Tüp Bebek Kaynak Bilgi İsteyen

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve CimcimeCeyda tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : CimcimeCeyda
  1. CimcimeCeyda

CimcimeCeyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tüp bebek konusunda kafanıza takılan her türlü konuda sizlere yardımcı olmak isterim.. Bir tüp bebek merkezinde muhasebeci olarak çalışıyorum çok uzun zamandır. Çalışma arkadaşlarım ve lab. ekibim bilgilerini de değerlendirerek her türlü sorununuza cevap vermeye çalışırım. Merkezimde mutlu sonların sihirli havasına çok tanık oldum. Hepinizinde o mutlu sonuca ulaşmanızı diliyorum. Bol şanslar..

2. 4 Şubat 2009
  3. akasya53

akasya53 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bişe sorcam bi arkadaş uzun protokolle ilgili bişe yazmıştı 21 ci gün gidiosun dr ra iğnelerle başlıyosun dedi kafam karıstı ben adetimin 2 ci günü gittim dr a muayene oldum dr bi önceki aydan kalan yumurtamın olduğunu rahim içinde bu yunurta sıvı birikimi halinde olduğunu ve doğum konturol hapı kullanırsam öbür aya kalmayacağını söyledi ben adetimin 2 günü başladım doğum konturol hapına 11 hapı içtim getiye 10 tane kaldı bu hapım bitince doktoramı gideceğim doktorum bana gel diye bişe demedi yokra adetimin 2 ci gününümü bekleyeceğim kafam karıştı 21 gün inelere başlıyoruz demiş arkadaş öylemi bilen varsa ne olur bana acil yazabilirmi çok dua ederim

4. 4 Şubat 2009
  5. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam Akasyacım.. Hapları bitireceksin. Adet olacaksın. 2. gününe bir iki gün önceden randövü alıp gideceksin. Olay bundan ibaret.. Bol şanslar canıım

6. 4 Şubat 2009
  7. akasya53

akasya53 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya bişe daha sorcam sana canım ben adet düzenleyici ilaç kullanıyorum progestan diye adedinden başlıyosun sayıyosun 16 günü başlıyosun adet olana kadar ben bu ilacı kullanmasam adet göremiyorum birinden duymuştum doğum konturol hapı adet düzenliyo diye ben bu kullandığı adet düzenleyici hapı kullanmıcakmıyım bu ay bunu kullanmasam hiçmir şekilde adet görmüyorum geçen ay 4 gün geç kullanhım hapımı 15 gün günümü geçtim kullanmasan adet olamam gibi geliyo bana yani doğum konturol hapının adetimi düzene sokacağını sanmıyorum senin bilgin vardır bu konuda sence

8. 4 Şubat 2009
  9. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim çalıştığım merkezde de hocam progestan kullanıyor bir çok hastaya.. Öncelikle doktorun senin durumunu biliyordur. İkisini birden kullanmanımı söyledi yani progeston ve doğum kontrol hapı.. Eğer öyleyse ben ilk defa duydum. ama doktorun sadece doğum kontrol hapı dediyse hiç şüphen olmasın hap bittikten en geç 3-5 gün içinde adet görürsün. Daha önce doğum kontrol hapı kullandınmı bu amaçla peki? Olumsuzmuydu? Pek sanmam ama. Adet düzensizliğinde doğ. kont. hapları iş görür genelde.

10. 4 Şubat 2009
  11. akasya53

akasya53 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben daha önce doğumkonturol hapı kullanmadım doktorum bu hapı kullan adetinin 2 ci günü gel dedi ben bazen bu progestan ilacını kullandığım halde bile adet düzenim bozuluyo gecikmeler oluyo yani bu doğum konturol hapıyla zamanında adet olacağımdan emin deyilim kesin gene gecikicek gecikmesini istemiyorum vucut dengem çok bozuluyo ozaman göğüslerim şişip davul oluyolar çok ağırıyo gecikme olduğunda bu ağrıları yaşamak istemiyorum bu ay 15 gün gecikti neyse zar zor oldum 2 günü doktora gittim doktor bir önceki aydan yumurdam kalmış buda rahimde su kabarcığı oluşturmuş doğum konturol hapıyla geçmezse enjektörle boşaltıcam dedi ama büyük bi ihtimalle bu miyom gibi bişe geçtiğini düşünüyorum çunku bugün adet olduğumun 13 cü günü ve benden hala leke şeklinde geliyo büyük bi ihtimalle patlamıştır yani durum böyle arladaşom

12. 5 Şubat 2009
  13. htckasap

htckasap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, ben tedaviyle ilgili değil de daha çok işin maliyetiyle ilgili bir soru sormak istiyorum, benim bir arkadaşım var devlet memuru, hatta hemşire kendisi, tüplerin ikisi de kapalı olduğu için tüp bebek olması lazım demiş doktoru, onlar da araştırmaya başladılar. Bu konuda maliyet olarak nasıl birşeyle karşılaşırlar, devlet hastanelerinde tüp bebek uygulaması oluyor mu, ya da özelde yapıldığında devlet ne kadarını karşılıyor, yani bizimkilere en düşük ne kadara malolur onu öğrenmek istiyoruz. Bu konuda yeni kanunlar çıkmış sanırım, şimdi devlet eskisinden daha yüksek bir kısmını karşılıyormuş diye duydum. Eğer bilginiz varsa ve benimle paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

14. 6 Şubat 2009
  15. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle gecikmeden dolayı özür dilerim.. Hastaydım işe gelemedim. İnşallah yakında bir laptop edineceğim ve her anımı sizinle geçirebileceğim. her anlamda kk süper bir portal. yemek se burda, film, kitap burda psikolok burda, fıkra makale burda sağlık diyet acayip bir site.. Gelelim sana durumunu kafana takma ne olur.. Bu sorunlarla çok karşılaşırız. Kafan karışmasın doktoruna katılıyorum genelde doğum kontrol hapıyla takip edildiğinde 1 ay en geç 3 ayda normale dönmen gerek ama enjektörde bir çözüm tabi ama müdehaleye gerekte kalmayabilir ki söylediklerine bakılırsa muhtemel bu ay haplardan sonra adetin düzene girecek.. Bak banada haber ver..

16. 6 Şubat 2009
  17. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

merhaba, Bu tedavi göreceği hastane veya merkezin resmi kurumlarla olan anlaşmasına bağlı olarak bir de hastanın kurumundan aldığı sevkle alakalı değişebilir. Kimi hastane devlete fatura ederek katkı payı alır sadece. Kimi hastaneye tam ödeme yapar fatura ve epikriz raporu ve diğer belgelerle hasta kurumundan parasını alır. Her halukarda çalışan devlet memurları bu işlemi çok cüzzü miktarlarda yaptırabilirler. İlaçlarıda sevk ve elindeki raporla devlet karşılar zaten (ha bu arada ilaç ödemeleri değişti. Özel hastanenin reçetesi ise ilacın %20 si ve birde katkı payı alıyormuş eczane) ilaç konusu bu aralar baya değişim gösteriyor ne desem boş.. Hayırlısı olsun işin maddi boyutu bence o kadarda önemli değil. Çünki artık tüpbebek işi maddi olarak eskiye nazaran çok makul.

18. 7 Şubat 2009
  19. htckasap

htckasap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk. ederim canım, eskiden çok maliyetliydi bu mesele ama şimdi gerçekten çok uygunmuş benim de duyduğuma göre. İnşallah Allah isteyen herkese nasip eder. Sana da geçmiş olsun. Tekrar saol...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.