Tüp bebek tedavisinde Çörekotu, Tarçın ve Balla hamile kalan var mı?

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve Gelbecan tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Gelbecan
  1. Gelbecan

Gelbecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar, ilk tüp bebek tedavimde her sabah aç karnına çörekotu, tarçın ve bal yedim. Ayrıca düzenli olarak Dhea da kullandım. Böylece hem yumurta sayım arttı, hem de embriyolar kaliteli oldu. Acaba aranızda bu yöntemleri deneyen var mı? Mayıs ayında yeniden tedaviye başlayacağım ve diğer kürler (soğan, incir gibi) kafamı karıştırıyor. Sizce ne yapmalıyım? Hangi kür daha etkili olur. Bu arada benim fsh'ım yüksek çıkmıştı. Ancak Dhea kullandıktan sonra hemen düştü. Biraz endişeliyim yani. Umarım bu sefer olur. Benim için dua edin... Dualarım sizinle...:Saruboceq:

2. 3 Nisan 2009
  3. Gelbecan

Gelbecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sesimi duyan yok mu?????

4. 3 Nisan 2009
  5. EU3

EU3 Guest

hayatım bu yediklerimiz yumurta kalitesini arttırmak için faydalı.sendede faydalı olur bence.sonuçta doğal şeyler.ii şanslar canım

6. 3 Nisan 2009
  7. Gelbecan

Gelbecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sağol şeker. Ben de faydasını gördüğüme inanıyorum. Ancak bu karışımın bağışıklık sistemini güçlendirdiğini okudum. Biliyorsun ki, bağışıklık sistemi güçlendiğinde embriyonun tutunması güçleşiyor. Biraz kafam karışık yani. kafamçokkarıştı

8. 3 Nisan 2009
  9. yaren06

yaren06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım merhaba transferimin 5.günündeyim bende burda okumuştum ve uyguladım.ayrıca incir kürünüde uyguladım.23 tane yumurtam alındı doktor çok iyi dedi.ama 23 tane yumurtadan 8 tanesi döllendi.transfer gününe kada 3 tanesi gelişti 3 tane transfer edildi.yani bu kürü tavsiye ediyorum.

10. 3 Nisan 2009
  11. Gelbecan

Gelbecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yaklaşık bir ay önce senin gibiydim. Umut ettim, ancak umut etmekten de korktum. Belki de bundan bebişlerim tutunamayıp gittiler. ınşallah senin bebişlerin annelerine sıkı sıkı tutunur ve hiç bırakmazlar. Dualarım seninle...
    Ben de tedaviye bu sefer daha hazırlıklı başlamak istiyorum. Düzenli olarak dhea, bebe aspirini ve folikasit kullanıyorum. Adetin başlamasıyla birlikte de çörekotu, tarçın ve bala start vereceğim. Bunların yanında incir kürünün de faydalı olacağını düşünüyorum. Ancak bu kadar dopingin ardından iğnelerin de etkisiyle foliküllerde erken çatlama meydana gelir, diye korkuyorum. Umarım korktuğum başıma gelmez.
    Tavsiyen için sağol şeker. Umarım güzel haberlerini alırız. Moralini yüksek tut ve bebişlerinle şimdiden konuşmaya başla. Işıkla kal :))

12. 3 Nisan 2009
  13. yaren06

yaren06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    güzel dileklerin için çok teşekkür ederim arkadaşım.tedavi sırasında doktora sormuştum ben bunları içiyorum bir sakıncası olurmu diye o da hiçbir sakıncası yok ama ilaçların yeterli zaten demişti.tedavi esnasında incir kürü uygularsan içine havuç koyma. havuç yumurtaları çatlatıyo çünkü.inşallah seninde hayırlı haberlerini alırız.

14. 4 Nisan 2009
  15. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ya gerçekten bağışıklıksisteminin güçlenmesinin tutnma açısından olumsuz etkisi olurmu acaba?ben deşu anda özellikle zayıflama amaçlı yemek öcesi çörekotu alıyorum ama bi taraftan da şüpheleniyodum bu konu da sen diyince iyice tereddüt ettim iyi mi?ama bence bu bağışıklık sisteminin güçlenmesi ile ilgili değil bozukluğu ile ilgili bi durum.mesela ben de hashimoto hipotiroidi tespit edildi.dr. bu durumu açıklarken bağışıklık sistemimin tiroit bezimi düşman olarak gördüğünü ve onu yok etmeye çalıştığını söyledi.bu da onun gibi bi durum.ama o zaman bu bağışıklık sistemi çok güçlü olan insanlarda görülüyo derdi.bu bir bağışıklık sistemi bozukluğu dedi.ben de hatta sordum bağışıklık sistemim oluşan bi gebeliğe de saldıracak olabilir demek mi bu dedim.hayır değil dedi.acaba daha detaylı bilgiyi nerde öğrenebiliriz ki şimdi bunu.iyice içime kurt düştü:uhm:

16. 4 Nisan 2009
  17. ESXIXNGXUXL

ESXIXNGXUXL Her nefes ebediyyen sükür Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 4 tüp bebek denemiş biri olarak 1 nci ve 3 ncü denemede hiç bir şey yapmadım yani bitkisel olarak yumurta döllendi 2ncide bal tarçın çörek otu karışımı yedim ve dhea kullandım yumurta döllenmedi 4ncüde keten tohumu tarçın çörek otu denedim yine döllenme olmadı yani bana yaramadı sen dhea yı ilk denemende kaç ay önce kullanmaya başladın ben 3 ay kullandım ve yüzümde tüylenme yaptığı için bıraktım bıraktıktan sonra düzeldi

18. 4 Nisan 2009
  19. ezine77

ezine77 Rabbime çok şükür.. Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    hımmmmmmmm zaten de bi işe yaramıyo diyosun yani.o zaman bu çörekotu bal tarçın olayı tam bi efsane olmuş dolaşıyo:uhm: