Tüp bebek öncesi geçici menopoza sokulma tedavisi gören varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve badenur tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : badenur
  1. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar,
    ilk tüp bebek tedavimde1 kaliteli yumurta ile 1 embriyom oluştu ama tutmadı. İkinci tedavimde 5 kaliteli yumurtam vardı, eşimdede problem olmamasına rağmen bu seferde döllenme olmadı ve tedavi yarıda kesildi. Doktorum bundan sonraki tedaviden önce beni 2 ay geçici menopoza sokmak istediğini söyledi. Şaşkınım doğrusu... Daha önce geçici menopoz tedavisi gören varmı aranızda? gerçekten bu ne için gerekli anlayamadım. Tecrübenizi aktarırsanız sizlerden aldığım bilgi her zaman daha anlaşılır oluyor bu da bir gerçek...

2. 16 Temmuz 2009
  3. YAREN07

YAREN07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    badnur merhaba bende laporoskopi sonrası üç doz zoladex iğne ile geçci menapoza girdm 4. ayda kendiliğimden adet oldum ama benim karın içi yapışıklığım vardı onun gerilemesi için böyle bir tedavi gördüm başka sorun olursa cevaplayabilirim

4. 16 Temmuz 2009
  5. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım derdime bir ortak bulduğuma nasıl sevindim, nasıl sevindim anlatamam. Öncelikle çok geçmişler olsun, allah en kısa zamanda yaşadıklarının hepsini unuttursun... yüzünü güldürsün.
    Sana bir kaç sorum olacak;
    ben bu geçici menopoz kelimesinden çok ürktüm. Sonrasında menopozda kalma riski var mı? ya da adet düzensizliği yapar mı?
    menopoza girdiğin o üç ay içinde kendini nasıl hissetin? Sana başka zararları oldu mu? Tedavin bitince faydasını gördün mü?
    Sık uygulanan bir yöntem mi? nerede tedavi oldun?
    çok soru sordum biliyorum, ama inan üç gündür hiç uyumadım diyebilirim. Ben 36 yaşındayım. İleri yaş sayılır. Acaba bu yaşta beni nasıl etkiler. Doktora görüşmeye gidince bunları sorucam. İlk söylediğinde şaşıp kaldım, soramadım tutuldum. Ama senin yaşamış olduklarına dair bilgiler benim için çok kıymetli.
    Sevgiler...

6. 16 Temmuz 2009
  7. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Yaren07 özel mesaj gönderme kapalımı?

8. 16 Temmuz 2009
  9. fanita

fanita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    badenur canı benim de endometriozis tedavisi gördüm , zoladexi 6 ay kullandım , yetmedi 9 ay orgametril kullandım yetmedi bi 6 ay daha , bu zaman dilşimlerinde adet görmedim ilaçlardan dolayı ama tedavinin esası da bu , endometriozis adet günlerinde alevleniyor ...

Bazi uzmanlar buna geçerli menapoz diyor Senin tedavindeki amaç yumurtalıkların baskılanacak 2 ay için daha kaliteli yumurta elde etmek için . Aynen bir ok gibi geri geri çekiyorsun ya , nekadar çok yayı gerersen okadar uzağa gidecek .Badenurcum sen doktoruna güveniyorsan , bu işe yıllarını verdiğisen herşey çok iyi geçecek.

10. 16 Temmuz 2009
  11. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım inşallah dediğin gibi olur, çok sağol, doktorun kimdi ya da merkezin neresi?

12. 16 Temmuz 2009
  13. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    sonra normal adet döngüsü başladı mı? sorunlara yenisi eklenirmi diye korkuyorum.

14. 18 Temmuz 2009
  15. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    çok fazla cevap gelmediği için sık uygulanan bir tedavi yöntemi olmadığını düşünüyorum.

16. 18 Temmuz 2009
  17. fanita

fanita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    tabiki noram adet başladı

18. 18 Temmuz 2009
  19. YAREN07

YAREN07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    badenur bir süredir nternete giremiyordum sorunu cevaplayamadım kusura bakma ben laporoskpiden sonra 3 ay zoladex kullandım ileri dercde karın içi yapışıklık vardı 4.ayda adet günümde adet oldum sonraki ay tüp başlndı ancak kaliteli embryo elde edilemediğinden transfer yapılmadı 2 ay sonra 3 adet 1.derece kalitede embryo ile mikro yapıldı ama malesef tutmadı ilaçsonrası kendiliğinden adet oluyorsun ben marmara ünv hast. tedavi oluyorum yaşım 31 bend önceleri çok ürkmüştüm aa adetlerimde bir düzensizlik olmadı hatta doktor olmazsam hapla oldurtacaktı ama gerek kalmadı