Tüp bebek sonucu hüsran oldu? Tekrar denemek için ne kadar beklemeli?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve gulengul tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : gulengul
  1. gulengul

gulengul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben iki ay önce tüp bebek tedavisi gördum ama olmadı. Eşimde sayı iyi ama hareketli sayısı düşük dendi ve tüp bebek tanısı kondu. Bende çikolata kisti var ama küçük olduğu için rahim filmi alınmadan hiç tahlil yapılmadan direk tüp tedavisine başladık. 11 yumurtadan 10 tanesi iyi dediler ve 5 gün tek bir tane 1 sınıf var diğerleri olmadı dediler. sonuç hüsran oldu. Şimdi eşimde bende ne yapmalıyız bilmiyoruz. Tekrar üzülmek istemiyorum ama tek sorun buda değil. Maddiyat galiba ben hiç anne olamıycam tekrar denemek için ne kadar beklemeli nereye gitmeliyiz yardım ederseniz sevinirim hoşcakalın

2. 26 Eylül 2010
  3. kapibara

kapibara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gülen gül ilk denemenmiydi

4. 27 Eylül 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef tüp bebek tedavisi uygulanmış hastalarımızda sıkça karşılaştığım bir sorun. Tedaviye başlamadan öne detaylı bilgilendirilmiyorlar. Yani tüp bebek dışındaki alternatif yöntemler uygulanabilir mi, cerrahi bir operasyona gerek var mı veya ilave testler istenmeli mi gibi. En sonuda da tedavi sonucunda gebelik oranı ne olabilir. Bu tip bilgilendirme uygun yapıldısa zaten sizin bu şekilde soru sorma ihtiyacınız olmayacaktı. Sonuçta sadece 1 kez tedavi olmuş bir hastasınız ama psikolojiniz sizi sanki hiç gebe kalamayacakmış haline sokmuş. Bu durumda hastaların hem tedaviye hem de hekimlere güvenini sarsıyor. Bence toparlanın ve rahat olmaya çalışın. Umarım en kısa sürede istediğinizi elde ederseniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.