Tüp bebek hemşiresiyim..Sormak istedikleriniz konusunda yazrdımcı olabilirim..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU3 tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Mart 2007
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

:teselli: burdan da paylaşabiliriz.... sormak istediklerinizi yanıtlayabilirim..

2. 24 Mart 2007
  3. Zuzu2000

Zuzu2000 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    ben 6 yıllık evliyim.bu arada.

4. 24 Mart 2007
  5. SodaLemon

SodaLemon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    evet patulii bende aşılama olcam tutması için tavsiyelerini bende merak ediyorum.bilgilini paylaştığın için teşekkür ederim.

6. 24 Mart 2007
  7. EU3

EU3 Guest

Arkadaşlar aşılama işleminden sonra gün aşırı beraberlik öneriyoruz.Çünkü yumurtlama olduğu zaman yumurta/ yumurtalar tüpe gelir 2-3 orada spermin kendisini döllemesini bekler. Gün aşırı beraberlik, şansı arttırabilir.

İşlemden sonra 1 gün istirahat yeterli...

Semen kateter yardımı ile rahim ağzından içeriye verilir..Bazen darlık nedeni ile kateter geçişi zor olabilir. Fakat burada doktorun el maniplasyonu çok önemlidir.

Bazen nedeni bilinmeyen infertilite de embriyoyu vucuttaki bazı koruyucu hücreler yabancı bir hücre olarak kabul edip, savaş açabilir. Bu kesin kanıtlanmış birşey değildir..

Bereber çalıştığım ""dr.murat erdemir"" in çeşitli internet sitelerinde köşeleri var.. www.maksimum.com / sağlıklı yaşam bölümünde.Her hafta yazısı çıkıyor. buradan takip yapabilirsiniz...

Unutmayın ki; aşılama işlemlerinizi bir tüp bebek merkezinde yaptırmanız daha faydalı olacaktır..
    Tüp bebekte başarı oranı % 40-60 arasında değişirken, aşılama da bu oran %10-15 tir.
    Bilimsel olarak 2-3 kez aşılama önerilir. Daha sonra tüp bebek önermekteyiz...
    İlginizi çekecek konularda var.

8. 24 Mart 2007
  9. Zuzu2000

Zuzu2000 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    yazdıklarından anladığım kadarıyla, yanlış birşey yazarsam kusuruma bakma;şimdi aşılama yapıldı,1 gün dinleniyorsun,1 günsonrasında hergün eşinle beraber oluyorsun.bu beraberlik kaç gün sürer.1 haftamı,5 günmü.

10. 24 Mart 2007
  11. EU3

EU3 Guest

bir çok uzman 2 günde 1 beraberlik önermektedir. Aşılamadan sonra İlk 6 gün için düşünürsek 3 kere..Nedenine gelince, yumurta folikülden atılınca, 2-4 gün tüplerde döllenmeyi bekliyor. Yumurta ve spermin karşılaşma ihtimalini böylelikle arttırmak istiyoruz.

patulii hemşire

12. 25 Mart 2007
  13. EU1

EU1 Guest

canım ya bnd egonaphene kullanıyorum ve birde duphaston bu duphastonu kullanmadan önce yuzumde sivilce yoktu ama şimdi dolu ayrıca bak bişey daha söyleyecegim bugün 10 gün oldu adetimle beraber ve kasıklarım çok agrıyor bu ilaç yapıyor degil mi peki yumurtanın vücutta 24 saat yaşadıgını biliyorum da sence bu hapı kulaandım ya en şanslı günüm hangisi olur 3 gün başalıyorum 2 adet alıyorum sorularıma yanıt verirsen sevinirim valla sagol

14. 25 Mart 2007
  15. EU3

EU3 Guest

Bu ilaçlar klomifen sitrat grubu ilaçlar..Klomen=Gonaphene ilaç firmaları farklı..
    Duphaston Dydrogesterone etki maddeli ilaç grubundan..Progesteron takviyesi olarak kullanılmakta..Sanırım polikistik oversiniz sizde..Normalde progesteron bu şekilde bir etki yapmaz..Benim bildiğim bu..Bu ilaç rahim içinizi desteklemek amacı ile kullanılır. Adet görememe durumlarında adet söktürücü olarakta kullanılır.
    sormak istediğim şu...Gonaphene ni siz doktor kontrolünde mi alıyorsunuz?
    Aksi ise bu yanlış olurrrrrr.........

16. 25 Mart 2007
  17. EU3

EU3 Guest

İzmirde ki tüp bebek merkezleri ile ilgili pek bir bilgim yok..Bensizin yerinizde olsam giderim ikisine de ..sadece görüşün..Muayene olmak zorunda değilsiniz..Orada ki insanların sizi karşılamasına bakın..Yardımcı oluyorlar mı güleryüzlüler mi? Bu tedaviniz esnasında sizin için çok önemli olacaktır..Doktorunuza sormak istediklerinizi not alın...Hepsini sorun..Sizin sorularınıza sabırla cevap veren dr yi tercih edin bence..Bu çok önemli..

Yani bazen insanlarımız prof, doç diye terciherde bulunabiliyor..Tüp bebekte tedavinizi yapan doktorun el maniplasyonu çok önemli, işi bilmesi çok önemli..Ülkemizde başarılı doç, prof lar yanında bu işi yapan çok başarılı operatör kadın doğumcularda var..Unutmayalım..

18. 25 Mart 2007
  19. EU1

EU1 Guest

Saol Biliyor Musun Patuli Bnm Kocam Erkek Dr A Karşi Erkek Dr Deyince Surati Asilaiyor Diğer Doktora çok Soru Sordum çokd Asevdim Ama Eşim Yuzunden Bayan Dr Agitmek Zorundayim Ne Yapayim?ondan Sormuştum Sana

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.