Tüp bebek tedavisinde ilaç almaya ne zaman başlıyoruz.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gxuxlsen tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

19 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gxuxlsen
  1. gxuxlsen

gxuxlsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar
    Yarın doktorumla randevum var. Geçen ayın 5 inde rgly oldum en son. Tedaviye aşılamadaki gibi reglin 3. günümü başlıyor. Hoşaçakalın

2. 19 Şubat 2008
  3. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Gülsen,
    Tüpbebek tedavisi aşılamadan biraz daha farklı. Eğer uzun protokol ile baslanacaksa son adet tarihinden 21 gün sonra yumurta geliştirme iğnesine başlanıyor. Ama kısa protokol olacak ise tedavi daha farklı oluyor. Benim ki uzun protokol oldugundan 21. gün oldugunu biliyorum ama kısa protokolu bilmiyorum.
    Bu arada hangi doktora gideceksin, nerede yapmayı planlıyorsun?
    Sevgiler,

4. 19 Şubat 2008
  5. gxuxlsen

gxuxlsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Canım. İstanbulda yaptırmayı planlıyoruz. Burdaki doktorum beni hazırlayıp istanbuldaki bir merkeze gönderecek. Florance Nightingale veya brüksel kadın sağlığı ve üreme merkezi . Bu ikisinden birine yolluyormuş. Yarın tam olarak öğrenirim. Doktorla randevum yarın.Araştırmalarıma göre ikiside iyi bir merkez. Kısmet bakalım. Bilgin için teşşekkürler canım.

6. 19 Şubat 2008
  7. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben aralık ayında 1. tüp bebek denememi yaptım negatif sonuç. şu an 2. tüp bebek tedavime başlıycam benim her iki denememdede ginera d kontrol ilacı ve folik asitle başladım gineranın 20 günü lucrin iğnemi olmaya başladım sabah 5 akşam 16 da 5 ünite 2 gün sonra gonal f lere başlamıştım normalde 10 gün içinde yumurtalar cevap vermiş oluyor ve yumurta toplama işlemi (opu) gerçekleşiyor malesef benim yumurta gelişimim geç olduğu için 13 gün gonal f ve lucrin e devam ettikten sonra pregnly çatlatma iğnemi olup 36 saat sonra yumurta toplama işlemim gerçekleşti. o dönemde iğne saatlerini takip edeyi derken zaman akıp geçiyor endişelenmemelisin başta gözü korkuyor insanın ama hiçde abartıldığı gibi değil rahat ol canım.

8. 19 Şubat 2008
  9. gxuxlsen

gxuxlsen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba
    Korkmuyorum desem yalan. Eş dost akraba hergesin gözü kulağı sende. Birde ayrıyeten bunlar yoruyor. Maddi manevi bir yoğun külfete katlanıyoruz. Sonra sonuç ne olacak merakla bekle.Diyelim tüp bebek tuttu, sağlıklı bir bebek dünyayaya getirebilecekmiyiz. Doktorum hep şunu vurguluyor. Tüp bebekte başarı demek, eve sağlıklı bebek götürebilmek. Kısaca canım işimiz gerçekten zor. Ama bütün bunlara katlanmak zorundayız. Allahım hepimizin sabrını ve gücünü artırsın.

10. 19 Şubat 2008
  11. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    o konuda çok haklısın ben 1. tüp bebek denememde annem ve kızkardeşim hariç kimseyle paylaşmamaıştım her şey çok daha rahat olmuştu 12 gün evde kalma süremde malesef eşimin ailesinede söylemek zorunda kaldık ve o dk dan itibaren kabuslar başladı maddi gücümüzü bizde aynen kredilerle çözüm bularak geçici çözüm üreterek haletmeye çalışırken bir yandanda insanların neden daha iyi bi dr bulmadınız neden o kliniğe gittiniz yok sen terlik çorap giymezsin demek ondan çocuğun olmuyor,,söyleseydiniz biz size daha iyi dr lar bulurduk, bir sürü tantanayla uğraşıyoruz.Benim anlıyamadığım bu iş eşim ve benim işimiz bizi ilgilendirir dr uda kendimize en yakını seçtik ve bizler belirli seviyelere gelmiş insanlarız büyüklerden çok daha iyi inceleyebiliriz benimde dr um önemli olan gebelik sağlamak değil eve bebek götürme diyor benim şu an 2. denemem pazar günü iğnelere geçiyorum ve bir yandanda bizde özellikle eşimin ailesinin dırdırıyla uğraşıyoruz kendi annemde başka antika masanın ucunu çekiştirsem her kezin içinde ellemeeeeeeeeeeee diye yırtınıyo büyüklere anlatmak zor allah hepimize güç kuvvet versin sinirlerimizede sağlamlık.

12. 19 Şubat 2008
  13. ayxixxsxxixxgxxixm

ayxixxsxxixxgxxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım ALLAH yardımcımız olsun hepimizin herkeste var o dış kapının mandalları kafaya takmayalım diyoruz ama olmuyo ben bide annem kayınvalidem aynı mahallede oturuyoruz anla yani..... sen hangi dr ra gidiyorsun bende bu ay nasip olursa kennte başlıyacagım uzun prokotol şimdiden heyecan baştı nasıl geçer tedavi süresi bilemiyorum

14. 19 Şubat 2008
  15. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    İşin zor canım ya allah sabır versin.Ben syrmrna tüp bebek merkezine gidiyorum.

16. 19 Şubat 2008
  17. sxuxnger53

sxuxnger53 lokum suratlı kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yazdıklarınızı okudum da çok haklısınız annelere bazı şeyleri anlaması bayagı zor oluyo özelliklede kaynanaların üfff ben transferden sonra yatmak gerekiyo ya dinlenerek geçirmek istedim zaten annem gelip tüm işimi yaptı saolsun ama kaynanam aynı binada olmamıza ragmen yaptığı tek şey gelip niye bu kadar çok yattığımı sormak her gelişinde dr begenmez bizim 3. senemiz olcak evleneli vay efendim acele ediyonuz çok para harcıyonuz üffff insan yıpranıyo yaa destek bekliyo şu dönemde ama ne gezer

18. 19 Şubat 2008
  19. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bizdede aynı şey benimde annem her gün otobüsle gelip evimi toparlayıp yemeklerimi yaptı kayınvalidem 2 sokak aşağımızda 1 gün bile uğramadığını geçtim her gün telefon edip kalkıp telefonla konuşmamaı istedi bende bazı günler kalkmadım anneme ben sonra ararım dedirrttim diye suç oldu ilgileniyormuş ben anlamıyormuşum ve neden onun doğumlarını yaptıran dr a gitmemişim sonuç negatif geldiğindede arayıp ya çocuklar olsun her şey allahtan bir daha denersiniz gibi bir söz beklenirken hiç böyle bir konu yokmuş gibi ben senin yaşındayken 2 çocuğum vardı senin yaşın geçti diyor ve milletin olmayan bebeklerine üzülüyor bizim değil. umursamamaya çalışıyorum ama eşim için üzülüyorum desteği yok benim babam bu işin maddi çözümü için isterseniz arabamı satarım bu iş amerikadaysa oraya gidin en iyisi neyse araştırın hep birlikte bu işin çözümünü bulalım dedi. zor iş bunlar şimdi martta 2 . transferim var düşünüyorum neler olucak geçen sefer çünkü ben 2 doğum yaptım bir gün bile yatmadım sen nazlısın galiba dedi olayı bu kadar kavrayamıyor işte.