tüp bebek raporu, nasıl, nereden?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve krizalit tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : krizalit
  1. krizalit

krizalit beklemede... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar, ben (emekli sandığı) devlette öğretmenim. Tüp bebek raporu çıkarmak için ne gibi aşamalardan geçmek gerekiyor. Önce bir devlet hastanesine gidip muayene falan mı olmak lazım? Çok katkısı var mı maddi olarak? Ne kadarını ödüyor, neler oluyor? Bilen yaptıran arkadaşlar varsa yardım edebilirler mi?

2. 22 Aralık 2008
  3. açeyla

açeyla Açelya Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım ben ssklıyım. rapor alma süresi emekli sandığında nasıl işliyor bilmiyorum . sskdan aldığım raporla ilaçlarım 800 (bir deneme kadar arttı) tuttu.
    tüp bebek merkezine ise 804 ytl ödeme yaptım bu kadar.

4. 23 Aralık 2008
  5. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende emekli sandığına bağlıyım.anatolia tüp bebek merkezine gittim ilk olarak.anatolyanın prof. aynı zamanda hacettepeninde profesoru.tüp bebek merkezinde muayene oldum sperm tahlili verdik problemi tespit ettiler.ben evrakları verdim gerisini onlar halletti.rapor iki hafta sonra elimdeydi.gideceğin tüp bebek merkezinin dr u bi üniversite ile bağlantılı ise işlemler genelde böyle.ama değilse süre olarak biraz daha uzuyo.gideceğin merkez bu konuda yardımcı olacaktır sana.merkeze ödediğin paranın1300 ytl gibi bi kısmını geri alabiliyorsun bu rapor sayesinde.birde ilaçların bir kısmını karşılıyor ama ilacına görede değişebiliyor tabi.bazen 300 bazen 900 ytl ye kadar çıkıyor ilaç yüzdesi.umarım yardımcı olabilmişimdir.Allah bu yolda emek verenlerin yar ve yardımcısı olsun(amin)

6. 23 Aralık 2008
  7. krizalit

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ederim, sebepsiz infertilite olursa nasıl oluyor peki?Bu konuda bilgin var mı?

8. 23 Aralık 2008
  9. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    farketmez canım raporun ona göre çıkar mutlaka kılıfına uydururlar merak etme sen.kaç yaşındasın.daha önce hiç tedavi gördünüzmü?şimdi ne yapmayı düşünüyorsun?merkez belirledinizimi?

10. 23 Aralık 2008
  11. krizalit

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 31 yaşındayım, bir ay gonaphene ve çatlatma iğnesi dışında bir tedavi görmedim.Eşim askerde 5 ay sonra dönecek, ondan sonra karar vereceğiz inşallah. 14 aydır deniyoruz, 6 senelik evliyim...bunaldım gerçekten, herşey normal ama olmuyor...en sıkıcısı da bu...senin problemi ne canım, yaşın?

12. 24 Aralık 2008
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle Allah kavuştursun.bu tür sebeplerde genelde tedavi çok sürmüyo inşaallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.ben 25 yaşındayım.3,5 senelik evliyim.iki defa mikroenjeksiyon denedik ama olmadı.problemimiz genetik.eşimde 13.14 kromozom translokasyonu var.tedavide elde edilen embriyolar testten geçiyo ve sağlıklı bulunursa transfer oluyo.ilkinde transfer iptal edildi sağlıklı embriyo bulunmadığı için.ikincide ise bir tane transfer edildi fakat tutmadı.şimdi 3. için hazırlanıyoruz.yaşadıklarını anlayabiliyorum canım. bu duyguları yoğun yaşıyoruz ve taşımakta zorluk çekiyoruz.hep yaşıyoruz bunları yalnız değilsin emin ol.sağlıcakla kal canım öptüm:1hug:a.s.