tup bebek yaptiran arkadaslar cevaplarmisiniz??

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mehay tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

19 Mart 2008
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaslar benim size sormak istedigim sey embryon transferi yapildiktan sonra esinizle iliski yasaklandimi bir sure hani bebek tutunamaz falan diye yoksa yasaklanmadimi??ve neleri yasakladi doktorunuz transferden sonra ne kadar yatmak lazim (calisiyorum da o yuzden bu sorum) benimle paylasirsaniz sevinirim..

2. 19 Mart 2008
  3. cebid

cebid Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sanırım tedaviye başlıyosun, öncelikle hayırlı olsun, inşallah rabbim meleklerinden sana da -tabiki isteyen herkese- nasip eder.
    benim drum çatlatma iğnesi olduğum günden bebişimin kalp atışlarını duyduğum :nazar: güne kadar yasakladı.
    bi de toxoplasma mikrobu kapmamak için çiğ etten,kedi köpek den uzak durmamı, ağır kaldırmamamı, çok uzun yürüyüşler yapmamamı, kendimi sıcak tutmamı ve çok sıcak banyo yapmaktan kaçınmamı tavsiye etti.
    ayrıca transferden sonraki üç gün boyunca dinlenmemi istedi ama ben sadece bir gece dinlenebildim.
    bol şans, dualarım seninle...

4. 19 Mart 2008
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    cebidcim seni gordugume cok sevindim...malesef tedaviye hemen baslayamiyacagim belki biliyorsundur benim 3. asilamam tutmustu ama 2 aylikken dusukle sonuclandi ,bu yuzden 3 asilama daha onerdi doktorum ve onumuzdeki ay malesefki 6. asilamayi yaptiricam cok yiprakdik psikolojik olarak esim ve ben helede olupta kaybetmek cok kotuydu cok zordu...Allah kimseye yasatmasin..ama malesef yasaniyor!!ben onumuzdeki ay asilamayi yaptirinca o da tutmazsa kesin tup bebek olacak onuda sanirim 2 ay dinlendikten sonra yaptiricam..yani yaza dogru bunu merak ettigim icin sordum..cunku cok yogun calisiyorum ve isyerinden izin almak zor oluyor bu yuzden yazi baklemem lazim!!ben transferden sonra 3 gun kesin dinlenirim ama olunca bir gun dinlenincede oluyor olmazsada olmuyor aslinda oyle degilmi??eee sen ve bebis nasilsiniz canim nasil gidiyor hamislik??

6. 19 Mart 2008
  7. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    nerhaba
    transferden yani çatlama iğnesi vurulduktan sonra ilişki yasak oda tutarsa gebeliğin sağlılklı olup olmağı durumuna göre değişiyor .( bebeklerin utrasanda görünüp kalp atışlarını alıncaya kadar ki dönem kardeş kardeş yatacaksınız ) yani benim dr yumurta toplamadan 3 gün öncesi ilişki yok diyor.
    dinlenmeye gelince herkesin durumu birbirinden farklı genelde ilk iki yada üç gün dinlenme ve hareket azlığı veriliyor.Dr embriyoların durumuna göre ne yapıp yapmayacagını sana söyler. dr bu konuda mutlaka görüş.
    Yukarıda arkadaşımız açıklamış aslında genel anlamda aynı durumlar hepimiz için geçerli.
    şimdiden hayırlı olsun ve sonuç pozitif olsun.

8. 19 Mart 2008
  9. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    mehay cım ben transfer olduğu gün 1 gece hastanede yattım. 1 haftada evde ama tabi hiç kalkmadım değil. sadece iş yapmadım. doktorlar transferden 1 kaç saat sonra kaldırıp 3 gün sonra normal hayatınıza dönün diyorlar ama kolay bir iş değil bu yinede dikkat etmek lazım. bana hastanede yatmana gerek yok demişlerdi. istanbulun trafiğinde dışarı çıkamam diye direttim. kaç paraysa vereceğim kalacağım dedim.

10. 20 Mart 2008
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    iyi etmissin canim...ben hastanede yatamasamda sanirim evde bol bol yaticam!!!

12. 20 Mart 2008
  13. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Mehay cım transferden sonra elbette yasaklanıyor ilişki.Benim doktorum kalp atışlarını duymamıza rağmen hala yasağı kaldırmadı.Ve duyduğuma göre 9 ay yasaklıyormuş.Doktorum bir arkadaşımın eşine şöyle demiş ilişkiyi sorduğunda:'' Doğada hayvanlar gebeyse eşlerine yaklaşmazlar ''demiş.Bunu duyduğumda çok etkilenmiştim ben de.Doğa her zaman doğrusunu yapar düşüncesindeyim.Bunun dışında transferden sonra bana aşırı acı,ekşi,tuzlu yememi,sıcak banyoyu,seyahati yasakladı.Ve ben 2 hafta yattım sürekli.Hamile kaldım hala yatırıyor.

14. 21 Mart 2008
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Allah kucagina almayida nasip etsin canim!!

16. 21 Mart 2008
  17. Tiny

Tiny Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    mehay üzüldüm canım aşılamanın tutmamasına.
    ama hayırlısı işte demekki bebeklerimiz zamanını bekliyor. inşallah tüp e gerek kalmadan hamile olursun canım.

18. 23 Mart 2008
  19. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    aminn tiny cim insallah sende canim!!!