tüp bebeğin ekonomik maliyeti

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve minervaduygu tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : minervaduygu
  1. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba.nerden başlasam bilmiyorum.hiperprolaktinemi hastasıyım yani süt hormonu yüksekliği.tedavi oluyorum.çok şükür ki iyi gidiyor tedavim,herşey yoluna girdi sayılır.doktorum bir de eşinizi değerlendirelim deyince spermiyogram yaptırdık iki kere.ilkini üniversite hastanesinde yaptırmıştık ve sperm sayısından başka neredeyse bilgi yoktu.doktorum izmirdeki özel bir tüp bebek merkezinden istedi.bu gün orada tekrarladık tahlilimizi.şu anda ne düşüneceğimi bilemiyorum.ilk tahlilde 9.000.000 olan sayı bu tahlilde 14.000.000 olmuş ki yine de çok az.bu yetmezmiş gibi morfoloji yüzde üç çıktı.tabi ilk tahlilde böyle bir bilgi yoktu.şimdi sanıyorum bu şartlar altında bizi tüp bebeğe yönlendirecekler.ekonomik şartlarımız da bunun için hiç elverişli değil.size sorum tüp bebek tedavisi için ne kadar paramızın olması gerekli.gereken psikolojik gücü birbirimizden almaya çalışıcaz ama parayı kimden alabilir ki insan değil mi.tabi ki kesin rakam veremezsiniz ama kendi deneyimlerinizden veya duyduklarınızdan hareketle maliyet konusunda ne dersiniz:çok üzgünüm:

2. 23 Ağustos 2008
  3. minervaduygu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne olur yardım edin......

4. 23 Ağustos 2008
  5. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 5000ytl civarında diye biliyorum ama umarım tecrübesi olan arkadaşlar daha net cvp yazarlar

6. 23 Ağustos 2008
  7. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    herhangi bir kuruma bağlıysanız fiyatlar daha uygun olur.sanırım 450 ytl falan ilaç hariç.ilaçla 1000 ytl yi bulur.tabi kurumunuz varsa.
    kurum yoksa 5-6 milyarı buluyor.merkeze göre bu fiyatı geçe de bilir.
    tüp bebek raporu çıkarın şartlarınız uygunsa.erkek infertiletisinde rapor çıkarmak daha kolay...

8. 24 Ağustos 2008
  9. tuubay

tuubay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım. ben temmuz ayında yaptırdım micro. emekli sandığına bağlıyım. rapor çıkarttık. ilaçlar 1.400 ytl tuttu, benden 250 ytl kesildi, gerisini karşıladı. ( bu arada ben uzun protokolle tedavi olduğum için iğne sayısı çoktu, dolayısıyla fazla tuttu.belki kısa protokolde daha az tutabilir) işlemde de 2000 dolar verdik, gerisini devlet karşıladı. tam olarak ne kadarını karşıladı bilemiyorum ama. yanlız burada bir arkadaşımız snırım ankarada idi ama yanlış da hatırlıyor olabilirim sadece 450 ytl ödeme yapmış. ben anlamadım nasıl oluyor. onubi araştır istersen. ne gerek var tabi onca parayı vermeye fazladan.yumurta dondurmak için de 500 dolar vermiştik. işlem sonrası da devletin karşılamadığı bi progestron iğnesi aldık 30 adet, 135 ytl tutmuştu. toplamda sanırım aşağı yukarı 3500 ytl ödemiş olduk. allah yardımcınız olsun, kolaylık versin.

10. 24 Ağustos 2008
  11. Fatos81

Fatos81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım kolay gelsin aynı problemler bendede var ve eşimde allah yardımcınız olsun

12. 24 Ağustos 2008
  13. Fatos81

Fatos81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    özel tüp bebek merkezlerinden faydalanırsan ve devlettende faydalanacaksan her ikisi için 2.900 ytl
    sadece devletten faydalanırsanız en az eşinin 5 yıllık sigorta olması lazım en az 900 günlük sadece 900 ytl
    sadece özel ise 6 ytl falanmış
    allah yardımcınız olsun

14. 24 Ağustos 2008
  15. minervaduygu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    asutaycım sağol yardımın içina.s.

16. 24 Ağustos 2008
  17. minervaduygu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    butterflys canım ssklıyız biz.umarım rapor çıkarmak kolay olur.inşallah demekten başka şansımız da yok.yardımın için sağola.s.

18. 24 Ağustos 2008
  19. minervaduygu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tuubaycım sağol yardımın için.gönülden umuyorum ki tutmuştur mikronuz.ssk ne kadar yardım edecek bilemiyoruz tabi.bir de öyle hemen tüpe geçirmiyorlarmış.aşılamayı deniyorlarmış üç kere.ben oyalanmak istemiyorum ki.spermiyogram değerlerimiz hiç de iç açıcı değil ki.uzun ve kısa protokollerin prosedürü nedir acaba.biz hangisinde tedavi görücez o da belli değil tabi.allah hepimizin yardımcısı olsun:Saruboceq:a.s.