Tüp Bebek Raporu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve biozard tarafından 5 Nisan 2008 başlatılmıştır.

5 Nisan 2008
    Konu Sahibi : biozard
  1. biozard

biozard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar raporla ilgili bana yardımcı olurmusunuz lütfen!
    Ben Özel Hastanede Çikolata Kistinden ameliyat oldum.Özel hastanedeki doktorumdan raporumuda aldım.Şimdi napıcam onu bilmiyorum.O raporun geçerli olması için ne gibi bi işlem yapmam gerekiyo?Devlet Hastanesine gidip o raporumu götüreyim.Bi doktora sordum o raporu hastanenin oradaki sağlık ocağına götür mühürlet tamam dedi.Ama ben hiç öyle bişey duymadım.Tüp Bebek Hastaneleri eğitim ve araştırma hastanelerinden yada üniversite hastanelerinden rapor istiyorlarmış.He bu arada benim tüplerim kapalı buda ameliyatta görüldü ve özel hastanedeki raporumdada yazıyo.

2. 6 Nisan 2008
  3. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canım öncelikle geçmiş olsun. Emin değilim ama çikolota kisti için öncelikle 3 aşılama yapılması istneiyor diye biliyorum ama tüplerin kapalı ise doğrudan tüp bebek raporu alabiilirsin.Bundan eminim. O yüzden bence sen doğrudan tüplerinin kapalı olduğunu söyle .Tek yapman gereken bir üniversite hastnaesinin kadın doğum polikliniğine giderek tüplerinin kapalı olduğunu belirtip tüp bebek raporu çıkarmak istedğini söylemen. Rahim fillmin yoksa doktor senden büyük ihtimalle rahim filmi isteyecektir. Onu çektirdikten sonra formaliteler konusunda personel zaten seni yönlendirecektir. 1 hafta kadar sürüyor raporun çıkması. Ya da eğer tüp bebek yaptıracağın merkezin ünviversite hastanesi ile bağlantısı varsa onlar da yardımcı oluyorlar sana rapor konusunda. Mesela Ankara'da bir merkezin raporu bizzat kendilerinin çıkardığını okumuştum burada. Bu arada bir hatırlatma. Bu rapor iki nüsha halinde düzenlenir. Eczane için verilen bir nüsha 1 ay geçerlidir sadece. Tüp Bebek Merkezine verilecek olanın diğerinin ise 1 yıl geçerliliği vardır. Sevgiler.

4. 6 Nisan 2008
  5. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Slm canim oncellikle kendine iyi bir kadin dogum doktorun bulmalisin.O sizi yonlendirecektik.Tuplerin kapaliligini acmak icin ozel islemleri var.Bunu sormalisin.Rahim filmi var mi?gecmis olsun.

Arkadaslar ben follikular kistinden amelyat olmustum. Amelyattan sonra 7-9 ay dinlendim sonra tedavilere baslamistim.Amelyat olmamak icin ve kendiligimden hamile olabilmem icin hersey yapildi.Tupler tikali olabilir diye pertubasyon( tupleri acmak icin yapilan islem)yapildi.Asilama da yapildi.bende surekli kist olurdu ve dollenmeyei engelliyordu. Yapilan islemlerin malesef hicbiri sonuc vermedi.Neden tup bebege gondermedi diyordum doktoruma kizmistim.Aslinda dogru yapmis. ne varsa herseyi denedik. belki bu tedavi sonuclarindan mi bilemiyorum suan kist yok.Sukurhersey allahtan tedeviler de etkiledi.gecmis olsun.

6. 6 Ağustos 2009
  7. makbule77

makbule77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım bende de aynı durum var. sen nasıl bir yol izledin? neler yapmalıyım? teşekkürler..kaydirigubbakcemile5