Tüp Bebeği Erteleyeyim mi?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve conal222 tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : conal222
  1. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben 3,5 senelik evliyim...çocuğumuz olmuyor..eşimin sperm sayısı çok düşük çıkıyor..
    bir keresinde 8 milyon çıktı...bir keresinde 5 milyon..bir keresinde sıfır..
    sürekli değişiyor..stresede bağlı galiba...doktor hiç ilgilenmedi..aşılamayla filanda uğraşmayın direk tüp bebek dedi...
    normalde eşimi incelemesi gerekmezmiydi..belki tedaviyle ameliyatla çözülebilirdi nebileyim..
    yada en azından bir kez aşılama deneyebilirdik..tamam tüp bebek deneyelim ama ya tüp bebekte tutmazsa onca biriktirdiğimiz paralar heba olacak ve ikinci kez deneyemicez...
    bende en son tüp bebek deneyelim diyorum..yani önce bütün yolları deneyelim vardır belki bi çözümü..olmazsa en son tüp bebek...böyle düşünüyorum..eşim bugün başka bi doktora gidicek..bakalım o nedicek..
    kendi doktorumuz çocuğunuz olmaz demiyorum ama 5 yada 10 senede 1 tane dek gelir..dedi
    hiç zaman kaybetmeyin direk tüp bebek dedi..
    ama burda sizlerin yazılarını okuyorum bizim durumumuzda olup hamile kalanlar bile var...çok seviniyorum onları duyduğumda..
    napıyım bilmiyorummm...tüp bebeği erteleyim mi

2. 8 Nisan 2010
  3. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben anlamıyorum gerçekten bu doktorların ilgziliğine
    her seyde tup bebege yönlendirmelerine
    o kadar masraf o kadar ilaç herkeste her an bu kadar buyuk paralar olmayabilir
    bence arkadaşım eşinin aşılama için sperm sayısı yeterli
    bu gittiğin doktordan başka bir guvenebilcegin doktor veya merkez varsa birde orayla görüşün derim

4. 8 Nisan 2010
  5. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    bnde anlamıorum valla bu doktorları sankı tup bebek cozum ...tupe gıdıpte elı bos donen ınsanların sayısıda oldukca cok sankı bebekmı dagıtıolar tup bebek merkezlerınde.
    bızımde 1 mılyondan az cıktı sayımız doktorumuz morfolojı vede harkeet yuksek oldugu ıcın sayınızda yukselır dedi.ben kendı kadın dogum doktorumu aradım amannnn hıc ugrasma gıt tup bebek yaptır dedi
    :KK43: burda cogu ınsanlan konustum bazısı olr bazısı olmaz dedi...gecen bır topıkte bır yazı okudum bayan pko hastası esıde 4 kere sperm testı yaptırmıs 4undede hıc sperm cıkmamıs sıfırmıs yanı.4 doktorda gıdın cocugunuz olmaz demiş aynı ay hamıle kaldım hıcbır ılac kur kullanmadm dıo.YETERKI ALLH ol desin.onun vaktı saatı varsa gelır yoksa kadere razı olunup dua edılır yapacak bişi yok malesef....ALLH herkes ıcın hayırlısını versın...

6. 8 Nisan 2010
  7. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canlarım hepinizi çok iyi anlıyorum. tüp kelimesi insana çok itici geliyor. ama erkek infertilitesinin ilaçla tedavisi yok. yardımcı üreme tekniklerine başvuruluyor. doktorunuz ne güzel demiş olabilir ama 5, 10 yılda bir denk gelir. 1 sperm ile bile hamilelik oluşabilir. yaşınız genç ise bekleyin, değil ise burada 1000 insandan birinin başına gelmiş bir şeyi sanki kendi başınıza gelecekmiş gibi ümitlenmeyin. tamam umut fakirin ekmeği ancak burda karşılaştığınız olaylar hakikatende ancak bir kişinin başına geliyor. paranız varsa, vaktiniz yoksa ya da psikolojiniz iyi değilse hemen tüpe geçin derim. ben ikinci denememi yapacağım. maddi olarak zorlanacağım ama ne yapayım 4 yıllık evliyim. insanların fütursuzca çocuk nerdee diye sormalarına katlanamıyorum. borç harç içinde yaptıracağız. gideceğimiz yerde tanıdıkta yok. 40 gün pansiyonda kalacağız. allah hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin.

8. 8 Nisan 2010
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Sizin doktorunuz jinekologtur. Eşiniz bir de ürologa görünsün. Belki varikosel var, belki enfeksiyon var. Tamam bir sebep yoksa erkek infertilitesinde aşılama ya da tüp bebek çözüm ama bazen de bir sebebe bağlu oluyor sperm sayısının düşüklüğü. Öyleyse bu tedavi edilince herşey normale döner. Bu arada eşin sigara içiyorsa muhakkaka bıraksın. Sperm sayısını da kailtesini de çok düşürüyor.

10. 8 Nisan 2010
  11. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yaşım otuz..tüp bebek için çalışıyorum para biriktiriyorum..ya tutmazsa diye endişeleniyorum...ikini için yinemi beklicez..bilmiyorum yaa umuıtlarımda bitiyo..o kadar karışıkki kafam...bazen herşeyi göze alıp gideyim diyorum tüp bebek için..sonra belki başka çaresi vardır diyorum..nebileyim..işallah bende anne olurum bigün...
    gerçekten herkesede söylenmiyo anlatılmıyo...hala çocuk yokmu düşünmüyomusunuz diyenlerden bıktım..hepsinden nefret ediyorum
    size ne yaaaa...sizee neee

12. 8 Nisan 2010
  13. conal222

conal222 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi o keçi boynuzunu filan kaynatıyorum..bide yine burda okumuştum..polen arı sütü karışımı...faydası olur belki diye...
    doktorada kızıyorum...bi bak dimi..bu sperm niye az nerden kaynaklanıyo..araştır..ameliyat olanlarda varmış...eşimin canlı sperm sayısı az ama hareketli sperm sayısı fazla imiş...
    aşılama için nekadar sperm gerekiyor kıslarr

14. 8 Nisan 2010
  15. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108

Önce şunu aklına koy, umutsuzluk yok. Doktorun gerçekten bence de aceleye getirmiş. Kendi uzmanlık alanı değil, kendisi bakmaz ama iyi bir üroloğa yönlendirmesi gerekirdi. Bence bir jinekolog doktordan ve bir ürolog dokotrdan daha görüş alın. Allah eksik etmesin, harika doktorlar var ama bazıları için de gerçekten sadece ticaret gibi bu işler.

16. 8 Nisan 2010
  17. akkanarya

akkanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sizle aynı dertetim iki buçuk yıl oldu çocuğumuz olmayalı eşim ameliyat oldu yine düzelmedi bütün doktorlar tüp bebek diyor bizim morfolojı bozuk hareketlilik hiç yok nerdeyse bende tüp bebek tedavisine başlayacam ama gelde bana bir sorun inanının çok yıprattı beni allah yardımcımız olsun hergün ağlıyorum ağlamadığım bir gün yok

18. 8 Nisan 2010
  19. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Mutlaka iyi bir urolog a gidin cunki sperm sayisi artirililiyor dr bizimkiisini yeterli seviyeye getirdi .
    heleki varikosel varsa kesin cozum bulabilirsiniz
    esini iyice kontrol ettirmeden tup bebege gecmeyin ama esinin tedavisi iinde zaman kaybetmeyin cunki en az 6 ay suruyor tedavi si .
    baktin ondan sonra olmadi hemen tup bebege gecersiniz. Ama esini tedavi ettirmeden direk tup bebek olayina girmeyin.
    Urolog u iyi secin ama !! bu cok onemli .