Tüp Bebek Merkezlerine Güvenmeli miyiz?

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve deniz0509 tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : deniz0509
  1. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar,
    bende ilk kez tüp deneyeceğim
    yazdıklarınızın hepsini okudum bazı formlarda. hepimiz endişelerinde haklıyız ama ben en çok neden korkuyorum biliyor musunuz sonuçta merkezler bizim çocuk için yanıp tutuştuğumuzu biliyor ve ne kadar çok para harcayabileceğimizide.
    ilki için nakitimiz olsa ikincisini borçla üçüncüsünü krediyle falan filan derken merkezler bu işlerden ciddi paralar kazanıyor ve bazı arkadaşlarımın dediği gibi iyi kalite olmuşken neden düşüyor diyorlar ya, ya bize iyi denilip kötu kalite konulup tutmamalsı saglanıyorsa, ikinciyi üçüncüyü deniyelim diye.

2. 9 Haziran 2009
  3. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ama aynı yerde deneyeceğini ne biliyorlar.hem kalitesiz embriyo tutunamazki.
    benim denediğim yerde bana çok yardımcı oldu doktorlarım.eminimki ellerinden geleni yaptılar.
    bazı ilaçlarımı bedava verdiler.ben umutsuzluktan ağlarken karşımda doktorumda ağladı.
    biyerlere güvenmek zorundayız,yapacak başka bişey yok malesef.

4. 9 Haziran 2009
  5. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım ama yinede içimde hep korku hep korku var
    bende bu ay reglimle beraber tedeviye başlayacagım inşallah hayırlı haberler veririm
    senin de öyle iyi bir yere ve doktora rastladığın için sevindim

6. 9 Haziran 2009
  7. realisttt

realisttt sibel&naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tüp bebek merkezlerinin hepsi elbette aynı değildir. ama her işin iyisini de yapan var kötüsünü de. ve biz maalesef hangisinin iyi olduğunu bakarak anlayamayız. dün elime tüp bebek merkezlerinden birinden (eurofertil istanbul) ihtarname geldi. tüp bebek denemesi için biz eşimle bu kurumla konuşmaya gittik doktorla konuştuk. ultrason muayenesi yapıldı.(ultrason parası anında tarafımızca ödendi.) sonra doktorun konuşma tarzı ve davranışlarından hoşlanmadığımız için ikinci görüşmeye gittiğimizde bu kurumla tedavi olmak istemediğimizi söyledik. Doktorun "aman ben sizi tedavi etmeye çok meraklıydım" :s gibi anlamsız cümleleri ve hakaretlerinden sonra arkamıza bakmadan çıktık. şimdi ise kurum bizden 3 milyar para istiyor!!!! inananabiliyor musunuz? ne yapıldıki?? neymiş o ilk görüşmede sözleşme imzalamışız. sözleşmenin örneğini istiyoruz vermiyorlar. bişey imzalayıp imzalamadığımı bile hatırlamıyorum. öyle bir kargaşaya getirdilerki. yakında mahkemelik olucaz bu kurumla. ama insanın siniri bozuluyor. yaptıkları tek bir şey olsa gerçekten onun karşılığını istiyorlar diyeceğim. HİÇBİR ŞEY yapılmadı yahu. HİÇBİR ŞEY!!! dediğim gibi bir kere ultrasonla doktor kontrol etti ki onun parasını hemen verdik aynı gün. yazıklar olsun. insanların umutlarıyla oynayıp para kazananlara. bir de doktor olacak bunlar. yazıklar olsun....

8. 9 Haziran 2009
  9. ellavella

ellavella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de transfer günü kaygım oluştu.şöyle ki;10 yumurtam toplandı,1.gün 6 sının gelişiminin iyi ,2 sinin yavaş olduğu söylendi,3.gün gelişim iyi dendi ve son gün de sadece 3 emb.transfer edildi ve 1 i iyi,diğer ikisinin kalitesi orta derece ve dondurulmaya değer de embriyo yok dendi...önce iyi giderken sonrasında böyle olması kafamı karıştırıyor..ilk denememiz,yaşım 30,bilemiyorum,düşünüyoum....Ve gittiğim merkez çok büyük,isim yapmış ve 1 ayda 200 ila 500 arası infertilite hastasını tedaviye çalışıyor-muş..Aklıma bi sürü şüpheler geliyor işte...çok düşünmek iyi karar vermek lazım-mış,ben yaşayınca anladım.

10. 9 Haziran 2009
  11. ELha2012

ELha2012 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim..denizcim bu konuda bende çok hassasım kafamda bazı sorular var.ama kalbimi ikiletmek istemiyorum şu sonucu bi alimde bakalım inş ben yanılıyorumdur...neyse bu arada dayanamayıp idrar tahlili yaptım..tek çizgi çıktı ama kafama takmamaya çalışıyorum .erken daha çıkmıycağını biliyodum ama dayanamadım işte...sende aklına takılan ne varsa ara sor doktoruna o kadar para yatırıyoruz..

12. 9 Haziran 2009
  13. ELha2012

ELha2012 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    nası ya sen ne imzalandınki yada okumadanmı imzaladın...hemde bilinmiş bir hastane çok şaşırdım..

14. 9 Haziran 2009
  15. nursevgi

nursevgi neseli ve sabırsız Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben suan ne guvenebiliriz diyebiliyorum ne guvenemeyiz. cunku iki denememi aynı yerde yaptım ve hala arastırılmadı neden olmadıgı simdi ise baska bir hastane dusunuyorum bazı insanlara doktor bile denemiyor amacları sadece cıkar ve para kazanmak bunuda ilk basta anlamak imkansız o yuzden herseyi yasayıp anlıyoruz maleseeeeeffff:nazar:

16. 9 Haziran 2009
  17. babytwin

babytwin Cemre Kızım :) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar, soru "tüp bebek merkezlerine güvenmeli miyiz?" bu soruya ben evet diye cevap vermemiz gerektiğini düşünüyorum. güvenmezsek bu iş olmaz zaten. ben hiçbir merkezin başarısız olarak adlandırılmak isteyeceklerini sanmıyorum. ne kadar gebe varsa o kadar çok hasta gelir oraya. çünkü bu işte en büyük referans bence tanıdık tavsiyesi.
    evet her merkeze güvenmemeliyiz, ama en iyisini bulup onlara sonuna kadar güvenmeliyiz. ben maya'da tedavi gördüm ve içim çok rahattı. onların da bu gebeliği en az benim ailem kadar istediklerini hissettim.

realisstcim ama senin yaşadıklarını okuyunca ağzım açık kaldı, inan ki çok şaşırdım. böyle birşey olabilir mi? resmen dolandırıcılık bu. kesinlikle hukuki yola başvur, maddi manevi dava açmalısın bence.

18. 9 Haziran 2009
  19. momi

momi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    benimde ilk denemem olacak yarın uzun pr. ile lucrinlere başlıyorum....
    mantık olarak tüp bebek merkezlerine güvenmeliyiz tabi çünkü güvenmezsek içimiz rahat olmaz rahat olmazsak da bebekler tutmaz ve başarılı bir transfer ardından sağlıklı bir hamilelik geçiremeyiz.

iyi güzel ama benimde ilk denemem ve soru işaretlerim var. yumurtaların hepsi nasıl olsa deneniyor ama en iyi spermleri nasıl seçecekler. doğal yolla olsa zaten ancak en iyiler tüm aşamalardan geçip yumurtaya ulaşabiliyor. labaratuar ortamında bunu sağlamaları biraz zor sanırım.

sonuc olarak guvenmek istiyorum ama tonlarca soru işareti var kafamda hatta bir araya yumurta ve spermlerin sonrasında embriyoların bizim olduğunu nasıl garanti edecekler diye düşünmüştüm. maddi olarak 2. deneme şansım zaten yok şu anda zor bela ilkini deniyorum. umarım güvenimi zorlayacak birşeyle karşılaşmam..

Son düzenleme: 9 Haziran 2009