Tüp bebek raporu alanlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ESXIXNGXUXL tarafından 25 Nisan 2010 başlatılmıştır.

25 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ESXIXNGXUXL
  1. ESXIXNGXUXL

ESXIXNGXUXL Her nefes ebediyyen sükür Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mayısta tedaviye başlıycam rapor çıkartmak istiyorum, neler gerekiyo ne kadar sürede çıkıyor, alan arkadaşlar yardımcı olabilirmi? benim daha önce tüp bebek denemem var ama ilk defa rapor çıkartmak istiyorum illa aşılama yaptırmış olmak şartmı, bide bu ay rahim filmi çektirsem önümüzdeki ay tedaviye başalayabilirmiyim sadece ilaç için rapor çıkarabiliyormuyuz?

2. 25 Nisan 2010
  3. ESXIXNGXUXL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    rapor alanlar nerde yardımcı olmayacaklarmı

4. 25 Nisan 2010
  5. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı soruyu ben de soracaktım, sizin balığı gördüm.Ancak kimse cevap yazmamış maalesef.Yakın zamanda rapor alan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz? Yeni yönetmeliğe göre sağlık raporu isteniyormuş.Bunun içeriği, kapsamı nedir? nereden aldınız? kaç liraya çıkıyor?

6. 26 Nisan 2010
  7. aleyna84

aleyna84 ya mücib Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar üniversite has alıyosunuz bende almak için ugraşıyorum üniversite has. başvurun onlar size ne gerekliyse söylüyo zaten

ama kolay deyil almak söyliyim vermemek için ellerinden geleni yapıyolar onlara ne oluyosa sanki dr ceplerinden para cıkıyo anlamış deyilim acayip sinirliyim onlara :eek:klava:

ben 1 yıl bebek olmayınca başvurdum dr sırayla istiyo eşim serm testi yaptı ben hormon,simir testi yaptırdım 4 ay yumurta takibi yaptırdım olmadı rahim filmi cektirdim sonra aşılama yaptırcaktık ki dr dediki 3 yıllık evli olmanız ,eşinin 5 yıllık sigortası olması lazımmış bende 1 seneye yakın bekledim
    .bunlar varsa aşılama için 2 veya3 defa aşılama yapıyolar olmassa tüp bebek raporu veriyolar

aşılama yapmadan tüp bebek raporu vermiyorlar

ama erkekte cok sorun varsa bide kadının yaşı varsa bekletmezler oyalamazlar evlilik süreside önemli

bildiyim bunlar kızlar

3 yıllık evlilik şartı kalkmış şimdi bende ALLAH izin verirse gidicem

gittim sordum adetin 3 . günü gel dediler bakalım ne olucakopuyorumnanaktan

8. 26 Nisan 2010
  9. love27

love27 hadi gari yetti gariiiii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben bu rapor işini tam olarak anlamadım şimdi ünüversite hastanesi veriyo raporu ben yumurta takiplerimi ve aşılamamı farklı hastanelerde yaptırdım üstelik bunu belgeliyecek bi raporumda yok ben bunu nasıl belgeliycem..üniversite hastanesine gidip ben 5 kez ilaçlı takip ve 1 aşılama yaptırdım deyince inanacaklarmı bana yoksa önceki işlemler için rapormu isteyecekler?

10. 26 Nisan 2010
  11. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    T.C. Vatandaşı olmak,
    Resmi nikahlı olmak,
    Çiftin; nüfusuna kayıtlı bir çocuğu bulunmaması,
    Bayan yaşı 23 ten küçük olmamalı, 39dan büyük olmamalı,
    Son üç (3) yıl içinde, diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olmak
    Dolayısıyla en az üç (3) yıllık evli olmak,
    Toplam 900 iş günü(5 yıl) sosyal güvence prim gününe sahip olmak.

Adetin 2. Günü yapılacak hormon tahlilleri,
    Adetin 2. Günü yapılacak bazal ultrason değerlendirmesi,
    Erkeğe ait toplam üç (3) adet spermiogam değerlendirmesi (en az bir tanesi raporun çıkarılacağı kurumdan olmalı ve spermiogram değerlendirmelerinin arasında en az 15’er gün zaman geçmiş olmalı)
    Adetin 6-10 günleri arasında rahim filmi (HSG) çekilmeli, (son 6 ay içinde çekilmiş HSG varsa yeterli olabilecektir.)

yeni yasaya göre 3 yıl evlilik şartı kalkmış sanırım.
    2 kez aşılama yapıldığına dair doktorunuzdan belge istiyosunuz arkadaşlar.
    elinizde evrak olmadan kabul etmiyolar.

12. 26 Nisan 2010
  13. ESXIXNGXUXL

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. bugün sgk nın sitesinde tüp bebekle ilgili bir duyuru vardı tüp bebek raporu çıkarırken "sağlık kurulu raporu" isteniyormuş üçüncü basamak sağlık kuruluşunda alınabilir diye, çok zormuş rapor almak ben mayısta başlıyacağım için herhalde yetişmez