Tüp bebek ve normal doğum...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve efsa34 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : efsa34
  1. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    selam kızlar...tüp bebek tedavisiyle hamile kalıp normal doğum yapanlar var mı aranızda...şu an kontrole gittiğim doktor sadece iki kişiye yaptırmış...diğer annelerde böyle bi şans olmamış...bende normal istiyorum ama problem olur mu diye korkuyorum... bu konuda tecrübesi olan anneler yaşadıklarını paylaşırsa sevinirim...

2. 6 Ekim 2010
  3. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canim ben fransa da yasiyorum, burada doktorlara ben tup bebek yaptirdim. Ameliyat olabilirmiyim demek bile soz konusu degil,dogum aninda normal gidisat neyse ona gore yapiliyor.
    bende tup bebek yontemiyle hamile kaldim boyle bi soruyu sormaya bile cekiniyorum.
    bence rahat ol sonucta normal bi gebelik yasiyoruz bi tehlike olmadiktan sonra normal dogum daha saglikli oldugunu dusunuyorum, kaldi ki normal hamile kalan bile tehlike altinda olabiliyor

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  4. 7 Ekim 2010
  5. DeliMavi

DeliMavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba bende tüp bebek hamilesiyim ve normal doğum düşünüyorum kısmetse,hiç bir doktor olmaz demedi tek gebelik olduğu sürece herşey yolundaysa olur dediler,inşallah öyle olur..

6. 7 Ekim 2010
  7. SAKUNYA

SAKUNYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar benim eltim de tüp bebeği normal doğurdu, ama kadın doğumcusu çok deneyimli ve iyi bir doktordu. Gününü saatini, her hareketini tanıyordu bebenin.

8. 7 Ekim 2010
  9. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.285
    Ödül Puanları:
    238
    Canım eltinin drunu merak ettim isim ve nerede dr verirmisin. Bende normal doğum istiyorum drum pek sıcak bakmıyor yaş ne kadar etken?

10. 7 Ekim 2010
  11. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.285
    Ödül Puanları:
    238
    efsa teşekkürler böyle bir başlık açtığın iyi olmuş birde normal doğumda hem tüp bebek hem yaş durumu etkiliyormu neyse okuyanlar bunada cevap verir herhalde

12. 8 Ekim 2010
  13. efsa34

efsa34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    doktoruma gerçekten güveniyorum ama mevzu şöyle...yani görüştüğüm bi kaç doktor aynı ihtimalden bahsetti...yaş,kilo,bebeğin konumu gibi normal gebeliklerde doğumu etkileyen faktörlerden ziyade tüp bebek gebeliklerinde 41. haftaya kadar beklense bile sancı gelmeyebiliyomuş...bu durumu suni sancı vererek aşsalar bile bu seferde rahim doğum için gereken açıklığa ulaşamıyomuş...bu yüzden bu tecrübeyi yaşayanlar ayrıntılı bilgi verirse gerçekten çok sevinirim...gördüğüm kadarıyla bu sorunun cevabını en az benim kadar merak eden arkadaşlar var...
    SAKUNYA eltinle ilgili ayrıntı paylaşabilir misin? yardımınıza ihtiyacımız var...

14. 8 Ekim 2010
  15. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.285
    Ödül Puanları:
    238
    efsa ayın 21 indeki kontrolde drumla iyice görüşücem bu durumu çünkü drum sezaryen yanlısı ve hatta tüp bebek gebeliğinde doğumu 38.39.haftalarda yaptırıyorlar sanırım bu görüşmemde tüm detayları öğrencem paylaşırım ama deneyimli olanlar paylaşırsa çok iyi olur bu cevaplara ihtiyacımız var.

16. 8 Ekim 2010
  17. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende bugün doktoruma sordum arkadaşlar normal doğumu tavsiye etmiyorum ve yapmıyorum dedi bu bebekler kıymetli bebeklerimiz olduğu için 9. aya kadar gelipde doğumda kaybetmek istemeyiz dedi çünki normal doğum tüp bebek ler için tehlikeli dedi bende normal doğum daki duyguyu yaşamayı çok istiyordum

18. 8 Ekim 2010
  19. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.285
    Ödül Puanları:
    238
    okudum ve çok üzüldüm ya neden biz normal doğum yapamıyoruz
    ama normal doğumla dünyaya gelen bebişler sanki daha sağlıklı oluyor ve anne sağlığı daha iyi oluyor diye makaleler okuyorum hep ...