tüp bebek ve micro ile hamiş kalanlar soruma cvp verin lütfen

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve WomenLove tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : WomenLove
  1. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaşlar bende microenjeksiyon yaptırdı hatta dün transferim oldı tedavinin başından beriherşey çok güseldiii...6 yumurta aldılar 5 döllendi ve 2 yumruta transferi oldu dün transefer için hastaneye 1 de gittim saat 3 gibide sanırım transfere aldılar bu arada ben sürekli su içtimm.....ama biraz fazla içitimmmmm sonra birazını yaptım su içmeye devam ettim....neyse heycandan olsa gerek dahada fazla tuvaletim geldi işlemi doktorum yaparken hemşire kasığıma bastırdı o bastırdı ben isyan ettim çok güsel 2 embriyo koydularrrrrrrrr................hatta doktorum çok başarılı geçti dedi....ama ben transferden yajlaşık 10 dk.sonra tuvaletimi yapmak istedim........gerçi işlem biter bitmez yapacaktım ama imkanım yoktu ..neyse sürgü verildi çok tutuğumdan ıkındım biraz tuvaletimi yaparken çünki. o kadar tuvaletim olmasına rapmen yapamdım sonrada 2-3 dk.ile annem sürgü koydu altıma .......gülmeyin ama şimdi diyorum ya bişey olduysaa.........hemşire hiç bişey olmaz dedi... o kadar basit değil dedi ama endişe duyuyorum yaaa...sizdede böle bişey oldumuıuu

2. 3 Eylül 2008
  3. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende çok su içmiştim Transferden sonra 10 dk sonra banada sürgü verdiler 45 dk dinlendikten sonra ayaklanıp tuvalete gitmiştim. hatta 1 saat sonra yine gitmiştim tuvalete. Hemşirem transferden sonraki ilk 30 dk önemli demişti çünkü bu sürede embriyolar tutunuyormuş. Dolayısı ile ondan sonra 10 saattte yatsan faydası yok. Senin olayına gelince endişe edecek hiç birşey yok öyle azıcık ıkınmayla embriyolar zarar görmez.

4. 3 Eylül 2008
  5. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ayyyyyyyyyy cnmmm sağollll bende dert ettim kendimeeeeeeeeee yaaaaaaaa beni 2 saat ayaklar havada yatırdılar ama altıma hep sürgü koydularrrrrr

cnm senin sonuç ne oldu?

6. 3 Eylül 2008
  7. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canım öncelikle transferin hayırlı olsun. Bana da 2 embriyo transfer edilmişti. İdrar konusunda aynı sıkıntıyı bende yaşadım :) Transferden 15 dk kadar sonra sürgü verdiler. O kadar sıkışık olmama rağmen bir türlü yapamadım. Hani belki şırıltıdan ilham alırım diye lavabonun musluğunu açtı hastabakıcı ama ben ancak yarım saat sonra yapabildim sürgüye :) 2 saat sonra da WC'ye kalktım. Ondan birşey olmaz, için rahat olsun canım. Sen bu süreçte dut kurusu ve ananas ye. Bir de kabak çekirdeği çitle :) Embriyo döllenmeden 5-6 gün sonra rahim duvarına yerleşiyor. Yani bu da transferden 3-4 gün sonraya denk geliyor. O yüzden transferden sonraki ilk 4-5 gün çok önemli. National Geographic'in bir belgeselinden öğrendiğim bilgi bu. Hadi bakalım, inşallah 11 gün sonra müjdeyi verirsin bize.

8. 3 Eylül 2008
  9. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    Canım transferin hayırlı olsun. Sen içini ferah tut. Onlar annelerine tutunmuşlardır sıkı sıkı Allahın izniyle. İnşallah güzel haberlerini duyarız canım. Kendine dikkat et. Sakın stress yapma.. a.s.

10. 3 Eylül 2008
  11. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    dırım kızı transferin hayırlı olsun canım,,böyle stres yapıp durma canım yaaaa rahat bırak kendini senin için hayırlıysa tutucaktır zaten ,bu bekleme sürecinde ALLAH yardımcın olsun başarırsın İNŞALLAH ...a.s.

12. 3 Eylül 2008
  13. ealsnas

ealsnas Pofidik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

14. 3 Eylül 2008
  15. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ayyyy cnm sağolllunn yaaa çok rahatladımmmmmm vallaaaaaaaaa
    ben dut kurusunu nereden bulacam birde ananas yiyemmem yaaa kabak çekirdeği yerim ama ayy cnm ben bugün tıp merkezine gideceiğim yürüyerek yavaş yavaşşş iğnem varrr

tşk ederimmmmmmm kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr stressssssssss giridm bu çiş muhabbeti yüzünden ama şimdi iyiyimmmmmmmmm herşey olacağına varıyo

16. 3 Eylül 2008
  17. tuubay

tuubay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de çok sıkıntı çektim idrar yüzünden canım. işlem bitti ve sonda taktılar önce. ben hiç yapamadığımı zannettim aslında ama yapmışım. dediğn gibi çok tuttuğun için çok zor yapıyormuşsun gibi geliyor sana. yatağıma aldılar bei ve 10 dk. sonra yine acaip oldum. yarım saat daha dayandım ama olmadı kalkacam diye tuuturdum. izin vermediler ve sürgü verdiler. kardeşim vardı benim yanımda ve gözleri yerinden fırlayacaktı nerdeyse. abla bittimi diyo hayır diyom sürekli. bi 10 dk. yaptım sanki :KK66:
    aynı şekilde ben de transferin ertesi günü iğneye gitmeye başladım yavaş yavaş yürüdüm. endişelenme. sürekli yatıp durmak da çok iyi değil. yavaş yavaş gezin ama hiçbir iş yapma. şu 12 gün evin içöinde gezinmenin haricinde hiçbir şey yapma ve dinlen. özellikle de ilk 3 gün. arkadaşaların dediği gibi kabız olmamaya çok dikkat et. ıkınma, şiddetli öksürme hapşırma, yukarılara uzanma, eğilme, ani hareketlerden kaçın. HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH, GÜZEL HABERLERİNİ BEKLİYORUZ.

18. 3 Eylül 2008
  19. merih

merih Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle insallah hayırlı haberler alırsın sonra korkma demek ıstıyorum bende cok su ıcmıstım ve baya sıkısmıstım transferden sonra dr hemen idrar torbanı bosalt dedi ıdrar torbasının rahme baskısını kaldırmak ıcındı sanırım hastaneden cıkarkende bana sunları soyledıler sakın sıkısana kadar bekleme hemen tuvalete gıt bol bolda su ıc ve otururken banyo yapma belkı bana soylenenlerden faydalanmak ısteyen olabılır dıye soylıyorum bunları suan 12 haftalık hamıleyım ıkız bebeklerım olucak ınsallah rabbim hepimizin kollarını boş bırakmaz herkezın hayırlı haberlerını alırız bıran once:CüvCüv: