Tüm Sistemleri Alt-Üst Edecek İcat

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  13 Şubat 2008
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  Kırşehirli mucit, eşinin rüyasından yola çıkarak yakıtsız motor icat ettiğini ileri sürdü. Mucit, 'Petrol ve LPG tarihe karışacak, otomobil firmalarının sistemleri altüst edeceğim' diyor.

  Kırşehirli Ahmet Kolbaşı, eşinin gördüğü rüyadan yola çıkarak yakıtsız motor icat etti. Mucit, hayli iddialı: Petrol ve LPG tarihe karışacak. İcadımla otomobil firmalarının sistemleri altüst olacak.
  Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum." haber7
  17 YIL GİZLEMİŞ

  1991'de bunları yapan Kolbaşı, icadını kimseye göstermek istememiş. Nedeni de kimsenin inanmayacak olması, kendisiyle dalga geçilecek olması: "Çünkü teknolojinin gelişimi o zaman bu kadar hızlı değildi. Zamanını bekledim ve şimdi piyasaya duyuruyorum. Projelerini çizdim ve patentini aldım." Kolbaş'a göre, icadının mahareti çok: "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."Ahmet Kolbaşı, icadı için emekli albaylarla da görüştüğünü, onların fikirlerine danıştığını söylüyor. haber7
  Kolbaşı, "Silahlı Kuvvetler'den emekli albaylarla görüştüm. Onlar Güneydoğu'da kışın araçların donduğunu ve sıkıntı çektiklerini söyledi. Bu motor askeri zırhlı araçlarda kullanılabilir çünkü ısınma ve hararet problemi yok" diyor. Kolbaş, otomotiv firmaları ile görüşmediğini özellikle vurguluyor. Nedeni olarak da projesinin hayata geçmesi ile birlikte otomotiv sektörünün alt üst olacağını iddia ediyor.
  RÜYADAN ÇIKAN İCAT

  Kolbaşı, eşinin gördüğü bir rüyadan yola çıkarak projeyi geliştirdiğini söylüyor. Besime Kolbaşı ise Başbakan'dan eşinin bu projesine destek vermesini istiyor.
  Yarış arabalarını geride bırakacak
  Kolbaş'a göre yakıtsız motorun özellikleri:
  Proje uçaklarda kullanılması durumunda, uçaklar çok daha yükseklere çıkabilecek.
  Yanma olmadığı için oksijene ihtiyaç yok. Motorda ısınma olmadığı için roketlerin uçakları vurma ihtimali sıfır.
  Klasik motorlardan daha güçlü ve devire sahip. Hızı yarış arabalarına yakın.
  ALINTI..