tüp bebek tedavisine başladım yardım lütfen

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aycank tarafından 8 Eylül 2010 başlatılmıştır.

8 Eylül 2010
    Konu Sahibi : aycank
  1. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kafam çok karışık:uhm: bayramın 2. günü başlıyoruz tedaviye gurur hocanın hastasıyım,beni nasıl bi süreç bekliyo ne kadar sürecek bu tedavi 21 gün doğum kont hapı sonra iğle vs başlayacakmışım.bana bu konuda ayrıntılı bilgi verirmisniz,
    aslında bu ayın sonunda kpss sınavım vardı herşeyi ona göre ayarlamıştık oyüzden eylülde başlayacaktık tedaviye ama sınavlar ertelendi kasım aralıkda yapılacakmış bu tedavi süreci beni ve sınavımı nasıl etkileyecek okadar zaman çalıştım emeklerim boşa çıkarmı bana yardımcı olurmusnuz :1hug:

2. 8 Eylül 2010
  3. atelante

atelante Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bana tüp bebek fiyatları ile ilgili bilgi veririmisin kararsızım bende özel mesajlara cevap yazarmısın teşekkürler

4. 8 Eylül 2010
  5. prensestubis

prensestubis Gülücüğüm kocişim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bugün transferim oldu.24 ağustosta başladım tedaviye. İlk önce gonal-f iğnelerimi kendim göbekten vurdum. Sonra gün aşırı ultrasona girdim. Sonra yumurtalarım büyüyünce olgunlaştırma iğnesi yaptım orgalutran adında.3 günde onu kullandım. Sonra geçtiğimiz cumartesi çatlatma iğnesi ovitrelleyi vurdum. Pazartesi yumurtalarım toplandı. Bugün transferim oldu. 8 adet yumurtam toplandı. Eşimden semen aldılar. 24 saat beklediler.Ama sadece 1 tanesi embriyo olmuş. Bugün sabah itibariyle embriyoyu transfer ettiler. Artık bekleme süresindeyim.
    Ben Haydarpaşa Gatada başladım tedaviye. Devlet %20 sini ödedi ilaçların. Ben ilaçlara 714 lira ödedim. ayrıca tedaviye ücret ödemedim. Şimdilik sadece bekliyorum.Sürekli yatıyorum. Sadece tuvalete kalkıyorum doktorum bol bol sıvı al dedi. Lifli yiyecekler yiyeceksin.Çorba içeceksin dedi.Ama asla maydanoz yeme dedi. Bakalım 20 Eylülde sonuç belli olucak.Dualarınızı eksik etmeyin.
    Allahım tüm isteyenlerin kucağını boş bırakmasın.

6. 8 Eylül 2010
  7. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    gereklı bılgılendırmeyı doktorun yapmadımı canım
    ayrıca tedavın hayırlı olsunnnnnnn

8. 9 Eylül 2010
  9. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz kavaklıdere gurur hocanın hastasıyız herşey dahil 3 milyar tuttu

10. 9 Eylül 2010
  11. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    hayırlı olsun tedavin canım inş allah gönlüne göre verir emeklerinizi boş çıkarmaz bu süre ne kadar sürdü ay gün olarak sanırım sen iğneyle başlamışsın ben doğum kont hapıyla başlayacam ilk 19 gün sonra göbekten iğne olacam

doktorum aşamaları anlattı ama ben bu süreci yaşayanlardan fikir almak istiyorum beni nelerin beklediğini öğrenmek istiyorum sürekli yatacakmıyım kaç ay sürecek hast sürekli gitmem gerekecekmi vs kafamda bir süre soru var bu tedavinin başındayken eminim herkes yaşamıştır bunları

12. 10 Eylül 2010
  13. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.618
    Ödül Puanları:
    238
    selam canım ben reglin 3.günü iğnelerle başladım 9 gün geliştirme sonra çatlatma 2 gün bekledik yumurtalarım toplandı eşimdende sperm alındı o günü dölennmeye başladı 3.günü transfer oldu 15 gün sürdü 12 günde sonuç bekleme sürdü.
    Senin tedavin farklı ama yinede yazayım dedim. İnşallah bebişinide kucağına alır, Kpss de güzel bir sonuç alırsın

14. 10 Eylül 2010
  15. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    evet sizlerinkini okuyunca farklı tedavi uygulanıyo neden acaba bu tedavi sürecinde sürekli yattınmı canım

16. 10 Eylül 2010
  17. midye

midye Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım galıba sana uzun protokol yapılıyo onu pek bılmıyorum benım kısa protokoldu dırek gobekten vurulan gonal f ıle basladım ben yaklasık 12 gun falan surdu butun ıgneler. ıgnelerden sonra catlatma ıgnesı vuruluyorsun 36 saat sonra galıba ve bunun dakıkası bıle cok onemlı. sonra yumurtaların toplanıyo bundan sonra beklemeye baslıyorsun embrıyologun haberlerını beklıyorsun ıste kacı dollendı kalıtesı nasıl ve de 2-3 yada 5 gun sonra(embrıyonun dayanıklıgına gore degısır) transfere cagırırlar yapman gerekenlerı anlatırlar zaten sonra transfer ve 12 gunluk uuuuzzuuuun bı bekleme 12. gun sonunda hamılelık testı ınsallah olumlu sonuc alırsın. sımdı kpss konusuna gelelım sınav konusu bılıyosun ıyıce allak bullak oldu nolacagını kımse bılemıyor osymde dahıl:) ıgneler benı olumsuz etkılemıstı cunku ben pko hastasıyım vucudum asırı tepkı verdı karnın 9 aylık gıbı sıstı serum falan verdıler ama bı cok kısıden duyuyorum cok rahat gecıyomus benım boyle olacagı zaten bastan bellıydı dr soylemıstı. onemlı olan trasfer sonrası 3gun yatak ıstıratı sonra yorulmamak sartıyla gunluk hayatına gecıyorsun gercı burdakı cogu arkadas 12 gun sureklı yatıyolar ama bılmıyorum hangısı dogru

18. 10 Eylül 2010
  19. midye

midye Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    uzun protokol yumurtlama sorunu olmayanlara yapılıyo kısa ıse sorun yasayan bayanlara yapılıyo mesela ben polıkıstık over hastasıyım bundan dolayı kısa dedıler. kımıde yastan dolayı kısa uygulanır dıyor ama benım yas 28 yanı cok buyuk degılım tup bebek ıcın en azından 35 yas altı