Tüp bebek tutmasi icin neler yapmali?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve bebis_asuman tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : bebis_asuman
  1. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kizlar ben bi asilama ve bi tüp bebek yaptirdim ama maleseff ikiside tutmadi.
    Aceba bendemi yanlis birseyler yaptim yani yanlis derken hemen ayaga kalkma yada ev isi gibi seyler , siz nasil hareket etdiniz tedaviden sonra?????

2. 9 Ağustos 2009
  3. berken04

berken04 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tecrübesi olanlar varsa paylaşırsa iyi olcak çünkü bende yakında aşılama yapabilirim. neler yapılmalı..neler yapılmamalı..aşılmama yapıldıktan sonra günlük rutin işlerinizi yapabiliyormusunuz..v.s.

4. 9 Ağustos 2009
  5. bebis_asuman

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim asilama yaptimda herseye normal devam etdim tüp bebek yaptimda aslinda rapor sadece yumuralar alindi dönem veriyordu doktor ama ben tedavi boyunca rapor aldim agir felan kaldiradim transferden sonra 2 gün felan yatdim agri olarak kasiklarim ve karnim cok agridi ama oda yumurtalar büyütülüyor diye oluyormus doktorum gayet normal dedi.ALLAH hakdimizda hayirlisini versin....

6. 10 Ağustos 2009
  7. candy77

candy77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebiş Asuman ben 1 ay içerisinde ilk kez tüp bebek deneyeceğim.ığneler adetin kaçıncı gününde başlıyor.Ultrason takibi ne kadar sıklıkla yapılıyor.Biraz bilgi verebilirmisin.

8. 10 Ağustos 2009
  9. berken04

berken04 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bebiş asuman peki bebeğin oldumu?hani arğır kladırmışsın.

10. 10 Ağustos 2009
  11. mer

mer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar bende ankarada maya tüp bebek merkezinde tedavi gördüm ve şimdi 4.5 aylık hamileyim. tırasfer olduktan sonra ilk 3 ay fazla hareket yapmadım sadece yavaş yavaş yemek yaptım evde bulaşığımı yıkadım hep uzandın yani yattım 1 de bence ilişkiyi aradan kaldırmak lazım sağlamlaşana kadar rabbim gönlünüze göre versin.

12. 10 Ağustos 2009
  13. candy77

candy77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tüp bebek tedavim olumlu sonuç verir ise 3 değil 6 ay yatmaya razıyım:)) Daha önce hamile olduğumu farketmeden ev işi yaptığım için düşük yapmıştım.ınşallah olur artık bebişimiz:KK46:

14. 10 Ağustos 2009
  15. bebis_asuman

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam canim ben almanyada yaptirdim tedavi yöntemi farklimi bilmiyorum. igneleri adetin 3 gün basliyor ultrasyonda 2 günde bi oldu bende yumurtalar alinmadan1 hafta önce 2 günde bi gitdim ultrasyona ve kan alindi her gitdimde hormonlari kontrol altinda tutdumak icin aldilar kani ama belki türkiyedeki tedavi yöntemi farkli ola bilir

16. 10 Ağustos 2009
  17. bebis_asuman

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yok canim malesef olmadi hcg sonucu cok düsük cikti transferden 1 hafta sonra kava rengi bi leke geldi korkumdan hastaneye gitdim ultrasyon yaptilar normal dediler yumurtalari almaktan diye düsündüler am,a 3-4 gün sonra adetim tam olarak geldi:kızgın:

18. 10 Ağustos 2009
  19. EU2

EU2 Guest

aslında doktorlar aşılama yapıldığı gün dinlenip ertesi gün ağır işlerden kaçınıp normal hayatınıza dönün diyorlar ama ben hep yattım,,, yani 24 saat sırt üstü değilde gezindim evin içinde hep ıstırahat halindeydim yani dışarı bile çıkmıyordum ,,,hiçbir iş yapmadım..sadece 1 aşılamada normal ev işimi yaptım ağır kaldırmamak şartıyla oda olacağındanmıdır nedir tutmadı...