Tüp bebek tedavisi olumlu sonuç verenler yardimci olurmusunuz

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kelebek74 tarafından 27 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : kelebek74
  1. kelebek74

kelebek74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar tüp bebek tedavisinde transferden sonra günlük hayatına normal olarak devam edip (her işini yapıp çalışmaya devam edenler, hiç bir şey olmamış gibi) olumlu sonuç alanlar varmı acama.
    2 defa tüp bebek denedim ve ikisinde doktor günlük hayatına devam edebilirsin dediği için dinlenmedim.Ama şimdi acaba diyorum yatsamıydım.Bir sonraki tedavimde hep istirahatmi etmeliyim.Kafama takıldı yaşayanlar yardımcı olursa sevinirim.

2. 27 Ağustos 2008
  3. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben ilk 2 gün tuvalet ihtiyacı dışında yataktan hiç kalkmadım. Yemeğim bile yatağa geldi. Sonraki 3 gün süresince yemeği masada yemeye başladım. 5.günden sonra sadece evin içinde dolaşıyordum. 6.gün annelere(bize çok yakınlar) gidip balkonda oturduk 1-2 saat. 7. günden sonra kendimi çok yormadan markete falan da gittik. Son 2 gün normal tempoma döndüm.

4. 27 Ağustos 2008
  5. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Tup bebek tedavisinde transferden sonraki 30 dk -1 Saat cok önemli embriyolar bu süre içerisinde yerleşiyorlar. Ben 3-4 gün yatak istirahatı yaptım sadece tuvalet ve yemek için kalkıyordum. 5. gün işe başladım. Oturarak çalıştığım için sorun olmadı. Kendimi yormamaya dikkat ettim. Yorulduğum zamanlar dinlendim.

6. 27 Ağustos 2008
  7. tuubay

tuubay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de ilk 3 gün çok dikkat ettim, birazcık gezindim tabi evin içinde ama hiçbir iş yapmadım. bana da dr.um normal hayatına dönebilirsin demişti ama yine de 3 gün çok dikkat ettim. sonra çarşıya bile çıktım yavaş yavaş 1 haftalıkken. kabız olmamaya dikkat ettim. bu kadar. sürekli dualar okuyup karnıma üfledim ve konuştum bebeklerimle. inşallah olumlu sonucunu alırsın canım.

8. 27 Ağustos 2008
  9. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bizim embriolog doktorumuz da transferden sonraki 36 saat sonra zıplasan atsanda birşey olmayacağını söyler ama ilk 24 saat kısıtlı hareketler önerir

10. 27 Ağustos 2008
  11. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar aslında benimde en çok merak ettiğim konıu bu?Transferden sonra neler yapmak gerek?Örneğin transferden sonra ki ilk 1 saat içerisinde nasıl yatmak gerek?

12. 28 Ağustos 2008
  13. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    biz genelde hastaların ayaklarını biraz yukarı kaldırtıp düz bir şekilde yatırıyoruz sonrada kaldırıp evine gönderiyoruz

14. 28 Ağustos 2008
  15. yaxgxmur98

yaxgxmur98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar tüp bebeğin en önemli kısmı transfer ve sonrasındaki ilk üç gün bence onlarca yazı okudum başarılı sonuçlar alan hastalarla görüştüm ve uyguladım.embriyonun kendine uygun olan yeri seçmesi ve kabuğunu delip endometriuma yerleşmesi bu dönemde oluyor yemek ve tuvalet dışında gezip dolaşmamak istirat halinde olmak gerekiyor.üç günden sonrada ev içinde dolaşıp hareket edilebilir basit işler yapılabilir. daha önceki doktorum direkt günlük yaşama dönebilirsin demişti ve öyle yaptım ama çalışma tempom beni çok yordu malesef başarısız olduk ilk denemede.ikinci uygulamada da doktorumu dinledim ama bu sefer doktorum ve hemşire hanım kesinlikle istirat önermişti..bir de daha rahat olmaya çalıştım ...

16. 28 Ağustos 2008
  17. iremecem

iremecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben transferden sonra hastanede yarım saat yatak istirahatinden sonra evime geldim, yıllık iznimi kullandım 15 gün işe gitmedim evdede hafif işler yaptım mümkün olduğunca dinlendim
    bence keşke dememek için mümkün olduğunca dinlenmekte fayda var ama sürekli yatmak var olan kabızlığı arttırıyor ve gaz sancısı yaratıyor hafif işler yapılabilir
    Allah herkesin yardımcısı olsun

18. 28 Ağustos 2008
  19. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende transferden sonraki ilk 3 gün tuvalet dışında hiç kalkmadım, yemeğimi de yatakta yedim. tabii kabız olmamak için dikkat etmek lazım, evde yapılmış meyve suyu içtim bol bol. 3. günden sonra da yormadım pek kendimi gerçi hala yormuyorum. dikkat etmek lazım.