Tuğçe Becerekli

Konusu 'Biyografiler' forumundadır ve c i m c i m e tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

  3 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : c i m c i m e
 1. c i m c i m e

  c i m c i m e Aktif Üye Pro Üye

  Katılım:
  23 Kasım 2007
  Mesajlar:
  16
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Tuğçe Pala;

  1974 yılında İzmiri Gaziermir'de doğdu. Babasının subaylık mesleği nedeniyle okul hayatının büyük bir bölümünü farklı illerde ve okullarda tamamladı. Çocukluk yıllarında müziğe olan tutkusu anne ve babası tarafından farkedildiği için müzik çalışmalarına yönlendirilmişti. Bulundukları illerde faaliyet gösteren musiki cemiyetlerinde çalışmalarına 12 yaşında başlamıştı. Aynı yaştayken kanun çalmaya olan merakını anlayan ailesi ona bir kanun yaptırmış ve ders aldırmaya başlamıştı. Daha sonraları, Türk Musiki Konservatuarına gitmesi için teşfik ettiler.
  1990 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nın açmış olduğu Ses Eğitimi Bölümü sınavlarına girdi. Bu sınavlardan sonra, Konservatuar hayatına başlamış oldu. Okulunda başarıyla geçirdiği 5 senenin ardından 1995 yılında okulunu en iyi dereceyle bitirdi. Konservatuar yıllarında Türk musikisinin en değerli üstadlarıyla çalışma şansına erişti. Birbirinden değerli hocalardan, başta sayın Tülun KORMAN, Tülin YAKARÇELİK, Belkıs ARAN, Dr. Alaaddin YAVAŞÇA, Bekir Sıtkı SEZGİN, Dr. Selahattin İÇLİ, Naime BATANAY, Yavuz ÖZÜSTÜN, Dr. Nevzat ATLIĞ, Oğuz PARLAR, Hurşit UNGAY, Erdoğan BERKER, Hakan TALU'dan dersler aldı.
  Konservatuarda eğitim gördüğü senelerde, 1994 yılında İstanbul Radyosu'nun açmış olduğu; yetiştirilmek üzere, ses sanatçısı sınavına girdi ve aynı sene İstanbul Radyosu'nda akitli ses sanatçısı olarak göreve başladı.
  Radyo çalışmalarının yanı sıra birçok konserde görev aldı. Festivallerde ve İstanbul Türk Müziği günlerinde konserler verdi.
  Yurt dışında; Almanya, Cezayir, Türkmenistan başta olmak üzere birçok ülkede resmi görevlerde bulundu. Yurt içinde de TRT görevlerinin dışında, Türk musikisine katkıda bulunmak amacıyla, birçok dernek, kuruluş ve yardım konserlerine katıldı. Bu katkılarından dolayı almış olduğu ödüllerin yanısıra, 2001 yılında Magazin Gazetecileri Derneği'nin (MGD) yılın umut vadeden en iyi Türk Müziği sanatçısı ödülüne layık görüldü. 2008'in mayıs ayında Gündoğumu gazetesi tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde En İyi Bayan Türk Sanat Müziği Sanatçısı ödülüne layık görüldü. TRT'de; Ankara ve İstanbul'daki ve birçok ildeki televizyon ve radyo programlarında görev aldı. 2002 yılında İstanbul Radyosu'nda kadrolu ses sanatçısı olmaya hak kazandı.
  TRT'de her Salı akşamı canlı olarak yayınlanan Akşam Sefası programındaki görevine ek olarak bu programın sunuculuğunu da yapmaktadır. Halen TRT İstanbul Radyosu'ndaki Ses Sanatçılığı görevine devam etmektedir.
   
  Son düzenleme: 13 Aralık 2010
 2. 4 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : c i m c i m e
 3. *Ayyıldız*

  *Ayyıldız* Guest

  Çok beğeniyorum ben bu kızı...Akşam sefasında hem söylüyor hem de programı sunuyor..Çok a şirin güzel...E daha ne olsun.Allah bağışlasın sevdiklerine....