Tüp Bebek Merkezinde Çalışıyorum Sorularınızı Beklerim

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve CimcimeCeyda tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Ocak 2009
    Konu Sahibi : CimcimeCeyda
  1. CimcimeCeyda

CimcimeCeyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam ben bir tüp bebek merkezinde çalışıyorum.. Antalya'dayım ve bu konuda her türlü yardıma açığım.. Hepinizi çok iyi anlıyorum.. Aklınıza takılan her türlü konuyu bana sorabilirsiniz. Tüm sorularınıza cevap yollarım.. Kafanız karışık ve güven sorunu yaşadığınız bir dönemde olduğunuzu da biliyorum. Ama bu portaldan merak ettiklerinizi öğrenmenize yardımcı olmaya çalışacağım.. Nede olsa bende bir bayanım ve ilk gebeliğim için bende çok uğaşmıştım.. Çalıştığım tüp bebek merkezinin doktoru bu konunun en iyilerinden, ondan bilgiler alıp sizinle paylaşırım burdan.. Hepimizin anne olması dileğiyle..
    a.s.:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2009
  2. 22 Ocak 2009
  3. erdi01

erdi01 Guest

ilginiz için teşekkürler.ben adana'da yaşıyorum ve 28 aylık evliyim,progesteronum kasımda 0.70 idi.bu ay ise hiç birşey kullanmadığım halde 2.22 olmuş.tahlil kağıdındaki alt limiti geçtiği halde dr.5 olmalı sonuç kötü dedi.sonuç kötü mü gerçektem?klomen yazdı bu ay onu içiyorum.başka tetkikler yapılmadan bu ilacı kullanmak doğru mudur?teşekkürler.

4. 23 Ocak 2009
  5. kkeezzbbaann

kkeezzbbaann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben 8 yıllık evliyim pko ve tirioid hastasıyım iki defa mikroenjeksion denedik malesef ikiside boş gebelik oldu birincisi dr un verdiği haplalarla düşürdüm ikincinde kürtaj oldum boş gebelik sizce tekrarlarmı üçüncüye başlamadan önce nasıl bi tedavi olmalıyım e gibi testler yapabiliriz ilgin için sağol hoşçakalın

6. 23 Ocak 2009
  7. EU2

EU2 Guest

ceydacım ilgin için saol cnm
    benim merak ettiğim çok basit bişi belki ama çok meraklı demesin diye doktoruma herşeyi soramıyorum bende kist vardı bi yok oldu en son muayenemde kistleşme devam ediyo dedi ve benden bir kaç tahlil istedi 18.gün progesteron adetimin 3.günüde tsh lh ve e2 bunların sonucuna göre doğum kontrol hapı verebilirim dedi şimdi benim merak ettiğim tsh lh ve e2 neyi gösteriyor tşk ederim şimdiden

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Şubat 2009
  8. 24 Ocak 2009
  9. ceydamvuslat

ceydamvuslat Guest

mrb ceyda ben 3 yıllık evliyim 10 gün önce aşılama yaptım ilkin lekelenmeler oldu sonra kabızlık ama kasık ağrıları ama şimdi hiçbişey yok sadece iki gindir başıma ağrılar giriyo acaba umudumu belirtiler ne zaman başlar yoksa umut yokmu sence cevaplarsan sevinirim

10. 1 Şubat 2009
  11. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sadece pregesteronla olmaz dedi hocam, eşin dahil diğer faktörlerin de incelenmesi gerektiğini ve bunun doktorun tarafından değerlendirirlmesi gerektiğini söylüyor..

12. 1 Şubat 2009
  13. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm geciktim kusuruma bakma.. Boş gebelik doğal yollarla hamile kalanlarda da görülebilecek bişey. İstanbul bu anlamda çok gelişmiş merkezlere sahip aslında nerde denediğini bilmiyorum ama muhtemelen iyi bir merkezdir.. Seni boş gebelik oluşu üzmesin bu senin gebe kalabildiğini kanıtlıyor.. Ama tekrar denemede pcd dediğimiz genetik yapısı da incelenerek tüp bebek işleminin uygulanması daha iyi sonuç verebilir..

14. 1 Şubat 2009
  15. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Canım geç kaldım biraz ama sanırım sen sonucu öğrendin artık:)) Gözün aydın mı demeliyim..

16. 5 Şubat 2009
  17. Esli_Han

Esli_Han Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merabalar. ben pko hastasıyım. 3 aşılama 2 tüp bebek denedik olmadı. 1. tüp bebekten sonra donmuşlardan koyduk biyokimyasal gebelik oldu. 2. tüp bebektede dış gebelik oldu.Eşimde bi sorun yok embriyolar 7. güne kadar yaşıyabiliyor. Benim sorum neden olmadığına dair doktorum hiç bir test yaptırmadı acaba ne gibi bir test gerekir. bide bu biyokimyasal gebelik rahime tutunabildiğini rahimde bi sorun olmadığınımı gösterir. Son olarak artık sıkıldık bu işten kendi kendine olabilmesi için ne önerirsiniz. Yardımların için şimdiden teşekür ederim..

18. 6 Şubat 2009
  19. CimcimeCeyda

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım iş yerinde arkadaşlara sorarak sana cevap vermem gerektiğini düşündüğüm için geciktim. Biliyorsun ben muhasebede çalışıyorum.. Merak ettiğin lh ve e2 kadınlık hormonlarını tsh ise troit hormonlarını belirtir. başka bir şey mesela senin sonuçlarının kistle ilgisini merak ediyorsan bana sonuçları yaz..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.