tüp bebek sonrasi bebegini kaybedenler yeniden hamile kalmaya calisanlar

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve nur5555 tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nur5555
  1. nur5555

nur5555 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben mayis ayinda tüp bebek yoluyla hamile kaldigim bebegimi 19. haftamda kaybettim.sanki bir ruya gördüm ve yasadiklarimin gercekligini bile hala idrak edemiyorum.ben artik oglum icin esyalar bakmaya baslamisken onu kaybetmek beraberinde bir sürü seyi kaybettirdi bana.simdilerde tüp bebek sonrasi dogal yollarla hamile kalanlar dikkatimi cekiyor.diyorum ben de bu sansi yakalayabilir miyim?alan da veren de Allah,neden olmasin diye hala umutlanmaya calisiyorum.ben pcos luyum ve yasim 38.tüp bebegi bir kez daha deneyecegim ama biraz kendimi toplamaya calisiyorum.pcos da tüp bebek tedavisi cok faydali olabiliyormus.benim gibi tüp bebek sonrasi bebegini kaybedenler hangi yollari deniyorsunuz hamile kalmak icin,paylasirsaniz sevinirim.

ben önümüzdeki ay preseed diye hamile kalmayi kolaylastirici bir jel duydum onu kullanacagim.

ayrica bu topikte tüp bebek sonrasi hangi sebeple bebeginizi kaybettiginizi yazarsaniz sevinirim.benim bebegimin amniyon kesesi delindi ve suyu biterek karnimda öldü.yavrumun her bir cirpinisini saniye saniye yasadim ve Rabbim kimseye yasatmasin bu caresizligi.acaba tüp bebek tedavisi düsükleri de kolaylastiriyor mu ve tüp bebekler genelde hangi sebepten düsüyor?burada bunlari tartisirsak 2. denememize daha bilincli gideriz belki.

2. 20 Ağustos 2010
  3. map

map Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    88
    başın sağolsun canım. Ben de tüp bebekle gebe kalmıştım iki kez. İlkinde amniyosentez sonrası suyum geldi ve kaybettim 16. haftada. Daha sonraki gebeliğimde de ikizlere gebe kalmıştım ve 21. haftada yine sularım gelerek yitirdim yavrularımı. Artık hiç umudum yok daha doğrusu yeniden tüp bebek yaptırsam gebe kalabilirim biliyorum ama gebeliklerim kabus gibi geçiyor ve sonunda da kaybediyorum. Dolayısı ile çok yıprandım çok yaşlandım ve artık gebelik düşünmüyorummm

4. 21 Ağustos 2010
  5. nur5555

nur5555 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    size de cok gecmis olsun.peki neden hep suyun biterek son buldu sebebi belli mi?ben tekrar tüp bebek yaptirmak istiyorum ama ayni seyleri yasamaktann cok korkuyorum.2. gebeliginde hic belirti verdi mi?benim karnim son haftalarda cok hassasti.ama doktorum bir sebep söylemedi.cok üzücü cok yipratici.ben cok zor toparlandim.sen bir de bunu iki kez yasamissin.Allah güc versin.bu arada kac yasindasin?ben 38 yasindayim acaba yasla ilgisi var mi?

6. 22 Ağustos 2010
  7. ruyalar

ruyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun bende bebeğimi 24 haftalıkken 2 haziranda kaybettim tüp bebek yöntemiyle hamile kalmıştım.önce plesentada kanama başladı sonra suyum geldi ve bebeğim doğdu...neden olduğu araştırılıyo test sonuçlarını bekliyorum...ve ben bu duruma dayanamıyorum Allah yardımcımız olsun...Allah izin verirse dondurulmuşlarla ekim ayında başlamayı düşünüyorum.inşaallah aynı acıyı bir daha yaşamayız bu son olur...:Saruboceq:

8. 22 Ağustos 2010
  9. gozdemmmmmm

gozdemmmmmm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ilk tüp bebek denemesinde hamile kalıp 9 hafta içimde taşıdığım meleğimi yeni kaybettim...Kalbi durmuş...1. kalite 5. gün embriosuydu...Transfer sonrası embriomu öve öve bitiremeyen doktor kürtaj sonrası 3. kalite spermle dölleme yapılmış...Böyle bişey olabilirdi dedi.....şimdi siz benim yerimde olsanız dondurulmuşları kullanır mısınız???????????

10. 23 Ağustos 2010
  11. ruyalar

ruyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

12. 24 Ağustos 2010
  13. nur5555

nur5555 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hepimize cok gecmis olsun.Allah bir daha böyle bir aci göstermesin hic birimize.ben 2. yi denemeye cok korkuyorum ama artik sonlari yasiyorum.yas 38 vaktim cok az.bakalim sogan kürü ,pre seed jel felan deniyorum bekleme süresinde.kendiliginden olusan gebeliklerde düsük ve problemler daha az.Allah bize de nasip eder insallah.

rüyalar nerde yaptirdin tüp bebegi.doktorlar böyle iste.benim sevgili doktorum da son güne kadar bebek normal dedi durdu.ben o sirada acayip kanamali bir haldeydim.ah düsündükce cigerlerime kadar yaniyorum.cok zor cok.bulup da kaybetmek daha da zor.

14. 24 Ağustos 2010
  15. ruyalar

ruyalar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hrs de yaptırdım...evet zor kavuşulan bebeklerimizi bir anda kaybettik çok acı ama ümüdimizi kaybetmeyelim elbet güzel günlerimiz olacak meleklerimizin kardeşleriyle...Rabbim nasip edecek bizede anneliği...

16. 28 Ağustos 2010
  17. sensizhayat

sensizhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 kere tüp bebek tedavisi sonucu hamile kaldım birini 7. haftada düşükle kaybettim dünyam başıma yıkıldı çünkü normal yollardan hamile kalamıyordum. aradan 4 ay geçti anne olmak isteği o kadar ağır bastı ki bir cesaret tekrar tedaviye başladık. olmuştu yine hamileydim 12. haftada kontrolümüze gittik belki cinsiyetinide gösterirdi ufaklık.ama maalesef 8. haftada kalbi durmuştu meleğimin ve artık bana zarar vermeye başlamıştı apar topar kürtaja alındım 2 gün gözetim altında kaldım. gerekli bütün testlerim histerekopi pıhtılaşma tsh vs... hepsi yapılmıştı doktor büyük ihtimalle genetik bir problem var dedi parçalar genetik incelemeye gitti. 10 gün önce sonucu aldık hiçbir genetik bozukluk bulunamamış cinsiyette kızmış mafoldumben .bu habere sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim o zaman neden bırakıyordu bebeklerim beni. mutlaka her bebek kaybı anne için zordur ama biz tüp bebek anneleri için bin kat daha zor çünkü normal yollardan hamile kalma şansımız o kadar az ki

18. 29 Ağustos 2010
  19. nur5555

nur5555 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cok gecmis olsun.allah bir daha göstermesin.evet bizim bu bebekleri nasil elde ettigimizi kimse bilmedigi icin kayiplarinin ne kadar zor oldugunu da kimse tahmin edemez.bu neden sorusunu ben de hala soruyorum.cok zor sebebini bilmemek. insani adim atmaya korkar hale geliyor.ben de ne yapacagimi düsünüp duruyorum.ayni seyleri bir kez daha yasamaya gücüm yoksenağlama