Tüp bebek için histeroskopi yaptıran arkadaşlar hangi merkezde yaptırdınız?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ecemnurr tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ecemnurr
  1. ecemnurr

ecemnurr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    a.s Arkadaşlar tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum. Histeroskopi yapılması şart mı? Yaptırdıysanız hangi merkezde yaptırdınız yazarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. opuyorumnanaktan:

2. 5 Ocak 2010
  3. tok

tok Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadasım hısteroskopı ne oluyo ben tam olarak bılmıorum allttan ısıklı ultrasonmu oluyo

4. 5 Ocak 2010
  5. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    tup bebkte ilk islem olarak hsg istiyorlar' yani rahim filmi/ bir sorun cikarsa ve dusuk gibi olumsuz seylerden sonra histereskopi yapiliyor diye biliyorum

rahim filmini (hsg) anestezisiz yaptirdim/ adet sancici gibi oluyor dayanilmayacak bir sey degildi bana gore/ onu ozel hastanede yaptirdim 150 lira vermisitm
    1 dusuk yasadim ve gecenlerdede histereskopi yaptirdim 200 lira verdim onada doktorum kendi yapti
    eger histereskopidede anormal bir durum cikarsa laparoskopi yapiliyormus

6. 5 Ocak 2010
  7. apple23

apple23 öykü&övgün Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 2.negatif tüp bebekten sonra histereskopi oldum şubatta 3.ye başlıycaz.bizim sorunumuz açıklanamayan infertiliteydi rahimde bir sorun var mı diye baktılar bişi çıkmadı. ondan önce hsg çektirdim. gazi üni.de oldum ve para vermedim. umarım yardımcı olmuşumdur.

8. 6 Ocak 2010
  9. ecemnurr

ecemnurr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    "Histeroskopi bir teleskopla rahim içerisine girilerek tanısal ve cerrahi işlemlerin gerçekleştirilmesine yarayan endoskopik bir cerrahi girişimdir. Histeroskopi muayene ortamında anestezi uygulanmadan veya ameliyathane ortamında uygulanabilir. Muayenehanede uygulanan ve ofis hiteroskopi adı verilen sistemde sadece kullanılan cihaz çok ince olduğu için rahim ağzının genişletilmesine gerek yoktur ve bu nedenle de anestezisiz yapılabilir." deniliyor.
    GÜNAYDIN arkadaşlar Ben ilk defa tüp bebek yaptıracağım inşallah. Genart taki dr uyguluyoruz dedi. Diğer merkezler bundan bahsetmeyince şaşırdım. Hatta bir merkez rahim filmine bile gerek yok dedi. Tabi benim kafa allak bullak oldu. Ben de bir sorun yok şimdilik. Eşimde sperm azlığı ve hareketsizliği nedeniyle tüp bebek yaptıracağız. Sizce yapılmalı mı? Anatolia da yaptıran var mı?

10. 6 Ocak 2010
  11. ecemnurr

ecemnurr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    hiç yaptıran yok mu arkadaşşlar lütfen cvp kaydirigubbakcemile

12. 6 Ocak 2010
  13. ecemnurr

ecemnurr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    güncelllll

14. 17 Şubat 2011
  15. esmanurcum

esmanurcum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    histeroskopiyi ben de 14 şubatta ilk kez yaptırdım.tüp beek tedavisine başlamıştık,dr um polip var deyince yaptırmak zorunda kaldım. korktuğum gibi olmadı. bana spinal anestezi uyguladılar yani belden aşağımı uyuşturdular,ameliyat yarım saat veya 45 dk sürdü bende monitörden izledim ameliyat sırasında.şimdi rapor aldım evde dinleniyorum.pek bir ağrım da olmadı.her ihtimale karşılık 1 gece hastanede yattım,konya da üniversitede yaptırdım.şimdilik memnunum bakalım sonrası nasıl olur canım inşallah iyi olur.umarım bu bilgiler işine yarar.çünkü bende olmadan önce yormları okuyup yazanlara çok dua ettim.için rahat olsun,allah kalbine göre versin inşallah..

16. 17 Şubat 2011
  17. elanaz1

elanaz1 Rüzgar oğlum hoşgeldin:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    bende tüp bebeğe başlayacağım dr önce ilaçlı ultrasonla baktı
    polip olduğunu söyledi ve 8 şubatta histereskopiyle ameliyat oldum
    benimde spinal anesteziyle oldu 5-6 saatte uyuşukluk geçince aynı gün hastaneden çıktım
    karnımda falan hiç ağrım olmadı sadece birkaç gün sırtım belim ağrıdı
    bence yapılması faydalı çünkü rahimdeki polip gibi şeyler hamile kalmayı engelliyor
    hatta düşüğe sebep oluyor internetten öğrendiğime göre

18. 17 Şubat 2011
  19. umudumsun

umudumsun Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende varim..ayrin yaptiracam tip fakultesinde...ilk tup bebek denememde tutmamisti..ultrasonda herhangibir anormallik gorunmuyor ama dr. her ihtimala karsi yapalim dedi..gerci malumd evlet dr.u pekde konustugu yok ama iste...korkuyorum cok ustelik..insallah yarin alnimin akiyla atlatirim bunu...