Tüp Bebek deneyecegiz,Cok Sorum Varrr

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve osnl tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

7 Nisan 2009
    Konu Sahibi : osnl
  1. osnl

osnl Aday :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize merhaba,
    burdan sizler hakkıında haberleri okudukca gözlerim doluyor, umarim isteyipde olmayan herkesin bebegi olur....
    Bende bu konuda cok düşünceliyim bu ara.. Esimin sperm analizinde sekil bozuklugu cikti.
    Morfoloji
    Normal(%) 1 Bas anomalisi(%) 60 Boyun anomalisi(%) 23 Kuyruk anomalisi (%) 16

Bende su ana kadar herhangibir problem gözükmüyor tabi henüz rahim filmi cekilmedi, Yeditepe'de Prof Cem Fıcıcıoglu'na gittik, aşılama ile %10 Tüp bebek ile %50 şansımız varmış. Yarın 14'de tekrar randevumuz var.
    Rahim filmi nasıl cekiliyor?
    Tüp bebek maliyetleri nedir? (Esimden SSK'ya bagliyim, ayrica özel saglik sigortam işe yararmi?)
    Tüp bebek işlemi nasil yapilir?(bunu yaptıranlardan dinlemek farklı olur diye soruyorum)
    :uhm::uhm::uhm: Kafam cok karisik....
    Neyse şimdilik bu kdr yarın bu sorulari dr a da soracagım ama bayan olarak sizlerden yorum almak istiyorum.
    Şimdiden tesekkurlerr...
    Bebek isteyen Herkesin Allah yardimcisi olsun, gönlüne göre versin.

2. 7 Nisan 2009
  3. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    Öncelikle geçmiş olsun, sonuçlar pek iyi değil bence. Aşılamayla o %10 şansı hiç denem derim ben. Bizim nedensiz infertilite ve 3 aşılamamda negatif oldu. SSK dan yararlanman için rapor çıkarman gerekiyor. Anlaşması olan yerlere gidersen gayet uygun bi fiyat oluyor. Özel sağlık sigortan böyle bir tedaviyi kapsıyorsa ödeyebilir. Onu araştırıp öğren sigorta şirketinden. Tüp bebek 2 kere yaptırdım biri negatifti 2. si düşükle sonuçlandı. Adetin 2. günü göbekten iğnelere başlıyorsun, yaklaşık 10 gün sonra yumurtaların toplanıyor ve 3-5 gün sonra tekrar rahme yerleştiriliyor.
    Korkulacak endişe edilecek hiçbir yanı yok. Önemli olan karar verip biran önce tedaviye başlaman. Gerisi bebeğe kavuşma heyecanıyla göz açıp kapayana kadar geçiyor. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
    Allah sana bana tüm isteyenlere sağlıklı evlat nasip etsin.

4. 7 Nisan 2009
  5. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    osnl,bizim de sizinle durumumuz aynı..ben de daha rahim filmi çektirmedim,sen kaç yaşındasın?yaş faktörü de tedavide çok önemli..yeditepe unıversıtesıne bız de gıttık ama ben cem beyle gorusmeden once oradakı urolojı docentıne gıttık eşimle,muayene oldu ve varıkosel cıktı eşimde ,varıkosel sperm sayısını ve yapısını kotu etkılıyormuş,bize orada once ameliyat dendi,ameliyat olduk beklıyoruz 2.5 ay sonra tekrar test yapacağız..morfolojı bıraz bıle yukselse mıkroenjeksıyonda sayımız artar..
    bu arada morfolojı bozuklugu bence ozel bir durum ,bu konuda ıyı olan, yanı laboratuar calısmaları ıyı olan bır merkezde yaptırmak ıstıyoruım bende..su ankı arastırmalarım erkek faktounde alman hastanesı ve momorıal..
    yedıtepe unıversıtesı ve acıbadem kadıkoy de cok ıyı fakat, daha cok kadın faktorunde..bunu goz onune al derım...

6. 7 Nisan 2009
  7. osnl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hennas, ben 29 yasiındayim esim 35. Cem beyin 2004-2005 yilindada kontrol amacli hastasiydim... bugun sorularima senin de yazdıklarini ekledim :bbo: Zaten eşim bir değil bir cok dr a gitme konusunda ısrarli ama ne yalan söyleyeyim her gittigimiz doktora da ac göster cok uyus oluyorum. Neyse bakalım, aksamüstü yeni sorular eski cevaplarla burda olurum...

iwy7, igne yapilirken narkoz ve benzeri bisey veriyorlarmı? cunku ben igne görünce bayılan bir tipim:bbo:, hicbirseyden tırsmam ama igne benim için bambaşka birsey... Bugun sigorta ile de bir konusacam bakalım, dogumu %100 karsiliyor ama tedavi sürecini hiç bilmiyorum

8. 7 Nisan 2009
  9. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba tedavin hayırlı olsun inşallah güzel sonuçlar alırsın canım tüp bebekte rahim filmine genelde ihtiyaç duyulmuyor çünkü tüplerle bi alakası yok ben 3 sene önce çektirmiştim biraz acı veren bi işlem tüp bebek maliyeti ilaçsız 3.000-4.000 arası ilaçlı 4.500-6.000 arası merkeze göre değişiyor ama benim bildiğim kadarı ile kadının kendi sigortası olması en az 3 yıllık olması kadının 30 yaş üstü olması gerekiyor ve 3 defa devlete bağlı aşılama yaptırman gerekiyor zaten ilaç haklarında ozaman bitiyor canım tüp bebek yumurtlama iğneleri kullanıyosun ortalama 1 hafta falan sürüyo gelişimine göre yumurtalar toplanıyor anestezi altında 3 yada 5 gün sonra transferin gerçekleşiyo bukadar canım inşallah herşeyin kolay olur sorun yaşamazsın ama sende sorun yoksa işin dahada kolay

10. 7 Nisan 2009
  11. osnl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Selam tekrar,
    yeni geldim eve doktordan hemen pc basina oturdum,
    Esimin sperm sonuclari SSk için uygun degilmiş bu yüzden tüm yük bize kaldi, neyse para simdilik mühim degil...
    Esimin 2.sperm sonuclarinida bugun aldik pek fark yok ama tup bebek sansimiz %10 daha fazla artmış. Doktorumuza göre sabrimizi deneyerek asilama 2 kez deneyebiliriz dedi, ama yok vakit kaybetmek istemiyorsaniz 3 gün içinde tüp bebek tedavisine başlayabilirmişiz.
    Yeditepede;
    Aşılama 1000+ilaçlar
    Tüp Bebek
    1.deneme 3850+ilac
    2.deneme 3100+ilac
    3.deneme 2100+ilac
    bizim spremler SSK kriterlerine uymadigi :bbo: için ve Cem Beyin eski hastasi oldugum için 3.deneme fiyatini uygulariz dediler. Fiyatlar nasil sizce?
    Sizce rahim filmi hormon testi aşılama gibi seylerle ugrasmadan tüp bebek tedavisine baslamali miyim?
    Çünkü kendimi biliyorum cok sabirli bir kişliliğim yok..:1no2:

12. 7 Nisan 2009
  13. bebetom

bebetom Teyzesinin gülü o Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bence dırek tup bebek yaptır.Yasın kac ? Yasın kucukse hemen tutar.Senın probelemın yoksa tabıkı.Fıyatlar bırıncı deneme bıraz pahalı ama ucuncu deneme fıyatı alacaksa ıyı.Benım esım eczacı ona sordum guzelım.Hemen dene bence yas cok onemlı.Bol sans sımdıden darısı bana:nazar::KK46:

14. 8 Nisan 2009
  15. osnl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    29 yasindayim... Allah isteyen herkese bebek verir umarim....cok tesekkur ederim.
    bu ilaçlar kismi kaca maloluyor acaba?

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
  16. 8 Nisan 2009
  17. handan1976

handan1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm bencede hemen tüp bebek denemeni öneririm bende evleneli 9 ay oldu ama benimde hemen tüp bebek olacak bende inşl yarın başlıyorum tedavime herkezin farklı oluyor sanırım benim 2oooo tutuyor ilaçlar

18. 9 Nisan 2009
  19. osnl

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    2oooo derken 2000 dimi? benneyaptımki

bu arada ilaçlar kısmını biz mi temin ediyouz yoksa hastanemi?