tüp bebek yapılırken tüpler alınıyormu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aycanisa tarafından 28 Eylül 2009 başlatılmıştır.

28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : aycanisa
  1. aycanisa

aycanisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar benım tüplerimin ikiside tıkalı lap.oldum acılmadı tp bebek deneyecegım Allah nasip ederse yaza dogru fakat tüp bebek tedavısınden önce tıkalı tüplerin alındıgını duydum bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim Allah bana ve herkese saglıklı hayırlı bebekler versına.s

2. 28 Eylül 2009
  3. debi

debi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadasim illede alinacak diye birsey yok benim heriki tuplerimde tikali idi . 2 kez tup bebek basarisiz olunca doktorumun onerisi tuplerin alinmasi oldu cunku tuplerin ici sivi birikimi olabilir buda embryoyu oldurebilir dedi .. yani sonucta basladi ve gene denedim sonuc negatif ..

4. 29 Eylül 2009
  5. aycanisa

aycanisa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sagol debi

6. 29 Eylül 2009
  7. yln80

yln80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    Benim sorunum da tüpümün tıkalı olmasıydı. Tek tüpüm açık ama onun ucunda yumurtalık yok. Ameliyatla alındı. Ama tüp bebekte asıl amaç yumurtlatıp döllemek ve rahime vermek. Tüplerle hiç alakası yok. Alınmıyor yani. Ama bazı doktorlar embriyo gidip tüplere tutunmasın diye alabiliyorlar.

8. 29 Eylül 2009
  9. hulya35

hulya35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Meraba arkadaslar.
    Benim tupumun biri tikaliydi digeride yari gecirgen.Yari gecirgen tup yakildi yani alindi.Birkac yerden duydum tupleri baglanan insanlarin rahimlerinde miyom olusuyormus, kilo aliniyormus gobek bolgesinden.Bir de uzun vadede o rahimdeki miyomdan dolayi da rahmi alinniyormus insanlarin.Benim kanalimin biri alindiktan sonra gercekten karnimda yaglanma biraz fazlalasti ve kendimce cevrede yaptigim arastirmamda kanallarini baglatan kisilerin 5-10 yil sonra rahmini aldirmak zorunda oldugunu ve aldirdiklarini gordum, bu insallah tesaduftur.Bu konuda bilgisi olan var mi.

10. 29 Eylül 2009
  11. benjamine

benjamine Guest

Canım tüpler alınırsa tüp bebek yapmaya engel olmadığını biliyorum.