Tsh hormunu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve corumlukxixz tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

11 Ekim 2009
    Konu Sahibi : corumlukxixz
  1. corumlukxixz

corumlukxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    7 haftalık hamileyim ve TSh hormonum çok yüksek çıktı 26,15 doktorum T3 ve T4 tahlili istedi onlar normal çıktı T3- 2,78 T4- 0,83. Benim gibi olanlar varmı acaba. Yada bilgisi olanlar.

2. 11 Ekim 2009
  3. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım tsh hormonu önemli değil hamilelikte yükselebiliyor.önemli olan serbest t3 serbest t4.onlar normalse sorun yok canım .canını sıkma.drun ne dedi?o sana gerekli açıklamayı yapmadı mı?

4. 11 Ekim 2009
  5. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım böle yüksek olduğunda dr ilaç verir ve düzene girer merak etme..ilaç dediğimde tiroid hormonu yani..bebeğe hiç bir zararı yok.hatta kullanmazsan bebek için zararlı..bende de var bu durum şu an hamile değilim ama önemli bi konu..dr gerekeni yapacaktır merak etme

6. 11 Ekim 2009
  7. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    muhtemelen haşemato troidi ama canını sıkacak hiçbişi yok bende 21.haftadayım 8.haftada çıktı troid..ilaç içip sürekli kontrol ettiriyorum..çok da hafife alınacak bir şey değil bence özellikle gebelikte ..mümkünse endokrin doktoruna görünmeni tavsiye ederim...

8. 14 Ekim 2009
  9. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu bebek için çok önemli..sakın ihmal etmeyin.. zeka geriliğine sebep olabilir. bunun için doktorun verdiği ilacı kullanman yeterli olur inşaAllah..benim tsh 109 çıkmıştı, ilaç kullanıyorum ve doktor 5'in altına düşene kadar uğraşıcaz dedi. şuanda artık 5,6 oldu çok şükür.. ilacını düzenli kullan bir şey olmaz inşaAllah.. hipotiroid olmuş yani.

10. 14 Ekim 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben 5 senedır hıpotıroıd tedavısı goruyorum.her sabah levotıron kullanıyorum ac karna.doktorun tıroıd ılacı verdımı sana duzene sokmak ıcın? korkma ılacları duzenlı kullandıgın surece normale donuyor hormonal durumun.

12. 15 Ekim 2009
  13. pembedusler

pembedusler Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde yüksek çıkmıştı.dr endokrine yönlendirdi.ordaki dr gebelikte zatyen yükselir ama sınırda değil dedi.iki ay sonra kontrolüm var kendi dr götürdüm sonuçları oda takip etti durumu.üçlü testte bir daha baktı.normale dönmüş.sakın korkma allah korusun dr bana yüksek bulursa endokrin dr ilaç verir demişti sende bir git endokrine.ilacın bebeğede zararı olmuyormuş.

14. 15 Ekim 2009
  15. angelsky

angelsky Ümmü Eymen olcam inş. Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    kızlarr böyle bir durum nasıl belli oluyorr
    belirtileri neler yani

16. 16 Ekim 2009
  17. corumlukxixz

corumlukxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize çok teşekkür ederim. Doktorom Euthyrox diye bir ilaç verdi önce yarım sonra bir tane kullan dedi. 45 gün sonra kontrole çağırdı. İnşallah o zamana kadar düşer.

18. 16 Ekim 2009
  19. butterflydsd

butterflydsd oğlum kayram herşeyimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım bende 10 haftalıkken tsh yüksek çıkmıştı doktor bana senin kullandığın hapı verdi 2 hafta sonra gel dedi bakalım düşmüşmü diye ilacımı aksatmadan kullandım ve gittim tsh yarı yarıya düşmüş doktor hapı bırakmamı söyledi.hiç korkma yani canım.bende ilk duyduğumda çok panik yapmıştım ama allah şükür düşüyo.korkulcak bişiy yok tatlım.