Tüp Bebek Merkezleri Başarı Oranları

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve ironix tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : ironix
  1. ironix

ironix Guest

Merhaba
    Tüp Bebek merkezlerinin başarı oranları neye göre sıralanıyor bilen var mı?
    Gördüğüm kadarıyla hiç bir merkez benim başarı oranım düşük demiyor,başarı oranlarını takip eden bir kuruluş varmı acaba?

2. 31 Mayıs 2009
  3. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağlık bakanlığı takip ediyordur ama sonuçları biz bilemeyiz...Dayımız bakan falan olsaydı...

4. 31 Mayıs 2009
  5. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Takip eden kuruluş sadece gebelik testi aşamasına kadar takip edebilir...Sonrasında düşük olanları,kimyasal veya dış gebelik olanları kim takip edecek ki? Keşke hastalar izlense, tüm tedavileri kayıt altına alınsa...

6. 31 Mayıs 2009
  7. ironix

ironix Guest

Kesinlikle katlıyorum bu noktada bir boşluk var sanırım hangi merkeze güvenebiliriz,ben istatistik yapıldığına inanmıyorum.

8. 31 Mayıs 2009
  9. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben yapılıyo diye duydum ama tabi ki bu gizli kalıyor...Zaten açıklansa reklam aracı haline gelir...Parayı bastıran da istediği sonucu alır :)

10. 31 Mayıs 2009
  11. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sen merkez mi arıyorsun? Daha önce tedavi oldun mu, nerde ve kaç kez anlatır mısın? Bu sitede en iyi bahsedilen memorial ve bahçeci gibi geldi bana..

12. 31 Mayıs 2009
  13. ironix

ironix Guest

Dilersen benim diğer mesajlarımı oku :)

14. 31 Mayıs 2009
  15. feraye55

feraye55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Okudum zaten ama çok mesajın yok...Genartta olumsuz sonuçlanan bi tedavin olmuş...Ve tekrar gitmeyi pek düşünmüyorsun...Başka tedavin oldu mu, şuan merkez mi arıyorsun, onu sordum...Ve sorun ne idi sizde?

16. 31 Mayıs 2009
  17. hiram06

hiram06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu topik çok güzel olmuş arkadaşlar bende size bi tavsiye vereyim başarı oranlarını soruyorsanız hastanelere lütfen eve canlı bebek götürme oranını sorun çünkü çoğu merkez pozitifse sonuç onu söylüyor bu pozitiflerin sadece üçte biri malesef sağlıklı doğuyor düşük kimyasal dış gebelik vs

18. 1 Haziran 2009
  19. ironix

ironix Guest

Sadece negatif sonuçlandığını gebelik oluşmadığını biliyoruz.Artık Gen-art'ı düşünmüyoruz.Çok iyi niyetli insanların bulunduğu bir merkez olmasına rağmen Embriyolog konusunda aynı şeyleri söyliyemiyeceğim.Önerileriniz varsa alabilirim.Ancak merkezlerin başarı oranlarını neye göre sıralandığını bilememek seçim yapmayı zorlaştırıyor.Netice de çok standart bir süreçte bile olumsuz sonuç almış olmam merkezlere olan güvenimi sarsmış durumda.