tüp bebek denemesinde olmadığını duyduğunuz andaki duygular

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve adalar tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : adalar
  1. adalar

adalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bunu öğreneli daha 1 hafta oldu
    doktorun yanına giripte ümit içinde beklerken olmadığını duymak inanki çok üzücü o an gözümün önünden gitmiyor benden çok eşim üzüldü o daha ümitliydi galiba kesin tutar gözüyle bakıyordu ama herşey kısmet allah isterse oluyo istemezse yok sonra insanın içindeki duygular karışıyor benim içimden neler geçmediki olsaydı çok sevinecektin allaha şükredecektin olmayınca şükrü sakın bırakma hayırlısını sen bilemezsin allahtan hep hayırlıyı iste ve şöyle de dua et eğer rabbim bu çocuk hayırlı ise bana nasip et eğer hayırlı değil ise hayırlara tebdil edip öyle nasip et artık böyle dua ediyorum rabbime çünkü insanım bebek istiyorum hayırsızı ben bilemem hayırsızı hayırlara rabbim çevirir ancak ama ilk denememdi pes etmek için çok erken denemeye devem allah bütün isteyenlere ve yaptıranlara hayırlı sonuçlar versin

2. 4 Mart 2009
  3. sevtapduzyol

sevtapduzyol Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kendimi bu kadar kötü hissettiğimi hiç hatırlamıyorum çok üzülmüştüm dünyam resmen beynime çökmüştü ama hayat devam ediyor tabikii ikinci denemede tuttu Allahıma binlerce kez şükürler olsun :Saruboceq:

4. 4 Mart 2009
  5. iremm24

iremm24 YARABBİ ŞÜKÜRRR Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben ogünü hatırlamak bile istemiyorum.Doktorun telefonunu heyecanla beklemiştim.Aradığında sanki kalbim yerinden fırlayacakmış gibi çarpıyordu.Çok ümitli değildim,kendimi olumsuzada hazırlamış gibi sanıyordum ama yinede doktor sonucumun 18 olduğunu,biyokimyasal bir gebelik olduğunu söylediğinde hıçkırıklarımı tutamadım.İşyerindeydim kendimi bir odaya kapattım ve saatlerce ağladım.Hiçbir şey beni teselli etmedi o an.Tabi birde eşime söylediğim an var.Eşim benden daha ümitliydi,kesinlikle olumsuz düşünmüyordu.Benim üzüntümü gördükçe kendi üzüntüsünü gizlemeye ve beni teselliye çalışması beni dahada yaraladı.Ogünlerde bir dha asla cesaret edemeyeceğimi düşünürken şu an yeni bir deneme için hazırlanıyorum.Biraz kilo verip mart sonu tedaviye başlayacağım.Hayırlısı için dua ediyorum.....

6. 4 Mart 2009
  7. zencefill

zencefill KünFeYekün.... Üye

Beğenildi:
    60
    Ödül Puanları:
    108
    selam,herkes tüp bebek denemesindeki hayal kırıklığından bahsetmiş.bende anlatayım.biz yumurta toplama işleminden sonra yaşadık bu üzüntüyü,11 yumurtam toplandı,8 tanesi iyi durumdaydı ve işlem gördü ama malesef hiçbiri döllenmedi.yarını bekliycez dediler,bekledik ama yine olmadı.neyse sonuç transfer işlemi bile gerçekleşmeden negatif sonuçlanan bir tüp bebek hüsranı.ama bu hiç bişeyin sonu değil,hayırlısı böyleymiş.demekki daha vakti gelmedi.Allah nasip ederse nisan mayıs gibi tekrar denemek istiyoruz.Allah kimsenin emeğini boşaçıkarmasın.RABBİM İSTEYEN HERKESE EVLATLAR NASİP ETSİN(sağlıklı,hayırlı,uzun ömürlü evlatlar inşallah):Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

8. 4 Mart 2009
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben transfer olmadan olumsuz sonucu aldım, embriyo kalitesiz olduğu için transfer etmediler, ama doktor transfer edemeyeceğiz, haziranda tekrar deneyeceğiz dediği an bile çok çok üzüldüm, doktorun yanında ağlamaya başladım, o da üzülmememi, transfer edince olumsuz sonuç alacağımı falan anlatmaya çalıştı ama o an insana herşey saçma geliyor, neden olmadı, ne oluyor, olmayacak birdaha, anne olamayacağım hiç gibi şeyler düşünüyor insan, dün aynen böyleydim ama bugün çok daha iyi hissediyorum, dediğin gibi Allah en hayırlısını versin hepimize, hayırlı zamanda hayırlı evlat versin Allahım.. zor bir durum olumsuz şeyler duymak, ama denemeye devam..

10. 6 Mart 2009
  11. meryem42

meryem42 ALLAHIM SANA EMANETIZ Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben ogreneli 3 hafta oldu once hamilesin dedi doktor cok sevindik ilk denememizde tuttu diye ama bu sevinc sadece 10 gun surdu nerdeyse her gun kan testi yaptilar sonra biokimyasal gebelik dedi dr cok uzulduk ama yine de sukurler olsun allahima 10 gun olsa bile o duyguyu tattirdi bana yine denicez ALLAH HEPIMIZE YARDIM ETSIN INSALLAH HEPIMIZE ANNE OLMAYI NASIP EDER ALLAHIM

12. 6 Mart 2009
  13. oferta

oferta yaşama sebebim oğullarım Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    163
    bende ilk denememde dayanamayıp erkenden evde gebelik testi yapmıştım sonuç negatifti dayanamayıp eetesi gün kan testi yaptırdık evet gerçekten de negatifti sonuç.doktoruma ben haber verdim yani sonucun negatif olduğunu.uyuşmuş gibiydim hiç bişey hissedemedim hala da hissizim 1 ay olacak nerdeyse.bu ay tekrar deneyeceğim ama şimdi daha bilinçli davranarak bu sefer tutmaları için ne gerekirse yapacağım rabbim hayırlı ise bu defa bana yardım edecek herşey allahtan unutmamak lazım.

14. 6 Mart 2009
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    korkunçtu çok tedirgindim sonucumu sormaya hemşireye gittiğimde sonucu masada görünce kriz gecirdim kendimi kliniğin tuvaletine kapatıp içeride baygınlık gecirdim tek başma bütün haastaneyi inlettim ölmüş gibiydim neden tutmadını konuşmaya anca inan anca 9 ay sonra şubatın 18de gittik denemeyi mayısta yapmıştık varın siz düşünün..Allah bir daha yaşatmasın

16. 6 Mart 2009
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    evet o işlemlerin hepsi çok sancılıydı çünkü ben vajinismus hastasıyım bütün tedavi süresi benim için bir kat daha zor ama sadece bir kere yapılacak sonrada hamile kalıp bütün hepsinden kurtulucam sanıyorudm ama öyle olmadı şuan ikinci denemem için spora gidiyorum rahimi sıcak tutmak için.. boy 170 kilo 53

18. 6 Mart 2009
  19. edebiyatci_16

edebiyatci_16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben... hatırlamak bile istemediğim ama aklımdan çıkaramadığım öyle ki ikinci denemeyi bile 6 senedir p olumsuz sonucu almamak için ertelediğim anımı anlatayım:KK43:(

her şey yorundaydı tedavi süresince ya da ben öyle sandım doktorum tek kelime açıklamıyordu sorunca bile cevap yok:KK43:( tamam hger şey yolunda diyordu. yumurta transferine çağırılmadık. 4 gün geçti duyduk ki diğerleri çağrılmış( daha önce bahsetmiştim hastane 6 kişilik gruplar halinde alıyordu hastaları.ben ilk grup beni geçince 30 gün lucrin vurularak ikinci grubu beklemiştim neyse bu konumuzun dışında uzatmayayım)
    gittik dediler ki henüz transfere hazır değil.. hemşire dedi ki "Allah yüzünüze baksın "bu duadan nefret ediyorum çok acınası bir şey bence kendimi kötü hissettim iki kez bu duayı etti.
    ağladım dedim ki nolur beni bırakmasınlar. ertesi gün transfere çağrıldık ve 12 gün bekleme sürecinde doktorumu kasıklarım ağrıyo vs diye bir kez aradım dedi ki "bu hamilelik işareti"
    eşim çok umutluydu
    kan testi için giderken bir anda içime doğdu olmadığı sanki.. bir şey demedim.
    ben bir plan kurmuştum ben iğne aşamasındayken sonuç alanlar geliyor ağlayarak çıkıyorlardı olumsuz olunca. ben demiştim ki benim negatif olursa bu kapıdan çıkmayacağım çünkü tedaviye yeni başlayanları üzmek istemiyorum beni görüp umutsuzluğa kapılmasınlar.oranın bir arka kapısı vardı kullanılmayan oradan çıkacağım
    o sırada bizim sonuç geldi eşim uzağımdaydı beklerken volta atıyordu. hemşirenin "nur hanımı çağırayım konuşacak mısınız "dediğini duydum o an anladım ben negatif
    eşime sesleniyorum kabus gibi sesim çıkmıyor..eşim ileride şarkı söyleyerek sonucu bekliyor o kadar emin.
    gel dedim doktor çağırıyor girdik doktor oturun falan dedi.. ben "olmadı değil mi" dedim "neden öyle düşünüyorsun ki "dedi "yeter artık nolur uzatmayalım olmadıysa umutlandırmayın beni "dedim
    olmadı malasef dedi
    neden dedim nedennn??? bilseydik nedenini çocuksuz kimse kalmazdı dedi
    o an kafamda acaip bir uğultu oldu kulaklarım uğuldamaya zonklamaya başladı tansiyonum yükseldi belki de ..çok korktum hemen kolonya verdiler. tamam dedim iyi günler o halde ama arka kapıdan çıkmak istiyorum açar mısınız öndekiler beni böyle görüp umusuzluk yaşamasın tedaviye henüz yeni başlayanlar var orada. tamam dediler çıktık

o gece ben telefonla arayanlar sakin yanıt verdim ama o gecenin sabahı bebeklerimle uyandığımı sandım değilmiş.. birkaç saniye sanki varlar gibi gelmişti sonra hatırladım ağlamaya başladım
    kabullenemedim ben arkadaşlar.. olmaz dedim bu benim başıma gelmemeliydi ben çok korkağım bu tedaviyi tekrarlayamam..şimdi ne olacak?
    abuk subuk şeylere tutundum hocalara gittim bitkilere taktım kafayı
    progesteron iğnelerini bırakaadım birkaç gün hep varlar sandım inanmadım
    neyse bıraktım regl oldum
    ertesi ay adetim gecikti.
    hemen doktoru aradım ben hamile miyim diye evet olabilir dedi tüpbebeğin ertesinde spontan gebelikler oluşabiliyor..iyi de benim eşimde sperm yok nasıl hamile kalacağım ne kadar acaipim ben de doktorum da maşallah !!!
    ve psikiyatristlik oldum... ilaçlar depresyon vs vs..
    şimdi iyiym.. tekrar yaşamaktan öyle korkuyorum ki daha raporu alırken benim depresyonum geri geldi .okulda arkadaşlara anlatamıyorum neyin var solgunsuz tadın kaçmış diyorlar offfff of