tüp bebek raporu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve morgenrot tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : morgenrot
  1. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar forumlarda bakıyorum bakıyorum bir türlü doyurucu bir bilgiye ulaşamıyorum... tüp bebeği raporlu olarak yapanlar bilgi verebilirler mi?

rapor çıkatmanın koşulları neler? (3 yıllık evlilik, 5 yıllık sigortalılık dışında)
    raporu hangi ilde hangi hastanede yaptırdınız?
    sorununuz neydi? ve rapor için hangi testler istendi?
    toplam ne kadar sürede rapor çıkarttınız?
    raporunuzun size mali olarak ne kadar faydası oldu?
    rapor çıkardıktan sonra iki tedavi için de geçerli mi? yoksa ikinci tedaviden önce aynı işlemleri yapıp yeniden rapor mu çıkartılıyor?

haydi kızlar yorumlarınızı yazın lütfen...

2. 2 Ocak 2010
  3. artrit

artrit Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    canım raporu ben üniversite hastanesinden aldım ilaç ve işlemler için raporun maliolarak büyük faydası var transfere kadar olan ilaçlar için 900 lira ödedim işlem ücreti olarak da 740 lira ama extra aldığım ilaçlar da vardı devletin ödemediği toplam 2000 lira falan tuttu hepsi rapor tek tedavi için ikincisinde tekrar çıkartıyosun

4. 2 Ocak 2010
  5. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    canım ilgin için çok teşekkür ederim.. hangi üni hastanesinden aldın canım, ne kadar sürede veriyorlar... bizim 2 şubatta evlilikte üç yılımız doluyor... bana şuan için ne tavsiye edersin (istanbul anadolu yakasındayım)
    sevgiler

6. 2 Ocak 2010
  7. artrit

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    ben konya da yaşıyorum canım burdaki üniversite hastanesinden aldım ben muayene olduktan sonra iki gün içinde falan raporun elinde oluyo yalnız rapor bir ay geçerli bu süre içinde tedavini yaptırman gerekiyo istanbul için hiç bir fikrim yok canım malesef ama muhtemelen prosedür aynıdır rapor çıkartmak için

8. 2 Ocak 2010
  9. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    anladım canım... çok teşekkürler ilgin için.. sanırım anne olmuşsun sen.. Allah bağışlasın evladını...
    Allaha emanet ol

10. 2 Ocak 2010
  11. artrit

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    malesef olamadım 6 haftalık dış gebelik ameliyatı oldum 10 gün önce inşallah bi dahaki sefere olacam

12. 2 Ocak 2010
  13. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    canım ya fotoğraftaki bebeği senin sanmıştım kusuruma bakma...
    Allah yardımcın olsun... çok zor gerçekten... çok şükür ki senin sağlığına bir şey olmamış...
    bir daha ki sefere inşallah hayırlısı ile anne olursun canım
    sevgiler

14. 2 Ocak 2010
  15. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba rapor konusu her ilde, her merkezde ve her fakültede farklı sürelerde farklı süreçlerden geçerek halloluyo.
    ben ankarada anatolia tüp bebek merkezinde yaptırmaya karar verince gitmeden önce rapor çıkartmak gerekirse hangi belgeler gerekir diye sordum ve o belgeleri alıp gittim.gittiğim gün ben merkezde muayene oldum.spermlerde problem vardı tahlillerini göstedik tüp bebek için bir engel olmadığını söyledi dr ve bizi aynı gün hacettepeye gönderdi.orada eşim muayene oldu gerekli evrakları verdik dosya açtılar ve raporum 15 gün sonra elimdeydi.tabi ozaman genetik sorunumuz olduğunu bilmiyorduk.hacettepeye gitmeden birde genetik araştırma için kan vermezi söyledi dr.her ihtimale karşı dedi.dr.a adetin 8.günü gitmiştik.raporum çıktı ilaçları aldım tedaviye başladım genetik test sonucu çıktı.Allahtan tam yumurtalar toplanacakken öğrendik sorunu.yoksa sağlıksız embriyolar terasfer edilecekti.o tedavimde hiç sağlıklı embriyo bulunamadı.raporu çıkartmamız ve ilk tüp bebek tedavim 1 ayda bitti.anatolya bu konuda çok hızlı.

raporun mali olarak yararı:ilaçların %de 40 nı ödüyorsun gerisini devler veriyo.ve tedaviden sonra merkeze ödediğin paranın 1300 tlsini geri alıyorsun.

tüp bebek için gerekli iki çeçit rapor var.birincisi tüp bebek raporu.ikincisi ilaç raporu.
    üniverside hastanesine ilk başvurduğunda bu raporun ikiside çıkar.tüp bebek raporu yanlış hatırlamıyorsam 1yıl,ilç rapıru 1 ay geçerli.yani ilaçlarını 1 ay içerisinde almalısın.ikinci tedavi gerekirse ilkinde olduğu gibi formalitelerle uğraşmadan tüp bebek raporunu götürüm ilaç raporunu alırsın.yine ilaç raporu 1 ay geçerli.
    tüp bebek raporu için gerekli belgeleri aklımda kaldığınca yazayım.
    nüfüz cüzdanı fotokopisi,çocuğun olmadığına dair nüfüs dairesinden vukuatlı nüfüs kayıt örneği,3 adet farklı tarihlerde yapılmış sperm testi,rahim filmi(benim yoktu),resim,evlilik cüzdanı fotokopisi
    biraz uzun oldu.umarın kafanı karıştırmadan anlatabilmişimdir.Allah yarve yardımcın olsun canım sevgiler

16. 2 Ocak 2010
  17. Nazim83

Nazim83 rabbim sana emanet Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    konya da yaşamanız dikkatimi çekti tüp bebek fiyatları mı bunlar ve konya için mi geçerli siz nerde yaptırıyosunuz tedavinizi ben de konyayı düşünüyorum çünkü

18. 2 Ocak 2010
  19. artrit

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    o bebek ablamın oğlu canım önemli değil allah hepimizin yardımcısı olsun ewet bana bişey olmadı çok şükür allah beterinden korusun allah herkese hayırlısıyla hayırlı evlatlar versin