Tüp bebek ayıp mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sersev79 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sersev79
  1. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    :kızgın:yasakkelime

merhaba kızlar anneler anne adayları onca uğraşlar tedaviler sonucu dört gözle bebeklerimize kavuşmayı hayal ediyoruz lakin bazı yerlerde okuyorumda çok üzülüyorum tüp bebeği saklanması gereken kimselere söylenmeyen eleştiriye çok açık bi ayıp gibi görüyorlar hayretim şaştı yahu anne olmak kadar güzel bişey varmı öyle yada böyle nihayetinde bizim yumurtamız bizim spermlerimiz normal gebelik topiklerinde tüp yanlısı olmayan bi kaç msj okudum allahım ya kimseyi bu duruma düşürme ama başka türlüde insanlar bunu anlamıyor galiba kolay bebek sahibi olanlar acımasızca eleştiri yapabiliyor inanın çok üzüldüm bi istermiydik böyle olmasını rabbimin takdiri ilahisi bu neden insanlar bunu algılayamıyor acaba........:kızgın:yasakkelimesenağlama

2. 6 Şubat 2009
  3. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım insanlar anlayışsız ve acımasız malesef. bu sebeple bende ailelr dışında kımseye soylemedım ve soylemeyecegımde. benım kardesımın esı tup bebekle anne oldu. neler gelmedı kulagımıza yok nerden bılıyormusuz içeri konan embrıyonun oldugunu. çocuga garıp garıp bakmalar. yok nıye rengı beyaz. bu sımdı normal mı vs vs soruları duymak ıstemıyorum. yoksa utanmıyorum. tuplerım tıkalı ve rabbım bana bu yolu uygun gordu.

4. 6 Şubat 2009
  5. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aman sersev boşveeer. ne okuyorsun ki sen de o yorumları. kardeşim diyelim ki ben göremiyorum ve ameliyatla göreceğim. bu ne kadar ayıpsa tüp bebek de o kadar ayıp bence:KK70:

tüp bebek nedir: bir fonksiyonda problem var, allahın verdiği akılla geliştirilmiş tıp buna çözüm buluyor. gerisi bağnazlık yobazlık.sallaaaa. :)

6. 6 Şubat 2009
  7. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar yobaz bi zamanda yaşıyoruz ya ben biliyorum ya onun benim olduğunu kime ne halbuki çok tepem attı ama bi ara buraya davet edicem ordakileri

8. 6 Şubat 2009
  9. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok doğru söylüyosunda sanki çok ayıp bişey yapmışız gibi çok zoruma gitti inan

10. 6 Şubat 2009
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim..
    başına gelmeyen,çocuk hasreti ile yanıp tutuşmayan bilemez bunu..
    her yola başvurulması gerektiğini,o ultrasonda bir nokta görmenin ümidiyle yanıp tutuşmayı bilemez..

12. 6 Şubat 2009
  13. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sersev im helal olsun sana bu topik için teşekkür ederim kendini bilmez çooookkkk insan var aslında söylecek çok söz var ama kendimi tutuyorum. cahil ve bu konuda eğitilmesi gereken insanlar bunlar bence.pembemavi doğru söylüyor ameliyat konusunda herşeyin bi tadavi yöntemi var ve elimizden geliyorsa neden tedavi olmayalım. ben artık şuna inanıyorum Rabbim herkeze Anne lik duygusunu vermiş ama bizlere çok daha fazla şefkati ve merhameti vermiş bizim bebeklerimiz çok daha şanslı bence :))

14. 6 Şubat 2009
  15. azbycv

azbycv Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim bende söylemeyi düşünmüyorum kimselere.farklı sebepleri var bunun.tüp bebek ayıp olduğu için değil.hiç ayıp olurmu.iyiki bu teknolojiler geliştikten sonra dünyaya gelmişizde bu nimetten faydalanmışız.fakat toplum tüp bebek adını duyar duymaz başlayacak sorun kimde neden olmuyor diye sormaya başlamaya ve sonra ağızdan ağıza dedikodu.mesela bizim sorunumuz sperm morfolojisi ve hareketliliğindeki azlık idi sayı filan iyi.bunu burda ne kadar korkusuzca söyleyebiliyoruz değilmi.çünkü herkes birbirini anlıyor destek oluyor.halbuki toplum malesef genellikle ayıplama kınama boyutuna geçiyor.ve ben eşimi üzecek en ufak bir sözü duymaya dayanamam.o o kadar anlayışlı bunu hiç problem etmeden tedavi sürecinde elinden geleni yaptı.birçok erkekte görülebilen aşağılık kompleksi ve bundan doğan sıkıntıları bana yaşatmadı ki.ben onun en ufak yüzünün değişmesine azıcık üzülmesine sebep olacak tek bir kelime bile duymasını istemem bu sebeple saklıycaz bizde sanki normal yollarla olmuş gibi.vel hasılı kelam saklamaya bizi tplum itiyor ccanım tüp bebeğin ayıplığı değil..eğer bu ayıpsa bu ayıbı yapıp bir sürü ailenin yüzünün gülmesine vesile olanlardan Allah razı olsun

16. 6 Şubat 2009
  17. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    bilemez canım bilmiyorlarda zaten ama ben normal yollada hamile kalsaydım garipsemezdim bu olayı çevremde okadar çok varki tüp bebek annesi

18. 6 Şubat 2009
  19. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    :1hug:
    canım sağol güzel arkadaşım hakkatten ya bizmi daha duygusal oluyor daha ince düşünüyoruz yoksa öylemi zannediyoruz ama şanslı oldukları kesin bebişlerimizin hasretle bekleyen anneleri var onların bitanem....:1hug: