tüp bebek konusunda nelere dikkat edilmeli?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve asutay tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : asutay
  1. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar tüp bebek sahibi olmadan önce nasıl ve kaç günlük bir tedavi gerekiyor? resmi prosedürde dikkat edilecek hususlar nelerdir? klinik ya da hastane seçerken nelere dikkat edilmelidir? bana deneyimlerinizle yardımcı olursanız sevinirim.
    bu arada kendi hakkımda bilgi vereyim:
    1,5 yıllık evliyim. çikolata kistlerim var.yumurtlamam normal. eşimin spermlerinde yapışıklık var ve ileri hızı tam sınırda. yaşım 28 ,kilom 53. dr tüp bebeksiz şansımızın çok düşük olduğunu söyledi.

2. 5 Ağustos 2008
  3. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    hast seçerken muhakkak bu konuda deneyimli bir ekip tercih et sonra dr iyi anlaşman önemli çünkü bu stresli bir iş
    sen dr memenun olmazsan istediğini soramazsan ona tam anlamıyla güvenmezsen bu iş olmaz
    tedavi kaç günlük diye sormuşsun bu sana ve eşine baglı kısa protokolmu uzun protokolmu eşine cerrahi bir işlem uygulanackmı bunlar tedaviyi belirler

bu arada bazı aksilikler yaşayıp tedavini iptal edebilir dr bu yüzden herşeye hazırlıklı ol
    klinik hikaye klinik muayene bir sürü tetkik (kan spermiyogram hsg tese ) sonra tedavi süreci başlar sonra yumurta toplanır ve transfer çok zorlu bir yol maddi manevi zor bu arada tüp bebek ve ilaç raporu çıkarttırki maddi yükün azalsın

KOLAY GELSİN BOL ŞANS

4. 6 Ağustos 2008
  5. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

canım birşeyler sormak istiyorum:
    1. ilaç raporu nasıl çıkarılı?
    2.hsg falan bu ay çektirsem 3 ay sonra tekrar isterler mi?
    3.amelyatlık bir durum yoksa kısa protokolse,ne zaman gitmeliyim?(adet öncesi?sonrası?)
    4. bir kaç ay önceki tahlilleri tekrardan yaptırırlar mı?

bunları şunun için soruyorum: kayınpederim çok hasta ama bir ihtimal 1 yıla uzarsa yaşama şansı tüp bebek yapmak istiyoruz. bizden 5 torun istiyor en azından 1,2 torun görsün.drlar zaten başka türlü çok zor olur diyor.

tekrar teşekkür ederim.

6. 6 Ağustos 2008
  7. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    asutay öncelikle hangi şehirdesin bilmiyorum ama rapor almak istiyorsan bunu istanbuldaki hastanelerden alabilirsin çapa süleymanıye gata veya başka şehirlerdeki büyük hastanelerden birine başvur orda zaten senin hsg ni yaparlar kan tetkiklerin alınır eşin için spermiyogram yapılır ve gerek görürlerse rapor veririler ilaç raporunuda alırsın sonra sana gün verirler şu gün gel tedaviye başlayalım diye ................

ha sen ben bu prosödürle ugraşmam özel bir yerde yaptıracam diyorsan sadece ilaç raporu çıkar bunu herhangi bir devlet hastanesinden 3 dr imzalı olarak çıkar özel bir yere git yaptır ...................

tetkikleri bir daha isterlermi sen önce yaptırısın gittiğin merkez bunu kabul etmeyebilir çünkü çogu titiz çalışıyor özelliklede spermiyogramda ve hormon testlerinde seciçi olurlar onun haricinde hepatit hemogram biyokimya veya hsg yi tekrarlamazlar............hihoyyyt adet öncsi sonrası dr belirler onezaman gel derse sen ozaman git bunun tam zamanı yok adetin birinci üçünçü yada 21. gün olabilir

Son düzenleme: 6 Ağustos 2008
  8. 7 Ağustos 2008
  9. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    asutay öncelikle senin devlet hastanelerinde yada özel merkezlerde mi tüp bebek yaptıracağına karar vermen gerekiyor. Devlet hastaneleri ya da ünv. hastanelerinde fiyatlar biraz daha uygun. Bu konuda çok deneyimli hastaneler var.Ama hangi şehirde olduğun önemli tabi. Rapor da tam teşekküllü devlet yada ünv. hastanelerinde çıkarılıyor zaten. Yalnız rapor çıkarma konusunda senin şartların önemli tabi. Herkes rapor çıkaramıyor. Ben iki yıllık evliyim. Eşim oligospermi olduğu için rapor çıkaramadık. Ancak 3 yıldan sonra çıkarabileceğiz. Özel bir merkezde yaptırmayı düşünürsen rapor konusunda çok yardımcı olduklarını biliyorum. Hemen hepsinin hastanelerde bağlantıları var. Hastayı çok uğraştırmadan raporu alıyorlar. Ben özel merkezde yaptırdım ilkini. Olmadı kısmet değilmiş. Eğer Ankarada isen tavsiye edebileceğim merkezler de var. Zor ve uğraşlı bir yola girdin sen de.. Umarım kısacık bir yolun sonunda bebişine kavuşursun.

10. 8 Ağustos 2008
  11. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar teşekkür ederim sizlere,iyi ki varsınız. son 3 aydır özel sorunlar nedeniyle bir evliliğim kurtulsun yapayım bir ya kurtulmazsa çocuğa yazık diye kararsızdım. kayın pederim 5 torun istiyor,dr lar en fazla 1 bilemedin 3 ay ömrü var diyor. ona en azından müjdeyi verebilmek için eşimle bebiş yapma kararı aldık. esas sorun eşimin spermlerinin yapışık ve biraz yavaş benimde iki yumurtalığımda çikolata kistlerinin olması. daha önce doğal yolla gebe kaldım bebiş gelişmedi. 8 haftada düştü. dr o nedenle tüp bebek yapın dedi. hem tedavime + etkisi var hemde babamız sevinsndedik . kayın validem tüp bebek yaptırma hsg çektir kanalların açılsın ondan çocuğunuz olmadı bir daha dedi. ben de eşimin sperm durumunun da etkisi olduğunu,dr un söylediğini yapmaya karar veridiğmizi söyledim. sen oğluma kısır mı diyorsun diye açtı ağzını yumdu gözünü. hem de kocası ölüm döşeğindeyken hastanede,rezil etti beni. oysaki eşimin sperm sayısı güzel. anne spermi var çok şükür ama babam dayanabilirmi,dr bi kere nasıl olduysa hamile kalmışsın istersen 1 sene daha dene olması zor dedi. bunları söyledim ama sen de sorun var diye azarladı beni. tanıyan arakdaşlar tüm kaynana görümce maceralarımı bilir. ben hep bişeyleri açıklamaya çalışıyorum onlar hep beni aşağılamaya ezmeye. o nedenle ne hsg çektiricem ne çocuk yapıcam. kistler çok büyürse aldırırım. zaten kayın pederime bugün hiç şans vermediler,10 güne ya çıkar ya çıkmaz. bu kadında başımıza gelir, oğlu iyice annesine tapar. ya ben bi gün patlarım,bu evlilik biter.ya da Allah hayırlısını versin elimde kalır. kayınpederim beni seviyor,herkes ne iyi gelinin var diyor diye etmediği şey kalmıyor hastanede,gitmesem 15 dakikalık yol gelmiyor olacak.
    hayatta en çok istediğimşey Allah sağlıklı sahatli hayırlısını versin herkese ama yapmıyorum bebek. kazara olursa o d aAllahın lütfu bağrımıza basarız.

12. 9 Ağustos 2008
  13. Karxixnca Kxixz

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    bayağı karışık bir durummuş ama sogukkanlılıkla kararını vermişsin seni tebrik ediyorum :lepi: herşeyin hayırlısı aman ogulları gökten zembille indi:mymeka: : herkeste olabilir bu saglık problemi ama bunu herkes hazmedemez:dilcikar:

14. 9 Ağustos 2008
  15. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    vallahi arkadaşım ancak sağlığım çok bozulacak ozaman yaparım.çikolata kistinin en iyi tedavi yolu gebelik,benim hergün gebe kalma şansımda azalıyor,ama inadım çok fenadır. 9 yaşından beri tavuk yemiyorum sırf inadımdan,onun yerine balık yerim ama yapmam dediğim şeye kolayla dönmem. Allahtan hayırlısı