tsh değerim çok düşmüş,yorumlarınızı alabilirmiyim?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve duyguby tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,
    Dün kan testlerim yapıldı,her zaman gittiğim doktoruma gidemedim.Mecburen baska şehirde yaptırdım,genelde normal değerler olmasına rağmen tsh değerim 0,05 olması gereken ise 0,25-5,0.
    moralim cok bozuldu.gebelik öncesi guatr nodüllerim vardı ama t3,t4,tsh değerlerim normal sınırdaydı.
    Şimdi hipertroid korkusundan(ki tum belirtiler var bende) huzurum kaçtı.Asıl doktorumu aradım ama ulaşamadım.Buradaki doktorsa olsun dedi,yorum bile yapmadı ilgisizce.aynı durumda olan yada yasayan varmı?netten biraz arastırdım bebeğede gecebilirmiş.Offf napıcam,bi yorum lutfen kızzlar:KK43:

2. 8 Eylül 2009
  3. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Geçmiş olsun canım çok düşmüş gerçekten hipertiroid teşhisi konulmadımı sana?Genelde 1 in altında olanlara hipertiroid dediklerini biliyordum.Bence sen bir başka doktora daha git.Belliki kiloda alamıyorsundur sinirlilik falanda vardır... Gebelikte tedaviye başlarlarmı bilmiyorum ama gebelik sonrası ilaç tedavisine başlamaları gerekir diye düşünüyorum.Tekrar geçmiş olsun....

4. 8 Eylül 2009
  5. YASMXIXNBERK

YASMXIXNBERK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm,hiç üzülme AMAöncelikle kendi doktoruna hemen ulaşki ilaç dozunu ayarlasın.benim hipotiroidim ve haşimetom var ve 5 aylık hamileyim.İzmirde çok iyi bir endokrin prof.una gidiyorum.Düzenli olarak her ay tahlil yaptırıyorum ve doktorum tahlil sonucuna göre ilacımı ayarlıyor.ilaç hamilelikte çok önemli ki bebeğe yeterli hormon gitsin ... ilacın hiç bir zararı yok hatta zarar değil faydası var ki bebekte problemler oluşmasın. bende çok korkmuştum ama şimdi içim rahat çünkü ilaç sayesinde normale döndü tsh ım. şu anda tsh.ım 0.195 normal değer:0.27-4.2... doktorum sınırın hemen altında olmasının çok iyi olduğunu çünkü bu değerin 0.27-4.2.nin hamile olmayan bayanlarda normal olduğunu ilacın dozunun hamilelikte biraz daha fazla tutulduğunu söylüyor.... YANİ AKLINA KÖTÜ ŞEYLER GETİRMEDEN önce doktorunla konuş ve gerekiyorsa ilaca başla...geç kalma.. hoşçakal

6. 8 Eylül 2009
  7. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    endişelenme bende hipertroidim var dr muhtemelen propcilly diye bir ilaca başlatacaktır..ben 20 gun kullandım ve bıraktım..

8. 8 Eylül 2009
  9. butterflydsd

butterflydsd oğlum kayram herşeyimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 9 haftalık hamişim bendede hipotiroid canım ve bende bugün ilaç kullanmaya başladım doktorum ilaç kullanırsam hiçbirsorun olmaz dedi ve içim rahatladı.bende ilk duyduğumda çok korkmuştum ama şimdi daha rahatım.

10. 8 Eylül 2009
  11. berna1

berna1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım üzülme bende hipotiroit hastasıyım ilaç başladım yeni.bu tarz ilaçlar bebeğe faydalı sonuçta tedavi oluyorsun.bir an önce doktorunla temasa geç ne kadar erken davranırsan o kadar ii.

12. 8 Eylül 2009
  13. gurbetten

gurbetten oğluşum seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun size soru sorabilrmiyim ne olurr

14. 9 Eylül 2009
  15. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar cok tesekkur ederim yorumlarınız için.Doktorla konustum endokrin uzmanına yönlendirdi,hipertiroidi gibi görunuyor dedi.Ki buyuk ihtimalle aynı.zaten nodülumde vardı ama dedimya değer normaldi.anlasılan hipertiroidi oldum.
    peki bu hastalık bebeğime zarar vermişmidir sizce.yada bebeğime geçmişmidir,?randevum cumartesi gunu o gune kadar nasıl dayanıcam bilmiyorum.
    insallah ilaçla düzelen birseydir kızlar:KK43:(

16. 9 Eylül 2009
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    peki kaç haftalıkken cıkmıstı canım.İlaçtan sonra duzeldimi peki?bırakmıssın cunki?

18. 9 Eylül 2009
  19. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

canım çok saol,inan içim rahatladı.Sanada cok geçmiş olsun..