tüp bebek raporuyla ilgili......

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yexsxbxux tarafından 22 Mart 2010 başlatılmıştır.

22 Mart 2010
    Konu Sahibi : yexsxbxux
  1. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar merhaba..... benim iyice kafam karıştı...bugün adetimin 3. günü ve doktorum haftaya sulu ultrasyona gel dedi.....rahimin durumuna da bir bakalım dedi....ve büyük ihtimalle 21. gün lucrinle başlarız dedi hayırlısıyla.....ve rapor için istenen bazı evrakları söylediler gelirken getirin dediler....

ama benim kafamı karıştıran şeyde...doktorum sordu bu kaçıncı denemeniz dedi.. bende 2. denememiz ama ilkinde rapor çıkartmadık özelden yaptırdık dedim...sadece ilaç raporu çıkarttık o kadar dedim...tamam o zaman bu ikinci denemiz olacak dedi raporlu olarak...ben anlamadım...sadece ilaç raporu çıkartarak ilk tüp bebek raporunu nasıl kullanmış oluyorum ....kafam karıştı...

bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi????

2. 22 Mart 2010
  3. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım karışık bir durum ama galiba ilaç hakkını kaybetmişsin yani bir hakkın kalmış raporu çıkarttıktan sonra özelde ya da devlette yaptırmak sana kaldığı için sen özelde yaptırmış ama devlet ilaç yüzdesini karşıladığı için 1 hakkın gitmiş anladığım kadarıyla..

4. 23 Mart 2010
  5. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106

teşekkürler canım.....yani evet doktorda öyle birşeyler dedi...yani ben geçen defa sadece ialç hakkını kullanarak tüp bebek rapor hakkımıda mı kullanmış oluyorum şimdi ben anlamadım....

lütfen bu konuda bilen birileri varsa bana yardımcı olsun bilgi versin lütfen.....

6. 23 Mart 2010
  7. umut2011

umut2011 12.hafta Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alınan tüp bebek raporu ile sadece 2 deneme yapabiliyorsun ve bu raporlar sadece ilacların bi kısmını karsılıyor yani rapor tedaviyi deği tedavi için gerekli ilaçları karşılıyor sen ilk denemende raporla ilaçları aldın, 2.deneme için aynı rapordan bidaha cıkartman gerekiyor yine sadece ilacların bi kısmını karsılayacak alacağın rapor biraz karışık oldu kusura bakma ama özet olarak: tedavi için ayrı ilaç için ayrı rapor çıkartmıyorsun

8. 23 Mart 2010
  9. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yeşbücüm benim ilk tüp bebek tedavimde 2 tane rapor çıkmıştı.birisi tedavi için diğeri ilaç raporuydu.şuanda 2.kez tüp bebek deniyeceğiz ve yeni aldığım rapor hem tedavi hem de ilaç raporu.sanırım yasa değişikliğinden kaynaklanıyormuş.bize hastane öyle dedi.bence ilaç raporunu aldığın hastaneye gidip sor canım.ordan daha net bilgi alırsın.eğer tedavi olduğun yerde tüp bebek raporu geçerliyse bence hem tedavi hem de ilaç raporu al canım.zaten 2 hak veriyor devlet kullanmış olursun sen de.sürekli yasa değişiliği oluyo hakkını kaybetme derim ben..

10. 23 Mart 2010
  11. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Nekadar sürüyor kızlar raporu çıkarmak? birde ne kadar para harcanıyor?

12. 23 Mart 2010
  13. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben rapor için para vermedim canım.üniversite hastanesinden aldım.rapor için şartların uygunsa,eşinden ve senden bazı tahliller isteniyo.onları hazırladıktan sonra 1 haftada çıktı bizimki.

14. 23 Mart 2010
  15. findikk

findikk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    93
    Tahliller için ne kadar harcadınız peki canım...

16. 24 Mart 2010
  17. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eğer sağlık güvencen varsa para ödemiyosun fındıkcım.

18. 24 Mart 2010
  19. asozlem

asozlem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar, erkek infertilitesi durumunda, hastaneden tüp bebeğe uygundur yazısı alınca, raporu kullanmak için 3 yıl evli olmak şart mı??