Tüp bebek öncesi histeroskopi yaptıran arkadaşlar fikirlerinize ihtiyacım var!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yagmurbebek tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

27 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yagmurbebek
  1. yagmurbebek

yagmurbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar. Ben 1-2 ay içinde tüp bebek yaptırmayı düşünüyorum. Doktorum histeroskopi işleminin yapılmasını öneriyor. Rahimi yıkıcaklarmış. Bu da başarı şansını % 5 arttırıyormuş. Ben pek yanaşmadım o da istemezsen yapmayız dedi. Ama karar veremedim. Tüp bebekten önce histeroskopi yaptıran yada yaptırmayan arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba. Lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.

2. 27 Kasım 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    histeroskopi,degilde laparoskopi yapalım dedi,ilk çatlatma iğnem tutmadığında çünkü sorunumuz yoktu ne neden hamile kalamadığımı,öğrenmek için laparoskopiyi istedi kabul etmedim..doktor değiştirdim...sizin sorun ne canım?

4. 27 Kasım 2008
  5. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    148
    bende tedaviye başlamadan önce histeroskopi yapıldı ben olumlu ya da olumsuz bi etkisi olduğunu düşünmüyorum. ama en azından bebeğin tutunması için bi engel olup olmadığına bakılıyor. bence yaptırılmalı dr unuza güvenin.

6. 27 Kasım 2008
  7. xoxzlem77

xoxzlem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bencede yapılmalı, benim histeroskopi ve laporoskopi aynı anda yapıldı ve çok basit bişey. En azından sorun varmı onu görüyorlar. Eğer varsa boşu boşuna Tüp bebek yapmanın anlamı yok. Önce o sorunu haletmek lazım. Bir arkadaşım Histeroskopi sonrası kendiliğinden hamile kaldı.

8. 27 Kasım 2008
  9. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu nedır arkadaslar doktorlar kacıncı denemede onerıyorlar nasıl yapılıyor

10. 27 Kasım 2008
  11. xoxzlem77

xoxzlem77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kamerayla rahim için giriyorlar ve herhangi bir tıkanıklaık varsa onu temizliyorlar. Mantıken tedaviye başlamadan uygulanması gerekiyor diye düşünüyorum.

12. 27 Kasım 2008
  13. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    148
    canım
    genel anestezi altında yapıldı bana. yarım saat sürüyor sanırım. kamera ile bakıyorlar rahime yumurtalarına herhangi bi sorun yapışıklık bebeğin tutunmasını engelleyen bişey var mı diye. varsa hemen görebiliyorlar istenirse gerek görülürse parça alabiliyorlar bence yapılması gereken bi işlem ben rahim içi film çektirmemiştim onun için daha tedavimin başında istediler benden iyi de olduu a.s.

14. 28 Kasım 2008
  15. yagmurbebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende 2,5 cm.lik bir tane çikolata kisti var canım. Eşiminde sperm sayısı ve morfoloji normal ama ileri hareketlisi 0. İki tane aşılama yaptırdık. Sonuç negatif. Tüp bebeğe geçicez şimdi. Dr. histeroskopi işleminde rahimi yıkıcaz dedi. Acaba gerçekten gerekli mi diye merak ettim bunu yaşayan arkadaşlardan fikir alayım dedim. Ama sanırım yaptırıcam sonradan pişman olmayayım.

16. 28 Kasım 2008
  17. yagmurbebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım nasıl zor bir işlem mi? Sonrasında ağrın falan oldu mu çok. Benim rahmimi yıkıcaklarmış. Rahim yıkandığında tutunma daha kolay olurmuş. ben özelde yaptırıcam. fiyatını da bilmiyorum açıkçası. önce yaptırmıcam diye düşündüğümden dr.a sormadım bile. Acaba sevkle gitsek bir kısmını devlet karşılıyor mu? Çokkk soru sordum yaa mirmirmirmir

18. 28 Kasım 2008
  19. comebaby

comebaby tek yumuta ikizlerim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bu son micro denememden önce yaptırdım herhangi bir şey görülmedi ama içim rahat oldu