Tüp bebek için kendime ne kadar süre vermeliyim?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nihsav tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nihsav
  1. nihsav

nihsav Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam merhaba ben 31 yaşında bir pco sendromu hastasıyım. 3 aşılama ve 2 ay yumurta takibine rağmen hamile kalamdım ve tüp bebek merkezleri için girişimde bulunduk. Bu arada da doktor kontrolü olmadan klomen kullanıyordum. tüp bebek merkezi arar iken hamile kaldığımı öğrendim. Ancak talihsiz bir şekilde bebeğim 33 haftalık iken karnımda öldü(sezeryan yöntemi ile de alındı) şimdi inanılmaz bir şekilde yine istiyorum korunmadık ve yine klomen kullandım fakat henüz bişey yok size sorum şu;
    1-bebeğimin ölümünün pco ile ilgisi olabilirmi
    2-tüp bebek için nekadar süre kendime süre vermeliyim

2. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nihsav
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun, çok üzücü bir olay ama artık unutmaya bakınız. Durmunuzun PCO ile alakası yoktur. İleri haftalada bebek ölümlerinin altından genetif faktörler (pıhtılaşmayla ilgili) veya antifosfolipd sendromu dediğimiz durumlar çıkar. Bunlara yönelik araştırma yapılmalı. Sezeryan olduğunuz için gebe kalmak için yaklaşık 1 yılı bekleyiniz. Acak araştırmalara daha erken başlayabilirsiniz.
    Herşey günlünüzce olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.