tüp bebek aşamalarıı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve nickminkenari tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

17 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nickminkenari
  1. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    mrb arkadaşlar..
    bende eşimden dolayı hamile kalamayanlardanım.kafamda birkaç soru işareti var bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim..
    ben ve eşim gerekli tahlil ve tetkikleri yaptırdık ve sperm sayısı az çıkdı..dr tüp bebek ve aşıla ile hamile kalabilirsiniz dedi...bende kendi druma muayene oldum yumurtalarım gayet saglıklı tahlillerim normal çıkdı,bir tek rahim filmi çekilmedi şimdi size sorum şu biz tüp bebek ve aşılama yaptıracagımız zaman bana bu rahim filmini çekiceklermi tamam sperm az bu yüzden olmuyo ama ya benimde tüplerimde tıkanıklık varsa ne olucak o stresi ve onca hormonlu ilaçları boşunamı içmiş olucam bunları dr a sorucakdım ama o an aklıma hiç birşey gelmedi stresden..:uhm:

2. 17 Aralık 2008
  3. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim içinde kalmasın en güzeli çektirmen ben 2006 da çektirdim ozaman 250 ytlydi tüplerim açıktı ama şimdi büyük ihtimal tıkalı dedi doktorum kontrollerde direk tüp bebek yaptırdım ama tüp bebek yaptırırsan çektirmene gerek tok çünkü tüplerle işin yok direk alıyolar direk koyuyolar inşallah bebişine kavuşursun:asigim:

4. 17 Aralık 2008
  5. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hımmmm...ozman bu durumda sadece aklımda kalmasın diye çektire bilirim çünkü açıkda olsa kapalıda olsa normal yolla olmuyo bizim bebeğimiz

6. 17 Aralık 2008
  7. ARZUM44

ARZUM44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar merhabalar,biraz saçma gelebilir ama birşey sormak istiyorum...çocuğu olabilen çiftlere,tüp bebek yapılabilirmi?

8. 17 Aralık 2008
  9. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben anlayamadım :uhm: biraz açarmısın nasıl yani
    her halde yapılıyordur ama herşein oldugu gibi bununda normal yolla yapaılması daha iyi ve saglıklı sonuçda bu işlem gerçekleşmeden önce bir sürü hormon ilaçları kullanıyorsun ben birkaç kişiden duydum ikizleri olsun diye tüp bebek yaptırmışlar ama hem saglık hem maddi hemde manevi açıdan herşeyin normali en iyisi diye düşünüyorum.

10. 17 Aralık 2008
  11. zeynep 26

zeynep 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aşılama yapılacaksa tüplerinin açık olması gerekli o yüzden rahim filmi çektirmen lazım ama tüp bebek yapacaksan gerekli değil çünkü zaten ozaman direk rahime koyuyorlar

12. 17 Aralık 2008
  13. zeynep 26

zeynep 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım eşinin sper sayısı kaç mesala benin eşimin sperm sayısı 2,5 milyon bizimde olmuyor bize direk tüp bebek dediler aşılama yapmadılar tutmaz dediler

14. 17 Aralık 2008
  15. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bemim eşiminkide 2 milyon..senağlama dr bize önce aşılamayı deneyin de bak şimdi iyice kafam karışdı..ammaann zaten bu sonuçları ögrendiğimizden beri kafamız çorba oldu ne yapsak ne etsek hangi dr a gitsek diye bu durumdaki herkese allah sabır versin 2 sene önce aynı durum teyzemin de başına gelmişdi okadar zor görünmüyodu gözüme şimdi hak veriyorum ona işin içinde olmayanlar anlayamıyor...
    dr a benmi dicem rahim filmi çektirmek istediğimi yoksa o aşamaya gelince zaten istermiki dr filmi...

16. 17 Aralık 2008
  17. ernurrr

ernurrr sent me an angel Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben kesinlikle hsg çektir derim hem tüp hemde aşılamada gerekli hsg sadece tüplerin tıkalı olduğunu göstermiyor ayrıca sende rahimde polip yada myom olup olmadığınıda gösteriyor zaten iyi bir dr gidiyorsan bunu senden istemesi gerekir çünkü allah göstermesin polip varsa tedavi olmadan aşılama yada tüp tutmaz

18. 17 Aralık 2008
  19. burcumtf

burcumtf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    seherjik bence aşılama vakit kaybı. benimde eşimin sperm sayısı azdı. doktorumuz aşılama için yeterli dedi. fakat aşılamanın olcağı gün sperm sayısı ve canlılık stresten düştü. o gün denemedik.doktorumuz bizi tüp bebeğe yönlendirdi.şu an 17 günlük hamileyim tüp bebekle.