Tsh yani troid hormon seviyesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU3 tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar tsh seviyem yüksek çıktı 5.6 kaç olması gerekir ve hamile kalmaya engelmi..yardım lütfenn...

2. 19 Kasım 2008
  3. nzmyhn

nzmyhn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım en üst sınır 4.20 benimkisi 4.31 çıktı ve microdan hemen önce tedavi için ilaç kullandım.çünki tedavi edilmezse bebeklerinde zeka geriligine yol açabilirmiş.başka sormak istedigin varsa bildigim kadarıyla yardım ederim...

4. 19 Kasım 2008
  5. EU3

EU3 Guest

arkadaşlar başka yokmu tsh yüksek çıkan ve tedavi olan.nasıl bi tedavi uygulandı size..

6. 19 Kasım 2008
  7. shenay34

shenay34 Bismillah her hayrın başı Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili selma83 ben tiroit hastasıyım. tsh ım yüksek çıkıyordu. tedavi görüyordum zaten. ama tüp bebeğe başlamadan önce çok önemli bir konu.
    sadece zeka gereliği değil, gelişim bozukluğuna da yol açıyor. düşük için en büyük nedenlerden biri. benim dr iyi bir endokronolji uzmanına gidip düzene sokmamı istedi tsh hormonumu. en ideal seviyesi 2 dedi.
    ve ben hala düzene sokmaya çalışıyorum. düzene girmeden ideal seviyeye gelmeden dr beni tüp bebek teadivisine almayacak.
    çok önemli bir konu. iyi araştırılması gerekiyor. eğer tiroit hastası ise gebe kaldığından itibaren endokronoji uzmanı seni daha sıkı takip ediyor. kontrollerin sıklaşıyor. bana gebe kalır kalmaz gitmem gerektiği söylendi. benim tsh yüksekti. çünkü hipo tiroit hastasıyım. yani tiroit hormonum az çalışıyor. bu nedenle dışardan tiroit hormonu takviyesi görüyorum. bir ilaç (levotiron-tefor gibi çeşitleri var.)
    ama ilacın dozajını ince ayar deniliyor buna, doktorlar belirliyor.
    düzene girince tedaviye başlayacağım.

8. 19 Kasım 2008
  9. nzmyhn

nzmyhn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bende tefor kullanıyordum ama negatif sonuçtan beri kullanmıyorum

10. 20 Kasım 2008
  11. glsn

glsn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde yüksek çıkıyor maleseff bu sorun çözülünce micro tedavime başlıycam şimdilik euthyrox adlı hapı kullanıyorum ve 2 aralıkta muayene olucam.
    Ayrıca bu tiroidin düşmesi dengeli olması için özellikle yiyeceğimiz bişey varmı acabaa...

12. 21 Kasım 2008
  13. bebitocum

bebitocum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yüksek canım,,,1/2
    levitron kullanıyorum,,,her 3 ayda birde kontrolüm var,,

14. 21 Kasım 2008
  15. muray

muray Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benim değerim 60 tı düşünün üst sınırı kaça katlamıştı ama düzenli olarak ilacı kullanırsanız düzeliyo şimdi 2. 85 oldu ve tüp bebek yapıldı sonucu bekliyorum

16. 21 Kasım 2008
  17. esraberat

esraberat Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar benim tsh 2.77 şimdiye kadar ölçtürdüklerimin içinde en yükseği bu ve doktor bana yüksek dedi.tefor verdi. başka doktorlar yüksek değil normal diyo..ilacı içsem mi içmesem mi kararsız kaldım..bu arada 3 ay kullandım hala bebiş yok..

18. 22 Kasım 2008
  19. nestle76

nestle76 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben hipotiroidi hastasıyım...tüp bebek pozitifi gördükten sonra yapılan tsh testi 5.6 çıkmıştı...şu anda 1.5 levotiron kullanıyorum..aylık takipteyim..hamilelerde tsh ın 2 nin üstünde olması istenmiyor...bu yüzden ilaçlarınızı aksatmayın...şu anda 28 haftalık hamileyim...şimdilik ilaçla kontrol altında tutuyoruz..unutmayın hamilelikte bebeğin üretemediği tek hormon tiroid...bunu anneden alıyor...sizde takviye etmezseniz ciddi sorunlara yol açıyor maalesef..ihmal etmeyin, mutlaka bir endokrinoloğa görünün....