Tüp bebek doktoru 20.denemede baba oldu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Bonadea tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Bonadea
 1. Bonadea

  Bonadea Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2007
  Mesajlar:
  765
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  86
  2005 yılında okuduğum bir haberdi. Sizlerle de paylaşmak istedim arkadaşlar.


  "Yüzlerce çifti çocuk sahibi yapan Prof. Dr. Bülent Gülekli ve eşi Ebru Gülekli de 9 yıl sonra bu mutluluğu tattı.

  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Gülekli ve eşi Ebru Gülekli yıllardır çocuk özlemi çekiyordu. Çift pek çok denemeden sonra geçtiğimiz hafta tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikizleri Eliz ve Nazım'ı kucaklarına aldı.

  MUCİZE İKİZLER
  Ebru Gülekli'ye tüp bebek yöntemini Prof. Gülekli'nin ekibi uygulamış. "Eşimin sayesinde birçok aile çocuk sahibi olurken benim çocuğum olmuyordu. Bu da içimi burkuyordu" diyen Ebru Gülekli yine de umudunu hiç yitirmemiş. Babalık heyecanını yaşayan Gülekli'ye göre de ikizler kendileri için gerçek bir mucize.


  Tüp bebek doktorunun mucizesi

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gülekli ve eşi 9 yıllık çabanın sonunda anne baba oldu. Anneler Günü'nü heyecanla bekleyen Ebru Gülekli, Nazım ve Eliz'e sarılırken "Bu inanılmayacak bir şey, rüya gibi" diyor.

  Bülent Gülekli, neredeyse her gün en az bir çiftin özlemle bekledikleri bebeklerine sarılmalarını, bağırlarına basmalarını izliyor. Aslında sadece izlemiyor çünkü bu özleme o son veriyor. Annenin bebeğini dünyaya getirdiğinde ne hissettiğini, babanın biraz çekimser de olsa çocuğunu kucağına aldığında yaşadığı dalgalanmaları en iyi o anlıyor. "Bülent Gülekli de kim? Onun çiçeği burnunda ebeveynleri iyi anladığını da nereden çıkarıyorsun?" diye mi sordunuz... Hemen tanıtalım Bülent Bey'i ve eşi Ebru Hanım'ı... Prof. Dr. Gülekli, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü, Ebru Hanım ile 9 yıllık mutlu bir evliliği var. Veeee, 9 yıldır çektikleri bebek hasreti geçen hafta ikizleri dünyaya gelince son buldu... Şimdi gelin, bu Anneler Günü'nü büyük bir heyecanla bekleyen Ebru Gülekli ile yıllardır mutluluk kaynağı dağıttığı ailelere kendininkini de ekleyen profesörün hikayesini en baştan dinleyelim...

  ADIM ADIM GİDİLEN YOL
  Prof. Dr. Gülekli, 1982'de Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş; iki yıllık mecburi hizmetinin ardından da 1989'da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı. Eğitimine 1990-1992 arasında Londra'da Prof. Howard S. Jacobs'ın yanında, reprodüktif endokrinoloji yani kadınların hormon bozuklukları, çocuk sahibi olma güçlükleri gibi konular üzerine devam etmiş. Tüp bebekle ilgili ilk eğitimini İngiltere'de almış. Türkiye'ye döndüğünde Ankara'da Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde çalışmış 3 yıl. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından tüp bebek merkezinin kuruluşuna katkıda bulunma çağrısı alan Prof. Dr. Gülekli, açılış aksayınca, Kanada Montreal'deki McGill Üniversitesi Tüp Bebek Merkezi'nden gelen 2 yıllığına davetli profesör olarak çalışma teklifini kabul etmiş. 2001'de tekrar Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki görevine dönen Prof. Dr. Gülekli, üç yıldan bu yana faaliyette bulunan Tüp Bebek Merkezi'nin de müdürü... Yani kariyeri boyunca attığı adımlar, hayatının mutluluğunu yaşaması ve eşiyle paylaşması için basamak olmuş hep. Şimdi biraz soluklanalım isterseniz... Bu başarılı hayatın, özel kısmında neler olup bitmiş, bakalım. Ebru-Bülent Gülekli çiftinin tanışma öyküsünü anlatsın bize: "Eşim Ebru ile 1996'da İzmir'de tanıştık. Halasının kızı ve damadı kolejden arkadaşlarım. Rahmetli kayınpederim Ertan Yorgucu, görev için geldiği İzmir'de acilen hastalanıp hastaneye kaldırılınca, buraya daha önce hiç gelmemiş olan Ebru ve annesine yardımım olur mu diye halası beni aradı. Böylece tanışmamızı da sağladı. Ağustos ayında tanışmıştık, aralıkta evlendik. İkimizin de ailesi Ankara'da yerleşik olduğu için düğün de Ankara'da yapıldı."

  SIKINTIYA SOKAN SORULAR
  Peki, hemen çocuk sahibi olmak istediler mi yoksa birkaç yıl beklediler mi? Cevabı Ebru Gülekli veriyor... Durun önce onu da tanıyalım. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni 1991'de tamamlayan Ebru Hanım, bankacılık sektöründe çalışmış. Ta ki, krize kadar. Çalıştığı banka, bir başkasıyla birleşince de "istihdam fazlası personel"den sayılmış. Gümrük Başmüdürlüğü'nde göreve başlamış. Cevabı merak mı ediyorsunuz? "Evlendikten hemen sonra çocuk istedim. Çünkü 28 yaşındaydım. Çocuk istemeyecek lükse sahip değildim." Çiftin çocuk özleminin önündeki engel Ebru Hanım'ın yumurtalıklarındaki kistmiş. 1997'den itibaren 20'ye yakın deneme yapan çiftin yüzü, 10 ay önce gülmüş... Ancak bunu sır olarak saklamışlar bir süre. Ebu Gülekli, o yılları ve neler hissettiğini şöyle anlatıyor: "Türk milleti meraklıdır biliyorsunuz. Okul biter ne zaman evleneceğinizi sorarlar; evlenirsiniz çocuğunuzun ne zaman olacağını. Herkes sordukça bir süre sonra fenalık geçiriyorsunuz. Kinayeli laflar eden bile oldu o yıllarda. O yüzden kimseyle paylaşmadım bu süreci." Tüm bu sıkıntıya rağmen çift, hiçbir zaman "Bizim çocuğumuz olmayacak" diye düşünmemiş. Birbirlerine güvenmişler. "Benim içim çok rahattı" diyor Ebru Hanım: "Çünkü kendimi çok güvende hissediyordum. Bülent bizim birçok arkadaşımızı da tedavi etti. Onların da çocuk sahibi olmasını sağladı. Ona güvenim hep tam. Bülent, yapılan işlemin sonucunun pozitif olduğunu söyleyince çok mutlu oldum. Ama sevincimi tam yaşayamadım. Çünkü bazen testin sonucu pozitif çıksa da gebelik olmuyor. Buna biyokimyasal gebelik deniyor. Daha önce bunu yaşamıştık. Bu yüzden ilk üç ay sevincimizi kimseyle paylaşmadık." Bu uzun uğraşının ardından Nazım ve Eliz, 29 Nisan Cuma günü saat 08.30'da dünyaya gelmiş. Ebru Gülekli, "Epidural anesteziyle yapılan sezaryen yöntemiyle dünyaya getirdim onları. Bebeklerin çıkışında kendimi tutamayıp ağladım" diyor. Hislerini anlatan çiftin sözleri neredeyse birbirini aynı: "İnanamadığınız bir şeyin gerçekleşmesi bu. Mucize gibi bir şey. Sanki rüyadaymışsınız gibi, inanamıyorsunuz ama gerçekler."

  Halime Sürek Kahveci "

  16/ 05 / 2005 tarihli Sabah Gazetesinden Alıntıdır.
  http://arsiv.sabah.com.tr/2005/05/16/cp/gnc101-20050507-101.html

  Allah ikizlere anne ve babasıyla uzun ve sağlıklı bir ömür versin
   
  Son düzenleme: 24 Haziran 2008
 2. 24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Bonadea
 3. Ayxsxenur Amine Su

  Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesajlar:
  967
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Ne kadar azimli ve sabırlı insanlarmış
  ben 4. denemeye giderken, bu son olur inşallah
  dayanacak gücüm kalmadı diyordum,
  her negatif sonuçla önce ümitlerim bitiyor
  birkaç hafta sonra yok tekrar denemeliyiz diyordum,
  ama 20 deneme çok fazla,
  Güle güle büyütsünler
  anlaşılan dua almış bu insanlar
   
 4. 24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Bonadea
 5. Ayxsxenur Amine Su

  Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesajlar:
  967
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Bonadeacığım sen neler yapıyorsun?
  Artık tatile girdiniz, yaz ayında düşünüyordun,
  Klinik buldun mu?
   
 6. 24 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Bonadea
 7. mumudihaba

  mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

  Katılım:
  27 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.731
  Beğenildi:
  31
  Ödül Puanları:
  148
  Ist çok Bildik Bir Hastanin Dr Birininde Ama Bu Dr Tup Bebek Dr
  14 Yil Sonra Olmuş Bebekleri Kaç Defa Denediklerini Bilmiyorum Ama
  Yüce Rabbim Ol Demeden Olmuyor Işte Elden Gelen Yok
  Benim Dr Anlatmişti Bir Kadin Doğum Dr
  Kendi Eşi Için Bir Sürü Tedavi Uyguladiği Halde çocuğu Olmuyormuş
  Başak Bir Arkadaşina Anlatmiş O Dr Muayene Etmiş Ve Kadin O Ay
  Hamile Kalmiş

  Işte Hepsi Kismet Yüce Rabbim Nasip Edecek
  Ama Bizim Göremizde Tevekkülü Elden Birakmamak
  Tarlayi Süreceğiz Ekin Ekeceğiz Sulayacağiz
  Gerisini Yaradandan Isteyeceğiz


  Hiç Bir Zaman Armut Piş Ağzima Düş Olmaz
   
 8. 24 Aralık 2011
  Konu Sahibi : Bonadea
 9. ozgeozge

  ozgeozge Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  15 Aralık 2009
  Mesajlar:
  3.011
  Beğenildi:
  24
  Ödül Puanları:
  108
  işte benim doktorum sayın bülent hocam banada bugun tüp bebek yapıcaz sana dedi inş bi kerede tutar cok iyi bir insan