tüp bebek işlemleri

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve dersim_78 tarafından 11 Haziran 2008 başlatılmıştır.

11 Haziran 2008
    Konu Sahibi : dersim_78
  1. dersim_78

dersim_78 Guest

arkadaşlar tüp bebek aşamalarını yazar mısınız.yani kaç iğne yapılıyo kaç gün evvelden ilaç kullanılıyo,göbekten iğne diye şeyler var mı?yumurta toplama lokalsiz oluyor mu?çok teşekkür ederim bilgi veren arkadaşlarıma:1hug::enbuyukkk:

2. 11 Haziran 2008
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben uzun prokol yaptırmıştım
    lucrine nisan adetimin 21 günü yani tam nisanın 21 başladım ama ben bu tarihten 7 gün sonra adet olmam gerekti ama gecikti stresten neyse ben mayısın 10'u adetimin ücüncü günü gittim asıl sürec başladı yumurta geliştiriciye başladım . ilk 3 gün 250 ünite puregon karından vurdum , sonra 150 düştü git gide düştü ve tam 10.gün yumurtalaırm toplandı yani mayısın 20 de.
    toplama genel anestezi ile oluyor ama ben çok enteresan bence bilincimiz kapanıyor çünkü ben ayıldımda ben çataldan nasıl sedyeye gectim altımda bişi yoktu kim kaldırdı dedim onlarda sen kalktın ama hatırlamıyorsun dediler (kafası karışmış smile)
    transferde mayısın 23!de oldu , oda genel aneztezi ile oldu

4. 11 Haziran 2008
  5. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tüp bebek aşamaları her keze göre değişebilir canım dozları doktor tüm durumu değerlendirerek ayarlıyor. Tüp bebekte kesinlikle göbekten iğne yaparak yumurta gelişimi sağlanıyor.Bu gözünü korkutmasın minicik insülin iğneleri gibi iğneler acı vermiyor. İlaçların kullanma zamanı sana uygun seçilen protokole göre yapılıyor.Yumurta toplama işlemine gelince özel hastanelerde genel anestezi ile yapılıyor ve çok kolay bir işlem gözünde büyütme sakın. 15 dk lık bir işlem ve daha ameliyatlanaeden çıkmadan uyanmış oluyorsun ağrın içinde serumun yapılmış oluyor sıkıntı çekmiyorsun.,mdiden hayırlısı olsun.

6. 11 Haziran 2008
  7. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    ben cumartesi başlamıştım yumurta geliştiriciye , çarşamba ilk kontroldü ,
    ikinci kontrol cuma idi
    sonra cumartesi sonra pazar
    pazar akşamıda çatlatmayı vurdum
    salı günüde toplandı yumoşlar

8. 11 Haziran 2008
  9. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşa katılıyorum gözünü korkutmasın ben 6 gün kendim yapamadım ve hastanelere yaptırdım 20 ytl iğne başına verdim sonra kendim yapmaya başladım .
    ben toplamadan sonra uyumuşum 1 saat sonra kendime geldim beşkdei 1.5 saat .
    ama kesinlikle ağrı sızı asla birşey yaşamadım uyudum ve uyandım

10. 11 Haziran 2008
  11. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ebrizm seninde mi ikiz olcak?cinsiyetleri belli oldu mu bi de hangi hastanede yaptırdın?

12. 11 Haziran 2008
  13. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Allah bağışlarsa ikiz canım allah isteyen her keze kısmet etsin. Ben izmirde yaşıyorum o yüzden izmir symrna art da yaptırdım ve çok ta memnun kaldım hiç bir sıkıntı yaşamadan çok şükür bebeklerime kavuştum.

14. 11 Haziran 2008
  15. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım inşallah benimde ikiz sen benden 3 hafta öndesin. kontrollere kaç haftada bir gidiyorsun.

16. 24 Temmuz 2009
  17. ae_ebru

ae_ebru ahmet & ebru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben 2 defa asılama oldum ama tutmadı simdi tüp bebek yapcaz ne olur bana bilgi verin yumurta toplama işleminde acı oluyormu psikolojim bozuldu lütfen cevap

18. 25 Temmuz 2009
  19. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

canım yumurta toplama işleminden hiç korkma. en acısız aşama bence. uyuyorsun yatağında uyanıyorsun..eğer rahmin fazla kasılma yapmadıysa yani etkilenmediyse yumurta toplarken, ne ağrı nede sızı hissediyorsun uyanınca...ben transferden daha tırstım açıkcası ama sen aşılama olmuşsun oda aynı aşılama gibi...:1hug: