Tüm saç sorunlarının paylaşım alanı

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve gxoxzdey_85 tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : gxoxzdey_85
  1. gxoxzdey_85

gxoxzdey_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar tüm saç sorunlarımızı paylaşabilecek ve beraber bunlara çözüm bulabileceğimiz bir platform oluşturmak istedim.İnşaALLAH faydası olur.
    Önce ben başlayayım,benim saçımda kuruluk sorunu var bu röfleden beri başladı ve hala düzelmedi tam olarak.Yağ karışımı uygulasam da yıkanınca gene aynı oluyor bu tip bir sorunu olan var mı bu arada saçlarım sert değil yumuşak ama kuru:KK43: buna ne gibi bir çözüm uyguluyorsunuz ?Şimdiden herkese teşekkürlera.s

2. 7 Mayıs 2008
  3. EU2

EU2 Guest

anladığım kadarıyla saçının canlı görünmesini istiyorsun işe saçlarını parlatmakla başlayabilirsin saçlarına susam yağı sürebilir,sinameki suyu ile yıkarsan saçların parlar ayrıca pazı kaynatılır suyu ile saçlar yıkanır..

4. 7 Mayıs 2008
  5. EU2

EU2 Guest

SAÇLARIN KUVVETLENDİRİLMESİ İÇİN;
    1)susam bitkisini kaynatıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz
    2)susam yağı ile saçlarınızı yağlayabilirsiniz
    3)kurutulmuş susam otunu toz haline getirip mersin yağı ile karıştırıp saçlarınıza sürebilirsiniz ayrıca mersin yağı tek başına da saçlara uygulanabilir
    4)kına yağı ilesaçların masaj yapılabilir
    5)pazı yağrağı suyu ile saçlar yıkanabilir
    6)dört ay turp yenilmeye devam edilirse,dökülen saçlar yeniden çıkar
    7)servi kozalakları yakılıp külleri zeytin yağı ile merhem yapılıp saçlara sürülmeye devam edilirse saçları uzatır ve kuvvetlendir
    8)kayısı yaprağı suyu ile de saçlar yıkanırsa,saçları uzatır ve güzelleştirir...

6. 7 Mayıs 2008
  7. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm saçlarımın parlaması sorunum değil:KK43: saç tellerim sağlıklı ama genel anlamda bir kuruluk var yeni çıkan saçlarım da sağlıklı ama ne bileyim tam da teşhis koyamıorm bazen diplerim normal oluor bazen onlar da çok kuruor ama makineyle kurutmanın etkisi de büyük tabi özellikle ilk yıkadığım gün çok kuru oluor diğer günler daha normal böyle güzel bir saç maskesi var mı önerebileceğiniz ya da durulanmayan bir şey?

8. 7 Mayıs 2008
  9. kirke

kirke Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar birde yanan saçlar duzelırmı bırde bunu konussak:KK43:

10. 7 Mayıs 2008
  11. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben bilemiorum ama belki maskeler işe yarar ama en kesini kestirmek sanırım

12. 7 Mayıs 2008
  13. EU2

EU2 Guest

defne maskesi diye bir maske duydum yine bu sitede öneriyorlardı defne garlı saç bakım maskesi...

14. 7 Mayıs 2008
  15. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya böyle bir losyon olsa durulanmadan nemi sağlasa öyle bir şey var mı?:)

16. 7 Mayıs 2008
  17. gxoxzdey_85

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet açelya defne garlı saç maskesi var ben onu kullanmıştım iki yıl önce ama hatırlayamıorm :KK43:çok iyi bir sonuç alamadım heralde o yuzden devam etmemiştim ama çok saol cnm
    en mantıklısı durulanmayan bir şey sanırım aslında elidor 7 24 ler olabilir ama onlar da sçı bir süre sonra döküor gibi?

18. 7 Mayıs 2008
  19. kirke

kirke Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar tesekkurler dfn garlı yı en yakın zamanda alıcam ayrıca nem ıcın de bısı lazım cunku kuruyo yanan saclar glıss ın falan yokmu ole spreyleri?