Tüp Bebek Merkezleri ve Kıbrısta Donasyon

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve guldali tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : guldali
  1. guldali

guldali Guest

Arkadaşlar bir çok yerde okuduğum ve duyduğum kadarı ile türkiyedeki büyük tüp bebek merkezlerinin hemen hemen hepsinin kıbrısta donasyon merkezi varmış bizden toplanan yumurtaların (örneğin bende 18 adet çıktı) sadece 3 adeti transfer edildi geri kalan yumurtalar nereye gitti. donasyon için kullanılması yasalmı. yada bu konuda uzman olan arkadaşlar varsa bu yumurtalar yada sperm kolayca gidebilirmi....

2. 18 Mayıs 2009
  3. ozlemozkutay

ozlemozkutay Guest

Canımcım son günlerde böyle dedikodular çok moda ankarada ve istanbulda büyük tüp bebek merkezlerini karalamak için yapıyorlar bence o kadar büyük tüp bebek firmaları buradan neden yumurta çalsınlarki zaten 300 - 400 hastaları var aylık gider kıbrıstan alırlar çok pahalı olmasa gerek. ama çok dillendiriliyor yapıyorlarsada sağlık bakanlığı incelesin boş oturana kadar.... sgk anlaşmamız var diye yazıyorlar ankarada sadece maya tüp bebek ssk yasalarına uyuyor 800 alıyor nerede devlet diye bağırıyordu ya reha muhtar

4. 18 Mayıs 2009
  5. ozlemozkutay

ozlemozkutay Guest

ankarada sgk yı %30 u tam uygulayan bir kaç merkez daha var pardon

6. 18 Mayıs 2009
  7. ozlemozel

ozlemozel Guest

kardeşim bu tüp bebekçiler yoğurt beyaz deseler inanmam satarlar hiç affetmezler. eğer o kadar dürüst olsalar ülkemizde yasak olan günah olan şeyi neden gidip kıbrısta yapıyorlar, o kadar hastaları varsa aylık ortalama 1,5/2 trilyon para kazanmaları gerekir neden böyle bir yola sapıyorlar o zaman geçen gün gittiğim tüp bebek merkezindede söylediler ben böyle şeylere çok kızıyorum bence sağlık bakanlığı yasal olmayan bir şey keşfederse anında kapatmalı bu merkezleri insanların umutlarıyla oynuyorlar sonra etinden sütünden derisinden kemiğinden iliğinden yararlanıyorlar...

8. 18 Mayıs 2009
  9. emelll78

emelll78 Guest

Nesil karışmaz mı?
    Kızlar devlete bağlı merkezlerde de yapıyor mudurlar?Satarlar mı?Bilginiz var mı?

10. 18 Mayıs 2009
  11. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    satmazlar çüş artık ama mustafa bahcenin kıbrıs tüp bebek çok nadir bilinsede çaldıklarını sanmam

12. 18 Mayıs 2009
  13. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Amma , şayet benim beeklerim olursa mesela ikizim olursa 11 adette dondurulmuş kaldıysa ben onları kıbrırsa bağışlıcam ben bilirim hiç deneyecek kadar bile şans verilmeyen hastaları ben bilirim umutsuz olmayı ..

14. 21 Mayıs 2009
  15. guldali

guldali Guest

peki eşiyin spermi gittiyse ve şuan bebeğiyin kardeşide başka bir annedeyse bu sence normalmi.....................

16. 21 Mayıs 2009
  17. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    normal değil ben izin vermedim sürece normal değil

18. 21 Mayıs 2009
  19. YenidenDogdum

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    zaten mesela ben türkiyeden bagışcı olucam embriyo bagışcısı türkiyede birine vermiyeceklerki onu zaten..