Tüp bebek tedavisinde kullanilan ilaçlarla ilgili

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve NilKoksal tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : NilKoksal
  1. NilKoksal

NilKoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar, bu benim ikinci tedavi sürecim, ilk seferinde kullandığım ilaçlar farklıydı fakat ödem ve stres yapmıştı. Ama bu ikinci seferde kullandığım ilaçlar çıldırtacak beni
    aşırı depresif, sinirli alıngan ve sürekli ağlayan ama herşeye ağlayan bir moddayım. Kendimi tanıyamıyorum ve daha neredeyse 10 gün daha kullanıcam bu ilaçları. Sizede bu şekilde etkisi olmuşmuydu yoksa sorun bendemi? Cevap verirseniz çok sevinirim.

2. 26 Ağustos 2008
  3. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bende aşılama için kullandığım ilaçlarla öyle oldum cnm,sen ne kullanıyorsun bilmiyorum ama ben normalde çok nadir ağlayan,duygusal olmayan biriydim ama şimdi herşeye ağlar oldum,herşeye sinirleniyorum olur olmaz eşim bile şaşırıyo bu durumumakaydirigubbakcemile

4. 26 Ağustos 2008
  5. yaxgxmur98

yaxgxmur98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşım bende de oldu ödem kasık ağrısı ama sanırım aslında yaşadığımız öncelikle işin tüm yükünü bizim taşıyor olmamızdan kaynaklanıyor.. iğneleri hergün biz yapıyor muayenelere iki günde bir gidiyor anestezi alıyor yumurtalarımızı toplatıyor ve 12 gün büyük bir stresle bekliyoruz ve bu bize bazen taşıyacağımızdan daha ağır gelebiliyor...tüm duygu durumumuz değişiyor reklam seyrederken ağlanır mı? ağlıyorum ama güzel sonuçlar alınca insan hiç bir şey hatırlamıyor inan..onca çektiğimi unuttum geçen hafta test sonucunu görünce darısı başınıza insallah...

6. 26 Ağustos 2008
  7. NilKoksal

NilKoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

hayırlı olsun canım, allah tamamına erdirsin kucağında sağlıkla görürsün inşallah. evet haklısın sanırım tüm bunlarda etken ama normalden farklı bir hassasiyet.ilginç yani.

8. 26 Ağustos 2008
  9. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar bu igneleri kac gun vuruyoruz
    yani kac igne veriorlar ?

10. 27 Ağustos 2008
  11. hulya35

hulya35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Evet asiri hassasiyet, ciltte isilik gibi kabartilar gerginlik sinirlilik leblebiden nem kapma vs. hepsi bende de mevcut ve ben simdi 4. denemeye hazirlaniyorum.Transferi kaldiramayacagiimi dusundugum icin de uyutulmayi istedim transfer esnasinda bu sefer.Cunku o sahne beni cok uzuyor ve rahatsiz ediyor.Bir yan etkisi yokmus zaten uyumanin.Bir de kayinvalideye esime soyledim ben ilac kullaniyorum icimde firtinalar kopuyor beni idare edin diye ama nerdeeee.Kadin gecmis karsima benim oglumu kimler istedi de vermedik muhabbeti yapyor biraz oturayim dedim eskisi gibi evine gittigimde az is yaptim da ogluna bakip duruyor bide ben herseyi once kendim icin yaparim diyor, ben esime boyle boyle oldu gozunun onunde diyorum ne var bunda diyor sen alingansin diyor evde benim psikolojik durumumdan dolayi kavga cikiyor benden once o kusuyor bu kadinda ilac kullaniyor ondan yapiyor bunlari idare ediyim demiyor da kusuyor evde carki eskisi gibi deva ettirirsen gulersen evde dolanirsan iyisin ama yok ilaclardan tedaviden bahsedersen kotusun.Azotrotek denilen bir antibiyotik var kari koca bir kere 2ser tane iciliyor ikimizde ictik beyzade ishal olmus yatiyor inliyor ben neler cektim durumumu anlatinca tamam tamam diyip geciyordu onu soyleyince de senin bunyen dayanikli sana bisey olmmaz diyor.Seytan diyor SIK bogazini kurtul.Hepsi ayni sen iyiysen iyiler sen kotuysen tamam hersey bitti

Afat bunu beğendi.
  12. 27 Ağustos 2008
  13. NilKoksal

NilKoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86

ah be canım, allah sabır versin evdeki yetmiyor gibi bir de kayınvalide ???? zor bir ortam. Sen görme kimseyi sıkma canını güzelim. Bende kaç gündür çok kötüyüm, inanılmaz bir sinir, sürekli ağlama hissi dayanılmaz bir haldeyim. eşim ilk tepkilerimle karşılaştığında o da benimle çata çat tartışıyordu, ben ilaçlardan sanırım kötüyüm üzerime gelme beni idare et biraz deyince toparlandı çok şükür. Bakalım şimdilik dikkatli ? hayırlısı olsun inşallah bu kadar çektiklerimize sağlıklı sıhhatli bebişlerimizi kucaklarımıza alırız inşallah.

Afat bunu beğendi.
  14. 27 Ağustos 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Nilcim cnmilaçlar yapıyor boyle ben aşılama zamanı ilaçlardan çıldırcak gibydim herkese çatım kavga ettim ..ilaçlar mahfediyor
    sana bieş sorucam cnm Sen umuttaki tedavini SSk heyet raporu ile yaptırıyorsun cnm