TSH hormonunm düşük infertiliteyi etkiler mi?

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve baharb tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : baharb
  1. baharb

baharb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saçlarım çok düküldüğü için kan testi yaptırdım. orda tiroid hormonlarından sadece tsh bakılmış.
    o da çok düşük çıktı. 2 yıldır hamile kalamıyorum. acaba bu hormonun düşük olmasının olumsuz bir etkisi olabilir mi?

2. 20 Ağustos 2010
  3. tiffayn

tiffayn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tsh hamile kalmakta çok etkili normal değerlerde olması lazım benimde yüksek ve hamile kalamıyorum pkoda var gerçi ama

4. 21 Ağustos 2010
  5. baharb

baharb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    salı günü gidicem doktoruma söyleyeceğim bakalım ne diyecek? sizin süreç ne durumda? kaç ay yıl?

6. 25 Ağustos 2010
  7. Filo

Filo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bnmde senin gibi çok düşüktü.....hamile kalamamaın nedeni o......yumurtalıklarıda tiroit etkiliyor...2 senedir uğrşıyorum daha yeni düzene sokabildim...geç kalma hemen doktora git..şimdiden geçmiş olsun...

8. 25 Ağustos 2010
  9. baharb

baharb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım pazartesi gidip kan verdim
    tiroid ultrasonu çektirdim.
    t3 t4 yüksek tsh çoook düşük çıktı.bi yandan da regli geçikmesi yaşıyorum. görsen bulutlardayım kimseye söylemiyorum ama kesin hamileyim zannediyorum. bide 30 lira verip beta hcg baktırdım. koca bir negatif. kadın doğumcuma gittim. o da biz tedaviye başladığımızda normaldi değerin dedi. vs. ben de 5 ay klomen kullandım. 2 ay ara vererek. bu yedi ayın hangi ayalrında tiroidid olmuşum bilmiyorum tabi. özetle yıkıldım. gerçekten hem de. üzüntüden baygınlık geçirmişim. zaten eşim de 14 gün önce askere gitti. onu da özlüyorum hepsi birleşince.

10. 25 Ağustos 2010
  11. baharb

baharb Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tsh çok düşünce klomen de kullanmış olmama rağmen yumurtalarım 35. günde hala büyüyemişler...17 mm. daha büyüyecek çatlayacak regli olacam. 2 yıldır hamile olmak için beklerim. başıma gelmeyen kalmadı. neyse bunu da şükür. daha kötü bir hastalık olmadığı için...