Tüm hamilelere Lütfen dikkattttt....Bu hastalik bu sene cok yayginmis..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EstosHB tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : EstosHB
  1. EstosHB

EstosHB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaslar,

Gecen aylarda bebegimin ayina gore cok kucuk oldugunu yazmistim. 15 temmuzda 28 haftalik acil sezeryanla dogum yaptim. bebegim 640 gr dogdu. nedeni ise gestose.. hamilelik zehirlenmesi... 7 temmuz gunu doktoruma kont. gittim tansiyonum cok cok yuksek oldugu icin acilen hastaneye gitmemi soyledi. 15 temmuza kadar bebegimi icimde tutmaya calistilar 300`u askin igne yedim. 15 temmuz sabahi artik nefes alamaz hale gelmistim. 3 haftada tam 25 kilo su toplandi vucuduma. kiziminda benimde hayatimiz tehlikeye girdi. ayrica herkeste 1 tane olan anne karnindaki es bende 2 taneydi ve bebegimi besleyememisim. hayatimiz tehlikede oldugu icin genel anestezi yapilmadi yari sezeryan oldum. aci disinda herseyi hissettimmmm. ve bidaha asla dusunmuyorum. ki ben normal dogumdan inanilmaz korkuyodum bence tek tavsiye edilecek dogum yontemi. ben aglarken normal dogum yapanlar kosuyodu nerdeyse...bunlari yaziyorum ki benim dustugume siz dusmeyin. elleriniz ayaklariniz siserse hemen ama hemen doktora gidin. herzaman normal olmuyomus ben bunu anladim. gunluk olarak tansiyonunuzu olcturun. ve bebeginiz ay ay kilosunu not edin gerekirse 2 doktora birden gidin. inanin ben cok kotu gunler gecirdim. hastaneden cikali 2 gun oldu ve hala tansiyon yuzunden komaya girme ihtimalim varmis. cúnku inanilmaz yuksek. allaha sukurler olsunki kizimin durumu iyi kucuk olmasina ragmen annesini ve babasini birakmadi. simdi kuvezde. lutfen kendinize cok dikkat edin ve herseyi dikkate alin....

2. 27 Temmuz 2010
  3. SERRA

SERRA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    çok çok geçmiş olsun... şaştım kaldım valla.allah ikinize de acil şifalar versin.daha neler duycaz bakalım???

4. 27 Temmuz 2010
  5. tualina

tualina batuhan'ım can oğlum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun allah size ve minik kızınıza şifa versin...

6. 27 Temmuz 2010
  7. EstosHB

EstosHB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cok tesekkur ederim. bu hastalik konusunda herkes bilgilenmeli bende ne oldugunu bilmiyordum. burda hep ayaklari sisenleri okumustum benimkilerde normal geliyodu. ama normal degilmis dikkate almak gerekiyormus...

8. 27 Temmuz 2010
  9. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmişler olsun cnm, umarım kızını evine yuvasına götürdüğün günleri de görürsün...

10. 27 Temmuz 2010
  11. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    okadar sik test edilmesi gerekmiyor, hamilelik zehirlenmesi normalde idrar testlerinde cikiyor ve 20. haftadan sonra olusabiliyor. idrardaki proteinlere bakiliyor ayrica yuksek tansiyonda olabiliyor. Hamilelerin yuzde 5 % de oluyor. Bunu durdurmak veya olmamasini saglamak icin bildigim kadari ile hicbir tedavi yok, ama dusuk bir zehirlenme ise rahat durmak ve mumkun oldugu kadar yatmak tavsiye ediliyor. Genelde ilk kez cocuk sahibi olacaklarda zehirlenme olusabiliyor.

Ayni sekilde hamilelik diabet i de var, yani hamilelik seker hastaligi, ozellikle polikistik over sendromlu hamilelerde, insulindirenci olan hamilelerde ve BMI yuksek olan (kilolu olan) hamilelerde risk sinirina giriyor ve sik sik kontrol edilmesi gerekiyor. Sekerdende mumkun oldugu surece uzak durmak gerekiyor.

12. 27 Temmuz 2010
  13. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    EstosHB seni tebrik ediyorum ve insallah bebegin ile uzun yillar sorunsuz birlikte olacaksiniz, cok kucukmus ama demekki yasama direnci varmis ki hersey yolunda gozukuyor. kucak dolusu sevgiler

14. 27 Temmuz 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah sağlıcakla büyütmeni nasip etsin..

16. 27 Temmuz 2010
  17. liz

liz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    çok geçmiş olsun. bebğini sağlıcakla büyüt inşallah

18. 27 Temmuz 2010
  19. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmişolsun canım bir an önce bebeğini kucağına almak nasip etsin rabbim biziuyardığın için teşekkürler