Sookie'nin çalıştığı barın sahibi ve ona aşık olan Sam Merlotte'i Sam Trammell, Sookie'nin en iyi arkadaşı sorunlu Tara Thornton'ı Rutina Wesley ve barda çalışan garip gay Lafayette Reynolds'u da Melsan Ellis canlandırıyor.

Alan Ball'un dediğine göre kendisi Six Feet Under'dan sonra insanların ona sürekli sorunlarını anlatıp, "hepimiz ölücez" demesinden çok sıkılmış. Yeni projesinin eğlenceli olmasını istemiş ve True Blood'ı yaparken hayatında hiç eğlenmediği kadar eğlenmiş. Ben de diziyi seyrederken çok eğlendim çünkü Angel, Buffy ve Moonlight'ın aksine dizide şirin ve eğlenceli anlar, hafif çekimler daha fazla.

Dizinin ilgi çeken başlangıç müziği Jace Everett'den Bad Things imiş.

Alıntıdır

2. 4 Mayıs 2009
  3. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Heh bir bu eksikti dimi kuzum:mymeka:

Biz diğer vampirden kurtulmanı beklerken bu çıktı bide:mymeka:

Drammış :dilcikar: Korku olsa izlerdim :dilcikar:

4. 4 Mayıs 2009
  5. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

Diyene bak :dilcikar: Angel ve Buffy'yi izleyen kim :mymeka: Büyüyünce vampir olucam ben naniknanik Güzeldi ilk bölüm valla sırnaşık şey

6. 4 Mayıs 2009
  7. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Gene onlar korkuydu, büyüler cadılar filanlaelaelaelaelae

Allah'ım üsteki cümleme bak 15 yaş dizisi izlemişiz:roflol::roflol:

8. 4 Mayıs 2009
  9. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Ne var be güzellerdi :roflol::roflol::roflol:

10. 4 Mayıs 2009
  11. asibuz

asibuz Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Dizinin birinci sezonunu izledim romantizm var vahşet çok az 18+ bir dizi haziranı bekliyorum 2. sezon için başroldekikız çok şapşal yanlız...

12. 4 Mayıs 2009
  13. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Daha konuşmam için erken ama başroldeki kız yerine başkası oynayabilirdi bencede benneyaptımki +18 konusunda haklısın, şok oldum dizinin başında :roflol::roflol:

14. 22 Mayıs 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Güzl bir dizi diyorlar. Altın küre ödüllüymüş. Merak ettim açıkcası...

16. 22 Mayıs 2009
  17. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Ben güzel bir dizi diyenler çoğunlukta olduğu için izledim. Bence o kadar abartılıcak bir tarafı yok, çok beğenmedim açıkcası..

18. 22 Mayıs 2009
  19. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende izleyenlerdenim 2. sezon çıkcakmış çıksında izleyelim malum bu arlar vampirlerle kafayı bozmuş durumdayım :nazar:
    yakında keskin sıvri dişlerim çıkacak-tatlicadiarzu-