Tüp Bebek Fiyatları

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Tüp Bebek Fiyatları

Dünyanın birçok ülkesinde 9-10 bin dolar arasında maliyete ulaşan ''Tüp bebek'' uygulamasının Türkiye'de ki maliyeti 3000 ytl civarı.3000 Ytl'lik bedelin yaklaşık 1200 YTL'si sosyal güvenlik kuruluşlarınca karşılanmakta.Yıllardır bebek özlemi çeken anne-babalar için tüp bebek uygulaması büyük umut taşımakta

Normal klasik yollardan bebek sahibi olamayan çiftlere uygulanan ''Tüp bebek'' uygulaması, Erkek (sperm) ve dişi (yumurta) döl hücrelerinin laboratuvar koşullarında birleştirilmesi sonucunda oluşan embriyoların, rahime transferi ilkesine dayanır.

Laboratuvar koşullarında gerçekleştirilen döllenme, kendiliğinden (in vitro fertilizasyon) ya da insan eliyle, tek yumurta içine tek sperm verilmesi ile (mikroenjeksiyon) sağlanır.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Çetin ''Tüp bebekteki başarı şansımız yüzde 50-60, mikroenjeksiyonda (Bir adet sperm alınarak, yumurtanın içine bırakılması işlemi) başarı şansı ise yüzde 98” diye konuşarak bebek özlemi çeken ve normal klasik yollarla bebek sahibi olamayan çiftlere ''Tüp bebek'' uygulamasını tavsiye etti.Ancak 40 yaş sonrası kadınlarda ''Tüp Bebek''uygulaması yoluyla hamile kalma şansını %7'ye kadar düştüğünü belirterek çocuk sahibi olmayı 35 yaş sonrasına bırakmamaları gerektiğini belirtti.

2. 5 Haziran 2008
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Neee 3000 ytlmi ?
    Yok ya hiç değil
    2350 ytl operasyon parası
    Yapılan tahliller tetkikler haric
    ilacları hiç katmıyorum

4. 5 Haziran 2008
  5. zuzuay

zuzuay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende merkez araştırması yapıyorum 2 gündür merkezlerdeyim (irenbe , özel ege tüp bebek) irenbe yaklaşık olarak 5 / 5,5 milyar dedi.özel ege tüp bebek merkezide yaklaşık 4 / 4,5 milyar gibi fiyatları bulacağını söylediler ,ilaçlarda içinde . bu arada ben devlet yardımı alamıyorum eşimin ilk evliliğinden bir kızı olduğu için........

6. 5 Haziran 2008
  7. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    toplam tedavimi 4.4.5 milyar
    çok uygun ya çokk
    bizim 14 milyara çıktı

8. 6 Haziran 2008
  9. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gülencim 14 milyar toplam masraf demi?aşılama vs. hepsi içinde mi?ya çok pahalıymış.

10. 6 Haziran 2008
  11. seybay

seybay umut et! sabret! şükret! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar ben Bursa Acıbadem Hastanesinde yaptırdım ..İlk micoenjeksiyon tedavim.İnşallah da son olur.3700 paket fiyatı.1000 TL ilaçlarım.1000 TL ye de kalan embriyoları dondurduk.Hastaneden önce kan ve sperm tahlili yaptırmıştık bir kaç kez o da yaklaşık 300 .toplamda 6 milyara mal oldu.

12. 6 Haziran 2008
  13. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hiç alakası yok hastaneye ödenen para zaten en az 25oo ytl ilaçların bir kısmını karşılasada 500 ytl bizler ödüyoruz ki bu devlet desteği ile alınabilen ilaçlar bir tedavi için yeterli değil en az alınanlar kadar bir daha ve tamamı cepten olmak üzere ilaçlar alınıyor tedavinde aksaklık olursa farklı ilaçlar ekleniyor toplamı 7000 ytl yi buluyor milletin aklını karıştırmayın bu rakamlı haberlerle. 2 kez tüp bebek tedavi oldum ve birincisinde 6500 ytl harcadım 2. sinde 7400 ytl

14. 6 Haziran 2008
  15. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Symirna art la da görüşmeni tavsiye ederim.

16. 6 Haziran 2008
  17. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    aşılama maşılama hak getire . direk tüp bebek benim hamile kalma ihtimalim yok başka türlü eşimin sperm sayısı 0 çünkü,
    yarında genetik yaptırcam 1 milyar güle güle gene
    çok para

18. 6 Haziran 2008
  19. EU1

EU1 Guest

3700 lira micro enjeksiyon+480 lira embriyo dondurma ücreti. ben aşılama ilacı kullanırken microya döndük. ilaçlar 600 ytl.benimki toplam tahlilerle falan 5000 civarı tuttu. raporum olsaydı bu fiyat 1200 ytl düşerdi.