Tüp bebeğin sağlığımıza zararı varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hisarbuselik tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 1 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    14 Eylül 2013
    Konu Sahibi : hisarbuselik
  1. hisarbuselik

hisarbuselik oğlumm kızımmmm <3 <3 Üye

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar ben ekim ayında tüp bebek yaptırtıcam nasipse ama benim annem saolsun yaptırma diyor narkoz vercekler bayıltçaklar seni sana bişey olmasın diyor...benide çok tedirgin etti korkmaya başladım acaba böyle bişey duydunuzmu yanii tüp bebek aşamalarında böyle sorunlar olabiliyormu sağlığımız açısından

2. 14 Eylül 2013
  3. hisarbuselik

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
  4. 14 Eylül 2013
  5. tuuuuuubaa

tuuuuuubaa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sanada merhaba... öncelikle Rabbim tedavi sürecin boyunca yardımcın olsun, hayırlı vakitte hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin. soruna gelecek olursa lütfen yanlış anlama beni ama bu tür şeylere çokta kafanı yorma derim. tamam annecin seni düşünerekten yaptırma diyebilir ama mademki sen bi amaçla bu yola baş koyacaksn hertürlü fedakarlığada katlanmalısn.ilaçlarmş narkozmuş iğnelermiş seni korkutmasın, ayrıca 4 kere anesteziyle farklı işlemler gören biri olarakta sana diyebilirimki şükür şimdiye kadar bişeycik olmadı, tamam uyanırken ortalığı ayağı kaldırıp ağlayıp zırlamışım ama bunlar normal şeyler:)herşeyde olduğu gibi tüptede bazı riskler olabilir ama illa herkeste olacak die bişey yok sonuçta okadar kişi yavrularına kavuşma umuduyla bu tedaviden yararlanıyolr, ki onlardan biride hamdolsun benim.inan yavrumun bana tutunduğunu öğrenince gerçekten bütün acılarımı daha ogünden unuttum. herzaman dediğim bişey var; Zahmet olmadan Rahmet olmaz... kendi iyiliğin için buna inan ve kafanı başka şeylere takma olurmu.

6. 14 Eylül 2013
  7. hasretim_

hasretim_ &#1575;&#1604;&#1608;&#1575;&#1585;&#1579; Ya Vari Üye

Beğenildi:
    28
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence de yanlış anlama ama kafanı çok gereksiz şeylerle yoruyosun :KK31:maden tedavi gerektirecek durumun varsa bazı şeylere katlanacaksın :26:emin ol ben başıma ne gelecek diye hiç düşünmüyorum tek düşündüğüm bi an önce bebeğime sağlıkla hayırlısıyla kavuşabilmek :KK16:ben bu zaman kadar bi açık ameliyat rahim filmi laporoskopi histereskopi 3 olumsuz aşılama ve şu an ilk tüp bebek denemesindeyim yani düşünsene çektiğim acıları yediğim anestezileri vurulduğum iğneler :KK53: eğer bi yola baş koyduysan mücadeleni vereceksin canım :KK23:

8. 15 Eylül 2013
  9. hzrmsn

hzrmsn Bekle..Bekle...Hiç Pes Edermiyiz? Üye

Beğenildi:
    153
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    43
    Bende korkmuyorum desem.yalan olur.cunki igneler hormon igneleri.esim bile istemiyo vurulmami.ama arkadaslarin dedigi gibi.evlat hasreti agir basiyo.esime diyorumki.buseferde tutmazsa ara vermeyelim.hemen tekrar deneyelim dedim.ama ignelerden dolayi istemiyo.en az birsene bekliyoruz.sonucta bizim saglikli olmamiz lazim o yavrulara bakmamiz icin.ama eger tedaviye karar verdiyseniz bunlari dusunme.evham yapmaki tedavin hayirli olsun.rabbim yardimcimiz olsun

10. 15 Eylül 2013
  11. hisarbuselik

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkür ederim cevap yazdığın için...benim 4 yaşında oğlum var o bize bir mucize gibi geldi eşimin sperm sayısı ve hareketi çok düşük ve morfoloji 0 şimdi 2 senedir 2. yavrumuzu istiyoruz ama olmuyor bizde tüp bebek yaptırmaya karar verdik...iğnelerden falan korkmam ama narkoz beni korutuyor işte oda kendim için değil oğlum için üzülüyorum bana bişey olursa o ne yapar diye çokmu abartıyorum bilmiyorum ALLAH yardımcım olsun...seninde hamileliğin hayırlı olsun inşallaaah ALLAH sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin inşallaah sizdeki sorun neydi canım?

12. 15 Eylül 2013
  13. hisarbuselik

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın canım doğru söylüyosun...dr.larda doğal yoldan olmaz dediler tüp bebek içinde %60 olur dediler deniycem bakalım inşallaah tutar oğlumun kardeşi veya kardeşleri :KK46::KK46:

14. 15 Eylül 2013
  15. hisarbuselik

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    ocak ayında aşılama yaptırmıştım tutmadı şimdi ekimdede tüp bebek yaptırcam nasipse benim tek korkum narkoz:18:
    ALLAH hepimizin yardımcısı olsun saol canım

16. 15 Eylül 2013
  17. tuuuuuubaa

tuuuuuubaa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol canım Amiiinn Allah razı olsun... bak negüzel Rabbim oğluşunu hediye olarak beklemediğiniz bi zamanda göndermiş Allah sizlere bağışlasın, inş hayırlısıyla buseferde minik mucizenize kavuşursunuz, hem bellimi olur bide bakmışsın tam tedavi öncesi yine kendiliğinden hamiş olmuşsun yeterki Rabbim Ol desin... seni anlıyorum yavrun var die tereddüt ediyosun onu düşünüyosun ama madem tedavi gerektirio dua edip inanıp bu yola baş koyacaksın, Rabbimde inş korkularını boşa çıkarıp kolaylığını verecektir... hem inan anestezi korkulacak bişey değil zaten işlem kısa sürdüğü içinde çok vermiyolar.tamam insan kendini biraz tuhaf hissedio falan ama kendine geldiğindede bişeyciğin kalmıyo unutuyosun gidio.diyeceğim kafanı takıp kendini boşunu korkutma, çektiklerinin sonunda meyvesi oluncada çok tatlı oluyo.buarada meyvede bebişler oluyo:)
    Bizim sorunumuza gelincede şöyle anlatayım. biz ilk altı yedi ay çocuk istememiştik tabi isteyincede hop die oluverir zannediyoduk ama işler öyle düşündüğümüz gibi ilerlemedi. bi seneye yaklaşıncada artık çok bekledik bu işte bi iş var diyerektn doktra gözükeyim dedim ve muayenede rahim içinde polip olduğu saptandı.doktor rahim içinde olduğundan belki gebeliği bu engelliyodr oyüzden kürtaj olman gerekio dedi, ohaftada kürtajla parça alındı ve ben ertesi ay klomen ve yumurta takibiyle hemen hamile kaldım. hamileliğimin 2.ayında çok ağır grip oldum üç güne hafiflemeyince doktora gittm ve dopplerde bebeğimin kalp atışları durmuştu hemde o anda öğrendimki meğerse ikiz bebeklerime hamileymişim çok üzüldüm ağladım:KK43: ama Rabbimin takdiri böyleymiş ve tekrar kürtaj olmak zorunda kaldım. neyse üç ay bekleme süresinden sonra her ay bir ümitle bekledik ama malesef olmadı böyle derken bi seneyi geçti. doktorm tekrar klomen verdi ama o ayda bebiş olmayınca artık tüpbebek doktoruna gittim ve benden rahim filmi (hsg) eşimdende sperm testi istedi.benim sol tüpüm kapalı çıktı ve eşimin değerleride pek iç açıcı değildi sayı, hareketlilik ve morfoloji çok çok kötü olmasada düşük çıktı.doktor senin ve eşinin değerlerine göre tüp bebek öneriyorum dedi ve bende hiç düşünmeden kabul ettim.bebişlerim ilk başta iki taneydi ama nasipte bir tane varmış sonradan birinin kalp atışları durdu ama Rabbime hamdolsunki bi mucizem benimle annesinin meleği o. Rabbim isteyen herkese bugüzel ve özel duyguyu tattırsın, sağlıcakla kucağımıza alıp cennet kokularını içimize doya doya çekeceğimiz günleride hayırlısıyla göstersn inş... AMİN
    canım kusura bakma çok uzun oldu ama paylaşmak istedim.konu bebişler olunca çenem durmuyo napayım:):):)

18. 15 Eylül 2013
  19. hisarbuselik

Beğenildi:
    17
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkürler canım saol çok güzel şeyler yazmışsın bana moral verdin ALLAH senden razı olsun
    bebeklerine çok üzüldüm canım...ALLAH karnındaki meleğini ve seni korusun inşallaaah