Tüp bağlatmak konusunda fikir verir misniz ltf?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve Diloxsxum tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Diloxsxum
  1. Diloxsxum

Diloxsxum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hanımlar merhaba
    yaşım 39 ve Allah izin verirse haftaya ikinci çocugumu dunyaya getıreceğim
    Dr.um dogum esnasında tüp baglatmak ıstermısın gıbı bır can alıcı soru sordu kı kafam cok karıstı
    hıc aklımda yok ıken düşünmeye başladım
    hap kullanamıyrum zıra hep unuturum, spıral takmak ıstemyroum kanamayı arrtırıyormus.
    bu yontem ıyı gıbı geldı bana..
    bu saat den sonra da tekrar cocuk ısteyecgımı hıc sanmıyorum
    fıkırlerınızı yazar mısınız ?baglatan var mı??????????

2. 8 Ağustos 2008
  3. eda_naz

eda_naz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bir arkadaşım bağlatmak istemiş onun doktoru tıp fakültesinde doçent ve şunu demiş. Ben asla bağlamam git kime istersen ona bağlat eşimin bile bağlamadım o işleminde kanına zararları olduğunu düşünüyorum ve yaptırmanı tavsiye etmem demiş. Benim bildiğim bu.

4. 8 Ağustos 2008
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamm asla derim dünyanın binbir türlü halı varr sen doğuruyosun ama ömrunu sen bilemzsin ki bence böle bişi yapma derimm korumma yolu varr bi sürü onları seççç...... kolayy gelsinn.......

6. 8 Ağustos 2008
  7. gxoxnxuxlyarasxix

gxoxnxuxlyarasxix Mucizem'sin OĞLUM Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim çocugum yokma bu konuyla ilgili bilgim var.Bizim tanıdıklardanda kordonlarını bağlatan var,canım baglattığın zaman istediğin zaman açtırabiliyosun,ama bunun için eşinin imzası gerekli,anlayacağın sen bu işe evet desen bile,eşin ne düşünür bu konuda eşinin onayı olmadan yapmıyorlar...bu konuyu doktorunla tekrar konuş baglatırsam sonra tekrardan açabilirmiyim de...geçmiş olsun....sengözlerimebaksanab

8. 8 Ağustos 2008
  9. EU3

EU3 Guest

merhaba diloşum,ben önce bir kadın sonra aile planlaması hizmeti veren bir sağlık kuruluşu çalışanı olarak kesinlikile geri dönüşü olmayan bu yöntemi önermem.yarının insana ne göstereceği belli olmaz.karar vermeden önce bir ana çocuk sağlığı merkezine gidip diğer korunma yöntemleri hakkında sağlıklı ve güvenilir bilgi almalısın,en azından faydalı olur karar vermende.kendine iyi bak.:1no2:

10. 9 Ağustos 2008
  11. hulya35

hulya35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba .Benim cocugum olmuyor.Esimden kaynaklaniyordu bu ana kadar tuplerim acikti artik tikanmis.Tikaninca da su toplayip embryonun ustune dokulup embryonun tutunmasini engelliyordur diye tupleri baglamak icin laporoskopi istedi dr.um.Ama lap... yaparsam iyilesme surecimde tup bebegi heyet raporuyla 3, kez deneme hakkimi kaybederim diye direkt tup yaptiracagim ve bu benim 3. tup denemem.Laporoskopiyle bile tuplerin acilip acilamayacagina garanti veremiyor dr. lar.Biz bunlari cekerken senin tuplerini baglatman ....Dunyanin binbir turlu hali var esin korunsun igneyle korunun derim ben.

12. 13 Ağustos 2008
  13. canım bağlatma derim çünki gözlere vuruyo 1 kaç sene içinde sonrada açtırma şansın yok büyük bir ihtimalle...

14. 14 Ağustos 2008
  15. kxixymetlim

kxixymetlim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle bağlatma dünyanın binbir türlü hali var.hayat ne gösterir kimse bilemez.

16. 14 Ağustos 2008
  17. evdefnaz

evdefnaz ﷲ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim annem baglattı
    erken menopoza girme gibi bi yan etkisi var her ne kadar doktorlar inkar etse de
    bütün tanıdıgım baglatan kadınlarda var
    actırma sözkonusu ama kim actırmak ister baglattıktan sonra ha birde allah korusun bugün başımıza ne geleceğine dair garantimiz varmı sakın bağlatma a<blacım
    bennden sana baglatan birinin kızı olarak tavsiye

18. 14 Ağustos 2008
  19. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    canım allah çocuklarına ömür versin ama bu işlem biraz sakıncalı annem kız kardeşimden sonra bağlattı mikrop kaptı sonrasındada düzelemedi dünyanın hali belli olmaz bu işin geri dönüşüde yok bence başka yöntemler dene zaten allah vermek istedimi sen ne yaparsan yap verir kadere razı olmak lazım iyi düşün derim